Cu durere in suflet trebuie sa facem si postarea asta, cum fiecare drum are si un sfarsit, asa usor-usor ne apropiem si noi de sfarsitul drumului(aventurii) nostru(noastre) cu server-ul JB.ALPHACS.RO pe Counter-Strike 1.6!
Din acest motiv, cum ne-am facut si "intrarea" intr-un "stil" mare, cu dedicare, munca si din iubire pentru voi, nu puteam sa nu facem si la final tot asa, o iesire in stilul nostru, cum v-am obisnuit in acesti 13 ani, intr-un fel placut si plin de amintiri.
De asta am pregatit acest video pentru voi, cu amintiri din cei 13 ani (din pacate din 2011-2012 nu prea am avut multe chestii ca nu am putut recupera de pe hard nimic, dar datorita voua am reusit sa culeg si din acei ani poze si filmulete, va multumesc)!
Cum a spus si moxu, din niste copii/pustani de 12-13 ani am devenit toti adulti cu responsabilitati, locuri de munca si cu alte prioritati, cativa dintre voi aveti deja si o familie frumoasa(felicitari!), si pe foarte multi dintre noi si acest server, aceasta comunitate ne-a maturizat si de multe ori ne-a invatat lectii care o sa ne ajute o viata intreaga!


Astea fiind spuse, am pregatit un video care contine 250 de filmulete, tot atatea poze si 13 ani de amintiri!
Va multumim tuturor jucatorilor, adminilor, prietenilor, fratilor, dusmanilor, familiei ALPHACS, pentru acesti 13 ANI plini de amintiri, momente frumoase, bune, rele, grele, etc., pentru sustinerea voastra, ca ne-ati fost alaturi in tot acest timp si ca am reusit sa cladim o mare comunitate adevarata de prieteni/jucatori/etc., o familie, familia AlphaCS!






Am lucrat destul de mult la acest video si nu vreau sa stric farmecul si sa va plictisesc cu un topic foarte lung despre tot ceea ce simt acum, in momentul postarii, doar stiti si voi ca imi este foarte greu sa fac acest pas si speram mereu ca nu o sa se ajunga vreodata aici, dar cum totul are un sfarsit, cu lacrimi in ochi trebuie sa o spun ca am ajuns intr-un final si in punctul acesta pe Counter-Strike 1.6 in care trebuie sa renuntam, ca toata lumea se axeaza pe alte jocuri si 1.6 este 95% "mort".
Totusi este de apreciat faptul ca a rezistat totul asa mult, ca ne-ati sustinut timp de 13 ani si am reusit sa tinem asa mult server-ul in picioare, VA MULTUMIM!
Toata "istoria" server-ului este cuprinsa in acest video, despre cum a fost el creat, populat si mentinut in top deja stiti prea bine povestile din topicurile de aniversare cand scriam romane intr-un singur topic(pe care poate le citeau 2-3 persoane).
Din acest motiv o sa las doar link-uri catre topicurile aniversare din anii trecuti si cine doreste sa le citeasca de la inceput este liber sa o faca, in unele am detaliat cum ne-am cunoscut cu Strumf, cum am deschis acest server, cum am ajuns cu el asa populat, etc.

Ce mai este de spus? ....... am ajuns si in punctul acesta, am trait si momentul acesta, ma bucur ca am ales sa facem asta, ma bucur ca am ales sa cream acest server, sa cladim o comunitate/familie, ma bucur ca am reusit sa ne facem prieteni fie ei virtuali dar ne-am intalnit si in realitate foarte multi, ma bucur pentru amintirile frumoase, MA BUCUR PENTRU tot ceea ce tine de JB.ALPHACS.RO, de VOI !

Va multumim tuturor pentru tot!
JB.AlphaCS.RO # JailBreak Mode #13ANI



TOPIC CU TOATE POSTARILE ANTERIOARE CU MESAJ LUUUUUNG cu toate informatiile despre server, "istoria" lui (e un singur topic si aveti in spoilere si din anii trecuti): https://alphacs.ro/showthread.php?123358


PS.: asta nu inseamna neaparat ca o sa fie inchis server-ul, poate(daca se doreste) o sa il inchidem pe parcursul anului si in decembrie cand sunt sarbatorile il redeschidem timp de 1 luna 2, ca se ne mai adunam la o barfa, un update despre vietile noastre, si sa ne distram un pic va iubesc ma