Hellau dragutilor , acesta este un TOPIC FOARTE IMPORTANT!!!!!
Va rog sa cititi totul cu atentie, sa raspundeti mai jos cu sau la absolut tot ce scriu eu!

O sa fac si un POLL in care puteti vota, dar si aici vreau sa FITI foarte atenti deoarece puteti vota doar o singura data si desigur puteti alege mai multe chestii, din acest motiv o sa vedeti ca sunt 60 de optiuni de alegere grupate in doua optiuni pe propunere, adica un PRO si un CONTRA. Dar pentru a putea vota la acest POLL prima oara trebuie sa cititi in totalitate acest topic si de perferat dupa ce cititi o propunere sa va notati PRO sau CONTRA la ea dupa care postati sau votati in POLL. (totusi chiar daca votati doar in POLL puteti sa argumentati voturile printr-un post)

Pe scurt, acesta este un topic foarte important pentru TOTI, atat pentru mine ca sa stiu ce implementez cat si pentru voi ca sa votati ce sa implementez.
Am o lista de "to do"/"de facut" pentru server de foarte mult timp, lista in care notez toate propunerile voastre mereu si care urmeaza sa fie implementate. In ultima vreme, probabil mai bine de 6 luni am creat si o categorie in aceasta lista care se numeste "VOT" unde am inclus toate propunerile voastre de DAY-uri/sisteme/etc. care erau cu semnul intrebarii, ba aveau pro, ba aveau contra, sau chiar nu eram eu decis daca se merita asa ceva sau nu, deci acum se decide soarta acestor DAY-uri/sisteme/etc., din acest motiv acest topic este unul foarte important!
Desigur mai sunt si alte "sectiuni" in aceasta lista dar aceste sectiuni o sa fie implementate 100% si nu necesita vot, cum ar fi bug-fixuri/propunere de schimbare la day-uri/dmg redus la unele chestii/etc.

Sa nu o lungesc prea mult, deoarece stiu ca nu mai este ca pe vremuri cand scriam romane si citeau 90% dintre jucatori, dar multora acum stiu ca nu le place sa citeasca prea mult si ca majoritatea chiar nu o sa cititeasca deoarece sunteti niste bulangii ) sa trecem direct la treaba!
Mai jos gasiti toate propunerile la care astept sau (daca se poate si un motiv pentru votul acordat) notate cu 1/2/3/etc.! Toate sunt trecute in forma care erau propuse, la unele am facut mici modificari ca sa le intelegeti mai bine.
De preferat in postarea voastra, desigur daca decideti sa si postati nu doar sa votati in POLL, sa scrieti 1. pro/contra motiv 2. pro/contra motiv si tot asa.


1. Sa se adauge questuri pe timp (sa se acceseze prin comanda /dailymissions), spre exemplu : Arunca 20 grenade, omoara 5 ct/t, etc. (cu multe alte misiuni) - sistem de misiuni zilnice care sa va ofere puncte npc/credite/etc.
2. Am putea ce idee sa facem KFC day, tero gaini, ct ii prinde, tero sa aiba gravity + niste speed si ca "ambient" sa punem ceva sunet dar nici asta nu stiu ce sunet am putea sa punem, ar merge sa punem si un sunet care sa fie emis de fiecare jucator ca cei de la CT sa isi dea seama mai usor unde sunt.
3. https://alphacs.ro/showthread.php?123088 - Sapun Day - cititi pe ultima pagina postarea mea(aia lunga)
4. https://alphacs.ro/showthread.php?123440 - vanatorul si lupii - cititi prima postare
5. https://alphacs.ro/showthread.php?124562 - Vot pentru a dezactiva GRAB la GODMODE dupa ce expira GODMODE la CT
6. https://alphacs.ro/showthread.php?124577 - a da voice la cineva prin SIMON MENU - propunere asemanatoare https://alphacs.ro/showthread.php?11...re-iUmor/page4
7. Gravity Day in care sa zicem 1 prizonier trebuie sa ii prinda pe restul si dupa ce prinde pe cineva il face unul de al lui si o sa trebuiasca sa il ajute sa ii prinda si pe ceilalti, adica cand un prizonier este prins si el trebuie sa ajute la prinderea celorlalti.
8. https://alphacs.ro/showthread.php?118579 - VIP free in unele perioade.
9. Propun sa se adauge la lr plugin-ul cu Pariuri. De ex, sa poti pune 5/10/20$ pe unul din cei de la lr, si daca el castiga, sa primesti inapoi dublu. ( evident, daca este sa castige t-ul, sa primeasca si el ceva din aceea suma) sau barbut
10. Reverse la cateva day-uri, aici cand o sa alegeti un DAY de exemplu ZOMBIE DAY sa va apara un alt meniu care va intreaba daca vreti sa fie "Reverse Zombie Day" sau "Zombie Day Normal" adica in reverse CT este zombie si in NORMAL prizonierii, asta la mai multe day-uri putem face.
11. https://alphacs.ro/showthread.php?111917-Propunere - black jack sau alba neagra
12. Day "TYPE RACE", ultimul care scrie in chat cuvantul de pe ecran moare sau functie la simonmenu - aici precizati si prin postare care dintre ele.
13. Day in care sa poti ataca CT doar daca esti la o distanta de x metri de el, gen sa aiba o raza in care poate fi atacat, sa palpaie o lumina in jurul lui, iar daca esti in acea raza sa-l poti ataca, cu arma, el avand la fel la randul sau arma sau whatever, dar sa poata ataca oricand. (fara cutit ca atunci este useless acest day)
14. LR day, fiecare prizonier poate provoaca un alt prizonier la un LR, ultimul ramas castiga day-ul.
15. ~Gay Day (cum s-au legalizat casatoriile intre ei ma gandeam sa nu fim anti-gay ): Poti face dmg doar pe la spate, Day-ul parcurge normal dupa comenzile lui Simon, gen provocare
16. awp day :As propune un day gen gardieni sa aiba awp cu 500 hp iar tero sa aibe scout cu 100 hp inclusiv cei cu vip
17. day-ul drujbelor
18. 1hp day
19. west day fiecare terro este pe cont propriu si are doar deagle cu ala trebuie sa lupte contra celorlalti terro este ca box day doar cu deagle si deagle-ul area un model de vestul salbatic.
20. Fire Day Jocul decurge in felul urmator, Prizonierii si Gardienii inafara de cel care ia foc au timp sa fuga 30 de secunde iar dupa cel care ia foc trebuie sa fuga dupa toti, cei care sunt in locuri in care cel care ia foc nu poate ajunge sunt rugati sa paraseasca zona aceea altfel vor primii slay.
21. Dead by daylight day(sau altfel doar ca iubesc dbd ): un player(ct sau tero) sa fie spawnat cu freeze 15 de sec intr-o celula(asta e killeru), iar la restu sa se dea open Killeru pune 3 generatoare la care ceilalti trebuie sa repare 15 secunde ca sa se despawneze, cand se despawneaza toate cele 3 chesturi survivorii castiga. Ala ales trb sa ii omoare pana sa gadeasca chesturile iar ceilalti nu-l pot rani(are godmode) De asemea sa omoare din 2 hituri sa aiba speed mai mare si grav redusa killeru - aici se poate realiza destul de usor, desigur nu cu model de generator ca nu cred ca exista, dar cu alt model si cu animatii frumoase, este idee buna.
22. Nemesis day
La acest day se va alege un jucător care sa fie "nemesis" acesta poate sa fie si din echipa t si din ct
El este un zombi si este invizibil dar cand da 1 hit se face vizibil pentru 2/3 secunde el are 300 hp si este doar el versus ct si t la un loc acest day poate avea 3 minute
23. Acest day va fii Shotgun's day sau alta denumire. In acest day cei de la tero primesc un shotgun m3 si 150 hp este obligatoriu si pentru vip, apropo vipul o sa aiba viteza si gravitatea doar hp va avea 150. Aici cei de la ct primesc un shotgun automat nustiu exact cum se numeste, iar in shop vor fii disponibile: gloante infinite, semi invizibilitate, 35 hp si zeus . Echipa ct primeste obligatoriu 500 hp pentru ca daca sunt vreo 15 t si 3 ct e clara treaba. Ce trebuie sa facem in acest day? In acest day trebuie sa ne omoram doar prin head shoturi.
24. Reverse control day, reverse la controale.
25. Reverse night day - Sau cum era o propunere in trecut cand se alege day-ul sa ai optiune de a elege normal sau reverse. - la fel ca la zombie de mai sus.
26. In acest day, este un fel de-a (prinselea/sticluta cu otrava daca stiti de el si-ati jucat). Cand va incepe acest day, un player random sa fie sticluta si sa aibe glow albastru si sa fie cronometru 20 de secunde, chiar daca atinge pe altcineva(ca si la frige mingea ) ) si pe ecran sa-i scrie [Tu trebuie sa prinzi] sau ceva de genu si daca acea persoana atinge alta persoana, acea persoana va trebuii sa prinda la randul lui. Cronometrul trebuie sa continue din persoana in persoana, cand ajunge la 0, acel player va murii si un alt player va fi sticluta(random)

[acest day ar trebuii sa aibe niste restrictii]

- Dezactivare bhop la acest day
- Nu avem voie pe textura sau pe alte lucruri (doar pe jos)
- Nu avem voie sa stam camp
- Nu avem voie sa facem block
- Nu avem voie pe scara

27. TAG-uri in chat.

28. Deceit day
Totul incepe cand se da day-ul .
La toti apare si la ct si la tero(sau doar tero) in hud ESTI HUMAN sau ESTI ZOMBIE.
Incepe totul cu lumina, se deschid celulele etc.
Timer sa se faca seara, cei ZOMBIE daca apasa E se transforma in ZOMBIE cu 15 sec cooldown sa se transforme inapoi.
Dupa 30 de sec iar se face ZI fiecare cauta cine este acel ZOMBIE si trebuie sa fie omorat.
Dupa seara iar tot asa, un timer care se activeaza la inceputul day-ului si tine 5 minute cand expira day-ul se termina.

29. baba oarba day
dayu e asa: un ct sa fie legat la ochi(pune lord ceva cum ari fii black screen sau cv) si restu de ct sa aiba voice(doar in dayu ala) si ct sa ghideze simonu legat la ochii sa omoare restu de T(au 10 sec sa fuga sau cv nush vezi tu) si aia e, se mai face si caterinca pe dayu asta.
Toti TERO sa aiba GRAVITY ca un player normal sa nu se poata urca vipii pe cacaturi imposibile. - aici ma gandeam sa dezactivez JUMP de tot la tero sa fie mai usor pentru cel care cauta.
Simon sa dea ONE SHOT cu arma.
Dupa 10-15 secunde de fuga absolut toti(inclusiv cei cu VIP) sa fie blocati. - blocare 100% nu conteaza ca ai VIP sau nu.
Sa fie minim 3 CT ca sa se poata da acest DAY si aia e SI in caz ca ramane simonul singur (ceilalti dau disconnect) atunci sa se termine runda.


Va rog sa cititi absolut tot cu foarte mare atentie!!!
Cum am zis este foarte important pentru mine cat si pentru voi ceea ce votati aici!!!
Acest topic o sa fie deschis mai mult timp deoarece vreau sa se aduna cat mai multe pareri si voturi!
Daca mai aveti ceva de adaugat sunteti liberi sa o faceti, in caz ca imi mai amintesc ceva si eu o sa editez si postez mai jos sa stiti ce am schimbat.
Va pupix si va iubix

Ps.: cu ocazia asta vede si fratele nostru plagiator nr. 1 fantezie niste idei originale si propuneri venite de la jucatori, are din ce alege acum )))))))))) sclavete infect.