Nu te inregistra daca esti idiot sau agramat!


AlphaCS.RO[ORIGINAL GAMING]


Thanks Thanks:  51
Likes Likes:  288
Page 1 of 26 12311 ... LastLast
Results 1 to 10 of 256

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    User Info Menu

    Parerea ta despre Staff-ul AlphaCS

    Note:
    1. Nu postați dacă nu cunoașteți minim cinci membri din staff.
    2. Nu jigniți, orice Jignire duce la ban de sapte zile.
    3. Nu faceti comentarii de genul "tigan" "gras" etc., spuneti-va parerea despre cum lucreaza pe forum fiecare membru, in caz contrar riscati infraction



    • Strumf
    • TheLord



    • 1S1S
    • AcidBurn
    • Blue
    • SmokerEveryDay
    • KillerElite
    • SageOTSP
    • BANKAI.
    • Grim Reaper
    • -#DaNNy#-
    • StefanX.
    • AdyTzu
    • #AleXuTz#
    • ?RyN?



    • SergiuOfficial
    • KeNNNN VoDa
    • KENNU



    • Lenuta.
    • W00den







    • Grim Reaper
    • BANKAI.
    • Blue
    • -#DaNNy#-
    • xeju
    • aDgors



    • 3l_M@C!0
    • Z1nNN
    • =T|G|S=
    • Alex
    • Alex Catalin
    • Alex.#
    • Alexandru.
    • Anakin
    • Andrew R.
    • Ano Original
    • AssAssiNsCreed
    • AurelluDauCuSpellu
    • bizzare-
    • BlackAngel.
    • Catalin
    • COMANDANTE
    • Cosmin F.
    • Cosmin.
    • Cristian
    • Cristian BG [~R]
    • Christian #GD
    • cRz
    • DivineLife
    • Engelhardt
    • Fixion.
    • Facebook
    • Geo xxh
    • GoAgLe#
    • GraNNINI
    • Helheim
    • jesemE
    • Khajiit
    • KrAzZzY
    • LioNNN
    • Marius.
    • MaRky
    • Mihai.!?
    • MiSt3R
    • MONK.
    • moxu112
    • Nick7.wav
    • Orlando
    • Pablo.
    • petR1x
    • Ph3n0m3n@L
    • Queen Nai
    • R3mYx
    • RECORD's
    • Rifle.
    • Rowst
    • Royal
    • Ryu
    • SkillartzHD
    • skyWalker
    • Sm0kin
    • Syncron got his gun
    • T3m!n@tor4
    • translucid
    • V!P3R
    • xeleron
    • zero
    • AndyBlack
    • Jack
    • F-A-N-T-O-M-A
    • LoVeRBoY
    • Hades
    • LoAdeG o
    • Nairobi
    • Snoop Dogg
    • viktorhnu
    • vLad
    • Yety#
    • OldSkull
    • The Warrior.
    • SiNiSTER
    • Navy
    • Jamango
    • Alin
    • Symb0L
    • Buzatel
    • ^-RoYaL-^SsKCobra
    • George.
    • Aerius
    Last edited by Hades; 28-03-20 at 11:15. Reason: update
    Subsemnatu: "Te panichezi cand ma vezi ca pe un jamaican, cand fumez manca-mi-ai pula, jointul de un gram."
    Dragos Miron: "Daca vreau o floare, ma apuc din nou de legale."
    Specii: "Pace pentru Raku, pace pentru Sisu, marijuana si hasisu."
    Specii: "Am fumat de cand eram copil, stai chill, si-o sa fumez pana mierlesc, sa inverzesc in cimitir, sa am vecini, trandafiri cu spini, crin lin, maslini si ciuperci cu psilocybin."
    Dragonu': "De la LSD-ul asta, man, vad gandaci, si carabusi, si scarabei, vino mai in fata ca sa tragem niste key."
    Merme: "Vorbesti de LSD, dar hai sa tragem 2CB"
    La Familia: "Am in stanga, dreapta baietasi gata sa sara pentru mine."
    Chimie: "Specii se numea, brigada Liniste, asta era brigada mea."
    Sisu Tudor: "In Bucuresti, baietii alearga numai in brigada."
    Junk: "Bine ai venit in Romania, comercializam droguri legale."
    Samurai: "Si-mi amintesc cand te-am creat, tot eu te-am invatat sa judeci curat si imediat cand am avut nevoie te-ai aratat."
    Killa Fonic: "Nu ma doare daca ii bag direct in reanimare, dar parca simt pe fata lacrima unei mame."
    Cedry2k: "Sufletul meu ramane trist si nu-l mai pot amagi cu droguri."
    Nimeni Altu': "Cum pula mea, sa fiu atat de prost, probabil de la droguri, am avut senzatia ca te cunosc."
    Puya: "Poate e dur, poate credeti ca-s nebun, ca stilul asta de viata nu e ala bun, dar nu eu l-am ales, el m-a ales pe mine si acum stii bine, doar asta-mi curge-n vine."
    Bocaseca: "Si dupa la masa, gonit de fratiori cu care imparti, te desparti ca om de animal cu lacrimi pe obraz."
    Specii: "E adevarat, imi place viata, simt cu se usuca fata, noaptea trece dimineata, am nevoie de-un meleu greu, sa-mi taie greata, s-au dus de milioane pe KEY, cosmico-gangsta, si sticle mari si sticle mici si casa-i plina de seringi si bagabontii vad pitici, nici n-am observat ce zici, valori puternice din clasa disociative, droguri psihedelice, ciocul mic ca esti varza, stinge tigara, frecventa, perversa, dai foc la casa, asta-mi mai lipseste, lasa, partea proasta e testoasa, m-am facut la fel de varza, ca sa vezi sunt om de baza, in fiecare seara rupt, lupta preferata direct din necunoscut, SPECIAL K HOUSE, retine."
    Dragos Miron: "Le-am bagat pe toate, rupt de realitate, daca voiai sa dai de mine, ma gaseai in noapte, pe strazi intunecate."
    Phunk B: "Jucal has moro car socheres merundo."
    Bocaseca: "Dar tu te schimbi si folosesti cuvinte care nu te reprezinta ca sa fii iubit."
    Pacha Man: "Because I'm mad boy, I'm bad boy, I'm gangsta, eu nu sunt ca voi."

    Warning: Doar daca mergi in intuneric ai cum sa iesi la lumina!
    Adio omul vechi!!

    Note: "Am in grija o armata intreaga."

    Dragonu': "C-am vazut strazi grele, stricat am fost, dar prin lumina m-am intos si-s bucuros si zic la toti, adevarul, n-ai cum sa scapi, imparatia cerului regat luminat, suflet curat, impacat in etern, departe de moarte, pacate, blestem."
    Nimeni Altu': "Sunt doua aspecte, aparente nu pentru oricine, de multe ori ne faceam rau, ca sa ne fie bine."
    Dragonu': "Antropologic, din mediul anecdotic si alcoolic, un fost dependent, impertinent, aha, cu un foc perseverent mare si consecvent, dau cu viteza de flow, cu viteza cu care trage plamanul din stou', ca sa scuipe din nou."
    Dragonu': "Am luat-o de la capat si mi-am pus la gura lacat, fara droguri in special legale care te diseaca, era sa mor de atatea ori si am adunat atatea boli, e o greseala in noua ordine mondiala."
    Chimie: "Au urmat seri pline de seringi si ser, cu venin mizer, inchei al tau sincer."
    Dragos Miron: "De asta tin ca nepotul meu sa lase rap-ul, ca eu l-am inteles aiurea si era sa-mi rupa capul."
    Bocaseca: "Nu mai spune tot ce gandesti, tot ce gandesti, nu mai spune ce pandesti, nu mai spune tot ce vorbesti, se va intoarce impotriva tot ce gandesti, mintea ta e arma, nu pot sa ma sterg, daca aprinde sufletele, stinge, poti sa ma certi."
    Dragos Miron: "Ma doare-n pula cine esti, cand habar n-am nici cine sunt, stiu cine am fost si nu mai vreau sa ajung, un infectat introvertit plecat din lumea monstrilor si pierdut in lumea celor vii."
    Nimeni Altu':
    "In timp, si oamenii is la fel, aveam un unchi, si stii ca pana plec, orice as face n-am sa-l uit."

    Warning: "Asta nu e viata... nu e... si eu stiu. In focul vietii mele, eu ard de viu."

  2. #2

    User Info Menu

    Fondator:
    ◆ Strumf - "Acum mănânc mici , mai incolo" - Esti super ok. Mai usor cu asa zis-ul maraoke pe chat ))) De treabă plm etc etc
    ◆ TheLord - Gay , bozgor poaomorat care vrea sa isi schimbe programul ) Altu foarte de treabă.

    Administrator:
    ◆ Alex Catalin. Ok
    ◆ Alexandru. E suler ok omu', nu ai ce zice. Ma mir ca nu a mai zis sa ii fac avatare )
    ◆ Alin. Nu cunosc
    ◆ Anakin om
    ◆ Catalin. Ehh. ...
    ◆ Gla1eN. De treabă când are el chef.
    ◆ Helheim - Nu prea te cunosc , dar pari ok
    ◆ jesemE - Te salut. Esti de treabă.
    ◆ MisterWolf46 nu cunosc
    ◆ moxu112 - Am invatat multe de la el , sfaturi bune , super super ok
    ◆ NoName [:x] No comment
    ◆ Ph3n0m3n@L .... Esti ok si tu ))
    ◆ R3mYx - de treaba
    ◆ Royal De treabă când vrea
    ◆ Ryu nu cunosc prea bine
    ◆ SkillartzHD nu cunosc
    ◆ vLaD Esti super ok si tu

    Global Moderator:
    ◆ Cristian BG [~R] abtinere
    ◆ John de treabă bai aska
    ◆ So#Sexual abtinere
    ◆ Syncron. Te salut. De treabă peleme

    Moderator:
    ◆ KrAzZzY fara cuvîntarea , smecher , de treabă , purcelus ))
    ◆ RaptorDigital. De treabă... uneori
    ◆ RazvaN .Nu cunosc

    Designer:
    ◆ Alexandra.
    ◆ GraNNiNi. Gura mare din cacaturi
    ◆ Viktor H. Pare ok.



    Pwp la toți !!!!

  3. #3

    User Info Menu

    Fondator:
    ◆ Strumf - Gayut, nu posteaza poze cu el, ca arata prea bine
    ◆ TheLord - Foarte de treaba, cand e nervos uita de orice, taie in carne vie

    Administrator:
    ◆ Alex Catalin. - Aldu, vorbesc cu el de 3-4 ani
    ◆ Alexandru. - Il cunosc de putin timp, dar e baietas
    ◆ Alin. - Fumator de dunhill
    ◆ Anakin - familist inrait, are studio photo in scara blocului
    ◆ Catalin. - de treaba el asa, mnaah. Destept, si cu voce de moderator radio.
    ◆ Gla1eN. - ce pot zice, ce-l mai chizdos baiat pe care-l stiu. Il cunosc de 19 ani, am copilarit cu el !
    ◆ Helheim - mi-a dat 10 e paysafe, fara sa-mi ceara nimic la schimb, pup palaria ta
    ◆ jesemE - baiat de treaba, bun la csgo. Ma cara mai mereu
    ◆ MisterWolf46 - nu am avut intersectii de drumuri cu el, dar e de treaba, si mereu intreaba lucruri, chestii
    ◆ moxu112 - ohooo, nu am cuvinte sa-l descriu pe moxu. de treaba, daca e de caterinca, uite de tot, mama, tata, , pisica, purcel. El e cu noi, si noi suntem cu el ca ii este greu in Canada
    ◆ NoName [:x] - pune 2 poze cu el. 2 baieti diferiti. Are 2 personalitati. Una de gayut, una de mafeot cu audi
    ◆ Ph3n0m3n@L - de treaba, saritor, cu vorbele la el, i-a cazut palaria, si a zis ca asa trebuia sa cada
    ◆ R3mYx - baiat de pus la rana, muncitor, betiv
    ◆ Royal - ce-l mai de caterinca om, l-am sunat la 2 dimineata sa ma tina de vorba ca imi era urat sa ma duc acasa. Are o naveta de bere de la mine
    ◆ Ryu - familist inrait, imi era dator cu un awp corticera, da am zis sa ia scutece la aia mica de banii aia
    ◆ SkillartzHD - baiat bun, mi-a facut un plugin pe baza de point, fara sa-mi ia nici un ban. M-am simtit prost, si am inchis serverul
    ◆ vLaD - ohooo, nu-l inghiteam acu 3 ani. Dupa am facut fury cu el, am inceput sa vorbesc cu el, mai multe decat vorbeam cu mama

    Global Moderator:
    ◆ Cristian BG [~R] - caterinca
    ◆ John - nu stiu, nu cunosc
    ◆ So#Sexual - ooo, vlad. Mi-a copiat numele, si pe mine ma cheama Vlad
    ◆ Syncron. - baiat bun, de treaba. Mi-a fost sef pe evils

    Moderator:
    ◆ KrAzZzY - e dintr-un sat uitat de lume, Botosani
    ◆ RaptorDigital. - frumos, autoritar. Tocmai cand am citit numele lui, am dat o besina
    ◆ RazvaN . - baiat bun, juca csgo cu mine. Juca, ca nebunu, urca in Legendary Eagle, Mai juca un meci, 2, iar pica in DMG de vreo 8-9-10 ori la rand

    Designer:
    ◆ Alexandra. - ohoooo, o fata frumoasa, gamerita, care are prestanta. O femeie cu un viitor in fata.
    ◆ GraNNiNi. - nu prea am avut tangenta cu el
    ◆ Viktor H. - te pupa tata, ma refer la pcu tau si masina ta.


    Veteran:
    ◆ LowWaterMark - nu am cuvinte de lauda, saritor, itist, nu stie, are doar optiunea, intreaba un prieten
    ◆ @Safu la desupra tuturor - saluta catica din partea mea
    "Dаса е dе bаnі, vаlоаrеа mеа nu-і ре hаrtіе."

    Bogdan Mocanu










  4. #4

    User Info Menu

    Fondator:
    ◆ Strumf-E un om cu capul pe umeri, caterinca,smecheras , ascultator si care nu ii este teama sa spuna despre viata sociala. Respect frate.
    ◆ TheLord-Lorducu ce sa mai zici, un fondator care e mereu ocupat si are timp si el odata la nu stiu cat timp sa intre pe jb dar noi tot il iubim si apreciem,un baiat care te face sa plangi prin vorbele lui,sufletist si caterincos. Bafta boss.

    Administrator:
    ◆ Alex Catalin.-Fratele meu ce sa mai zici, de treaba, mereu saritor, are si autoritate de asta il iubesc(no gay), si ii dai un mesaj iti raspunde peste 2 zile
    ◆ Alexandru.-Celalalt frate ,super de treaba , te ajuta unde ai nevoie,si el caterinca(cat de cat) si foarte atasat de playeri..
    ◆ Alin.-Om super mega autoritar , respecta regulile, mereu atent si cu capul pe umeri.
    ◆ Anakin-Il cunosc pe tipul asta de 2 ani insa am vorbit doar o data sau 2 , sper sa o dam la o bauta mai ales ca stam aproape
    ◆ Catalin. alias eK-ryder - Autoritar, caterinca si mare iubitor de animeu-ri.
    ◆ Gla1veN.- Smecheras, om cu care nu te plictisesti si un jucator bun de furien..
    ◆ Helheim alias Hell-Prea de treaba omu il cunosc de prin anzo de pe jb,cand ma invata si faceam confe cu CristiaNNN si GodFather . Respect varule.
    ◆ jesemE alias Jagermeister alias 6 jager sxe-Si asta e caterinca , e in lumea lui,de treaba, nu cred ca are tangente cu nimeni
    ◆ MisterWolf46-Fratioare nu stiu nimic despre tine,insa as vrea sa ne cunoastem mai bn..
    ◆ moxu112- Cel mai mult respect i-l acord omului acesta,sufletist,ii pasa de altii,mare admirator de bautura si gagici ,schimbator de stare(daca esti trist sau suparat moxu te inveseleste pe loc),cel care m-a ajutat unde am avut nevoie,si bolangiu ca nu a vrut sa ne intalnim atunci cand am avut ocazia(cica avea pe cineva sa ia de la gradinita , dar nu-i bai) ,sper sa ne intalnim si noi drc intr-o zi.
    ◆ NoName [:x]-Asta e mare gayut,tiganusu(asa il consider eu),are voce de bulibasa
    ◆ Ph3n0m3n@L-Regele surfului, de treaba,putin autoritar si cu capul pe umeri... si eu am primit infraction de la tn
    ◆ R3mYx-Omu e cu ale lui , chiar daca nu il cunosc foarte bine stiu ca este de nota 10 si foarte vechi in comunitate.
    ◆ Royal-Asta mare paguba la casa omului soarbe bautura mai repede decat oricine altcineva , om sufletist , caterincos,smecheras,ii place sa spuna ce simte si spune pe fata,vechi si el..
    ◆ Ryu-Super de treaba atat cat te tine plapuma( pana il superi),e caterinca ,super meserias si cred ca cel mai mare din comunitate... Bafta in continuare Ryule
    ◆ SkillartzHD-Cel mai de treaba om,te ajuta unde ai nevoie si daca nu ai bani o face si pe gratis,se pricepe super bine in cs si ai aplauzele mele,cel care a infiintat zanyx... Bafta si tie barosane
    ◆ vLaD-Om care nu prea poti sa ai tangente, nu prea comunica (omu cred ca are problemele lui),insa se pricepe la multe si este de treaba..

    Global Moderator:
    ◆ Cristian BG [~R] alias Pointer alias GoodNight-Om caterincos, de treaba,putin autoritar,super bun in cs 1.6 ) (m-a batut pe o mapa de jb de 20 de ori si era tero,felicitari omule), mai stiu ca sta in Cumpana si cred ca o sa ne intalnim la un moment dat..
    ◆ John alias askaWoW-De treaba, te cunosc de pe jb si cam bezmetic
    ◆ So#Sexual-Alt om de pe jb,de treaba si cu capul pe umeri.
    ◆ Syncron.-Tipul asta a avut 3 servere si s-a lasat ,om de treaba,saritor si cica il cheama Maciuca pe jb

    Moderator:
    ◆ KrAzZzY-Cel mai tare in domeniu furien,descurcaret,de treaba, foarte autoritar(aveti grija)..
    ◆ RaptorDigital. alias Madutzu-Il cunosc de pe anzo,impunator,lipseste simtul umorului(nu stiu de ce ) si un bun designer..
    ◆ RazvaN .-Stiu ca esti vechi si esti bun in domeniul cs 1.6 cam atat, bafta..

    Designer:
    ◆ Alexandra.-O fata cu care nu te plictisesti, gamerita,de treaba, saritoare,foarte buna in domeniul design
    ◆ GraNNiNi.-Un tip care a fost pe mai multe servere insa se pare ca s-a lasat de tot,un designer priceput si cam naiv..
    ◆ Viktor H.-Omul care este unul din cei mai buni designeri de pe ACS, de treaba, caterinca,si cu ale lui..

    Veteran:
    ◆ LowWaterMark-Cel mai tare in domeniu it,saritor,te ajuta de fiecare data, cauta gaseste solutii sa iti rezolve problemele,foarte informat si caterincos.
    ◆ @Safu la desupra tuturor alias Iovu-Pe tipul asta il cunosc de pe anzo,caterincos,super de treaba,cam abuzator .
    Chiar daca nu am vorbit cu toti eu cunosc cate ceva de la fiecare, insa va intrebati u cine mai esti , este timp sa ma cunoasteti,avem o viata la dispozitie si as fi incantat sa va cunosc pe fiecare dintre voi .
    Pana atunci BAFTA !

  5. #5

    User Info Menu

    Parerea ta despre staff ul AlphaCS

    Mai vechi sau mai noi in aceasta comunitate cu toti cred ca v-ati facut o parere despre cerc. Ce ar fi sa lasati aici cate un mesaj despre comunitatea noastra. Ganduri bune sau rele, amintiri placute sau neplacute, sugestii, critici, orice doriti scrieti mai jos.

  6. #6

    User Info Menu

    Quote Originally Posted by Michaeltar View Post
    Mai vechi sau mai noi in aceasta comunitate cu toti cred ca v-ati facut o parere despre cerc. Ce ar fi sa lasati aici cate un mesaj despre comunitatea noastra. Ganduri bune sau rele, amintiri placute sau neplacute, sugestii, critici, orice doriti scrieti mai jos.
    Ultimele cuvinte şi lecţia nerostită despre moarte


    A devenit aproape o tradiţie pentru presă să dezvăluie ultimele cuvinte ale victimelor unor tragedii. Un public pentru acest gen de informaţie e limpede că există. Oamenii sunt interesaţi de detaliile intime ale ultimelor clipe de viaţă ale unora pe care nu i-au cunoscut. Însă ce învăţăm cu adevărat despre moarte din ultimele cuvinte ale celor morţi în tragedii

    În urmă cu doar două zile, un alt părinte îşi plângea copilul în urma unei tragedii. De data aceasta o mamă din Statele Unite, care şi-a pierdut fiul într-o tornadă ce a făcut ravagii în Texas. Femeia le-a arătat jurnaliştilor un mesaj pe care l-a primit de la fiul ei, student în ultimul an, exact înainte ca tornada să îi spulbere casa. „La revedere, mama. (…) Vine direct spre mine.” Femeia mai apucase să îi scrie „Te iubesc Jeff. O să treci cu bine de asta.” Nu ştie dacă fiul ei a reuşit să citească mesajul, fiindcă acesta a murit între dărmături înainte să mai poată răspunde ceva.

    A durat mai puțin de două ore ca feribotul Sewol să se scufunde cu totul în apele sud-coreene. O așteptare încheiată brusc pentru părinții care au sperat să își revadă copiii scăpați, dar nu au mai avut această șansă. În tot acest timp, îmbrăcați cu veste de salvare, cei mai mulți dintre copii așteptau în cabinele lor, așa cum li s-a spus. În agitația provocată de înclinarea vasului, unii dintre ei întrebau în glumă dacă nu cumva sunt pe Titanic, un altul a început să fredoneze coloana sonoră a filmului, iar altul transmitea, printre râsete, un mesaj de adio părinților. Toate aceste momente au fost înregistrate cu un telefon mobil care a supraviețuit naufragiului. Din nefericire, posesorul lui nu a fost salvat, iar despre soarta copiilor care nu realizau încă în ce pericol se află nu se ştie nimic. Tatăl băiatului care a filmat a oferit înregistrarea presei.

    ***

    La prăbuşirea avionului aparţinând Malaysia Airlines, ziarele au transmis ultimele cuvinte înregistrate din cabina pilotului: „Noapte bună, Malaysian trei şapte zero”, o încheiere la fel de misterioasă ca destinul aeronavei dispărute.

    ***

    Presa din România a redat detalii cutremurătoare cu privire la ultimele clipe de viaţă ale victimelor accidentului aviatic din Apuseni. Lacrimile îngheţate pe obrajii tinerei rezidente decedate au rămas pentru mulţi un simbol pentru neputinţă şi pentru tragedie.

    ***

    Pentru apropiaţii victimelor, ultimele cuvinte ale acestora sunt nepreţuite. E aproape ca şi cum această ultimă amintire le-ar prelungi, în inima supravieţuitorilor, măcar cu o clipă, viaţa. Noi ceilalţi, care doar am asistat la tragedie, suntem în cel mai bun caz mişcaţi de durerea celor implicaţi. De multe ori însă, fascinaţia publicului pentru „ultimele cuvinte” are mai puţin de-a face cu empatia şi solidaritatea, şi mai mult cu o curiozitate similară celei hrănite de tabloidele care răscolesc detalii dureroase şi le fac publice. Interesul manifestat faţă de detaliile, până la urmă intime, privind ultimele clipe de viaţă ale unor oameni seamănă adeseori prea bine cu interesul faţă de viaţa privată a vedetelor şi cu fascinaţia atentă cu precădere la necazurile lor. Detaliile despre durerea altora ne fac să tolerăm mai uşor durerea din propriile noastre vieţi. Fiindcă, prin comparaţie cu tragedia, durerea noastră va părea mult redusă şi, implicit, controlabilă.

    În faţa tragediei, unii încearcă să acumuleze cât mai multe informaţii de la locul morţii şi pentru că se tem de propria moarte. Frica de moarte este una dintre cele mai puternice temeri ale existenţei, alături de teama de singurătate, remarca psihiatrul american Irvin Yalom. Iar lucrul acesta nu este condamnabil. În cartea Privind soarele în faţă, psihiatrul remarca faptul că oamenii care sunt „torturaţi de frica de moarte” nu sunt nişte indivizi ciudaţi, ci oameni cărora familia şi educaţia nu au reuşit să le ofere „protecţia adecvată pentru ca ei să poată rezista în faţa suflului de gheaţă al morţii.” Yalom scria din perspectiva unui om care nu crede în Dumnezeu şi care vede cât de mult poate tulbura un suflet faptul de a nu cunoaşte ce se întâmplă atunci când mori.
    Demnitate în faţa inevitabilului

    Pentru creştini, teama de moarte poate fi la fel de reală ca pentru un ateu, însă credincioşii pot profita de un avantaj: puterea educatoare a Bibliei, care vorbeşte deschis despre moarte. Interpretările tradiţiilor care s-au suprapus peste mesajul biblic au făcut ca acesta să devină mai dificil de accesat, însă nu au făcut ca acest obiectiv să fie imposibil. Pastorul Mark Finley reda, în cartea Să studiem împreună că, o listă de versete biblice care descriu caracteristicile morţii. Finley evidenţiază, de exemplu, că există nu mai puţin de 50 de versete din Biblie care susţin că moartea este ca un somn. O interpretare care deţine ceva ce lipseşte scenariilor superstiţioase (vezi de ex. vămile prin care trebuie să treacă sufletul celui decedat) care încă persistă în mentalul colectiv. Demnitate. Aceeaşi care l-a făcut pe tatăl adolescentului care şi-a filmat colegii pe vasul sud-coreean să ofere o lecţie mişcătoare de respect pentru sine şi pentru cel care a murit.

    „Fiul meu, cred că era frig și intuneric acolo unde ai fost,” a spus Park Jong-dae într-o declarație emoționantă pentru presa care l-a intervievat cu privire la înregistrare. „Cât de frig ţi-o fi fost și cât de frică… Am sperat și m-am rugat să supraviețuiești, dar nu s-a întâmplat așa. Fiul meu, e timpul să ne luăm la revedere. E timpul ca tu şi cu mine să ne luăm la revedere şi ca eu să renunţ la speranţa la care nu am putut renunţa până acum. Te rog să mă ierţi. Rămas bun…”

  7. #7

    User Info Menu

    ◆ TheLord-Lorducu ce sa mai zici, un fondator care e mereu ocupat si are timp si el odata la nu stiu cat timp sa intre pe jb
    http://www.gametracker.com/player/Th....64.254:27015/
    http://www.gametracker.com/player/St....64.254:27015/
    )))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) )))))))) ( glumesc dar trebuia sa o fac) 1117 ore 197 ore + inca 4 servere inca http://counterstrike16-download.com/ (doar zic asa ca fapt divers+bacu )

    Edit Strumf: pai daca nu ma aud..cum vrei sa joc? nu stau sa scriu la tastatura..

    Daca doresti sa ma contactezi:

    Skype : thelord353
    Discord : thelordacs
    Nu imi plac oamenii falsi cu doua fete !
    Daca esti un lingau amarat nu te mai obosi sa ma bagi in seama !
    Dupa cum vorbesti/cum te comporti isi da oricine seama ca esti un fals ,
    un zero care provoaca greata doar prin simplul fapt ca deschide gura !




    Valoare




  8. #8

    User Info Menu

    Fondator:
    ◆ Strumf : 3-0 pentru bacu la biologie. caterinca omu`.
    ◆ TheLord : singurul fondator de-adreptul. strumf e pe langa

    Administrator:
    ◆ Alex Catalin : csz n-am csz. t-eas fte dak ai fi fatha. jk, nu mai cauta pi2da online sal.
    ◆ Alexandru : botic de rata.
    ◆ Alin. : nu mai fuma in plm ca te strici.
    ◆ Anakin : n-am mai auzit de el saracu` de cand era mic.
    ◆ Catalin. : nonconformist, nu se lasa, nu injura (asa des), are tupeu, stie ce vrea de la viata.
    ◆ Gla1eN. : GLA1EN FMM STRUMFE mno, se putea si mai bine daca nu exista acea plecare si cearta si etc si plm si pnl si psd etc.
    ◆ Helheim : ey b0ss
    ◆ jesemE : Deci am auzit despre el numai de bine. Cica e zeu la csgo, cica trece clasa, cica arata bine, cica nu mananca shaorma ( )
    ◆ MisterWolf46 : nu am apucat sa discutam foarte multe, dar pare interesat de csgo, which is nice.
    ◆ moxu112 : ehehehehe, batranul forumului, inteleptul nostru. baiat finut elegant si atat ca ma fac astia care citesc gay. de la mine ai 3 de da, ne vedem in etapa urmatoare
    ◆ NoName [:x] : Nu mi-ai placut la inceput. Acum sincer, nici nu prea vorbim. Mai ai tu scapari cand si cand dar per-total esti de treaba.
    ◆ Ph3n0m3n@L : plateste-ti surfu in plm ca n-am pe ce sa ma joc. jk, succes in viata ca vad ca pe forum nu mai dai
    ◆ R3mYx : iesi la munca
    ◆ Royal : mno, ce sa zic, ne-am certat si ne-am impacat si ne-am certat si ne-am impacat ... si ne-am certat, si ne-am impacat. plm, totul e bine cand se termina cu bine. daca nu te certi cu el, te lasa sa-ti vezi de viata. e un "mascul plin de testosteron"
    ◆ Ryu : n-am prea discutat. plm, salut si toate bune.
    ◆ SkillartzHD : ai fost recomandat sa apelez la tine in caz de vreo problema. bajet de cartier. Guccifer al cs-ului .
    ◆ vLaD : nu prea ne-am inghitit o perioada. dar la fel ca la royal, totul e bine cand se termina cu bine. spune lucrurile pe fata si nu renunta la o decizie pe care a luat-o.

    Global Moderator:
    ◆ Cristian BG [~R] - tin minte vremurile in care jucam jb si era si respectivul acolo
    ◆ John - mos ion roata, n-am prea avut noi subiecte de discutie.
    ◆ So#Sexual - ultima data cand am comunicat a fost acum 5-6 luni cand statea ca o nicovala pe o sfoara in tabela de pe cs:go, si cei 4 de sus o tineau in spate
    ◆ Syncron.

    Moderator:
    ◆ KrAzZzY : mi-a fost dor de tine, era sec chatul fara dumitale plang
    ◆ RaptorDigital. : nuff said
    ◆ RazvaN . : n-a mai dat pe forum, baiat cu potential la csgo, a fost donatorul meu s-a prostituat cred.

    Designer:
    ◆ Alexandra. : nu mai are rost sa ma bag si eu in discutie, este deja ocupata cu ceilalti "cavaleri" ai forumului totusi am observat ca e o fata "de gasca", talent mare la photoshop.
    ◆ GraNNiNi. - n-am prea discutat, dar am observat o oarecare superioritate din partea ta, si nu mi-a placut (design zone)
    ◆ Viktor H.
    - ripper

    Veteran:
    ◆ LowWaterMark - el m-a invatat tot ce nu stiu. o sa-ti raman recunoscator pana n-o sa mor. caterincos omu`.
    ◆ @Safu la desupra tuturor : off, prietenul meu de mult pierdut plang

  9. #9

    User Info Menu

    Fondator:
    ◆ Strumf Baiat bun,cu capul pe umeri.
    ◆ TheLord Ce sa ic de asta?ii foare cool

    Administrator:
    ◆ Alex Catalin. Baiat bun.
    ◆ Alexandru. My brother
    ◆ Alin. Nush
    ◆ Anakin am auzit de el,nush
    ◆ Catalin. Baiat bun.
    ◆ Gla1eN. Buuuun
    ◆ Helheim nush
    ◆ jesemE nush
    ◆ MisterWolf46 baiat bun
    ◆ moxu112 barbat bun
    ◆ NoName [:x] nush
    ◆ Ph3n0m3n@L buun
    ◆ R3mYx bun
    ◆ Royal buun
    ◆ Ryu bun
    ◆ SkillartzHD fb
    ◆ vLaD fb

    Global Moderator:
    ◆ Cristian BG [~R] bun pointer
    ◆ John bun
    ◆ So#Sexual fb
    ◆ Syncron. Fb

    Moderator:
    ◆ KrAzZzY fb
    ◆ RaptorDigital. Nu prea
    ◆ RazvaN . Bun

    Designer:
    ◆ Alexandra. Foarte bună
    ◆ GraNNiNi. Bun
    ◆ Viktor H.bun

    Veteran:
    ◆ LowWaterMark fb
    ◆ @Safu la desupra tuturor nush

  10. #10

    User Info Menu

    Fondator:
    ◆ Strumf - un belitor de coae care o sa pice bacul ... are noroc de sorsa ca-i buna ... si o sa il ajute
    ◆ TheLord - in ultima vreme e afk omu ... da tot bozgoor ramane ...

    Administrator:
    ◆ Alex Catalin. - de treaba .... nu am avut eu cine stie ce tangente cu el
    ◆ Alexandru. - o singura data pe skype si sa zicem de treaba ... dar la fel nu am avut tangente ..
    ◆ Alin. - subordonatul meu ... nu uita cine ti-e safu'
    ◆ Anakin - nu am avut tangente ..
    ◆ Catalin. - singurul om care are tupeul sa ma baneze pe chat ... ce pot sa zic inafara ca e prea strict in privinta regulilor ... si cate o data o incaseaza din cauza asta
    ◆ Gla1eN. - subordonatul meu ... nu uita cine ti-e safu' ... sa-mi bei ouale si tu
    ◆ Helheim - nu cunosc ..
    ◆ jesemE - bai ... pe omu asta l-am vrut administrator ... mi-a placut atunci cand am plecat ... au aparut 3 administratori in loc ) ( cred ca stia lord ca fac munca a cat 3 administratori )
    ◆ MisterWolf46 - nu cunosc ...
    ◆ moxu112 - un fustangiu ... el merge pe ideea " fute tot ce misca " ... dar in rest de treaba
    ◆ NoName [:x] - sincer nu prea am avut tangente cu noname actual ... cel precedent .. fost manager ..
    ◆ Ph3n0m3n@L - omu andra ... unde nu te uiti ... acolo e
    ◆ R3mYx - remuc ... vreau sa iti vad fata ... am auzit ca esti blond e adevarat ?
    ◆ Royal - are arfele lui ... si bune si rele ... in rest ... baiat bun
    ◆ Ryu - metin2 forever si zm
    ◆ SkillartzHD - omul de nota 10 ... n-am cuvinte pentru omu asta ... respect de la krazy pentru tine skill
    ◆ vLaD - om de nota 10 ... baiat descurcaret care ajuta oamenii la nevoie ... respect si pentru tine vLad

    Global Moderator:
    ◆ Cristian BG [~R] - nu cunosc
    ◆ John - nu cunosc
    ◆ So#Sexual - nu cunosc
    ◆ Syncron. - nu cunosc ... labagiu cu sixpack

    Moderator:
    ◆ KrAzZzY - cel mai tare om de pe pamant ... e nr 1 in toate coae... ieri l-am vazut pe BB lui lord ... avea 27 - 3 ... in alta mapa avea 19 - 1 ... un om de milioane care te ajuta si iti explica daca ai nevoie ... respect de la krazy pentru krazy
    ◆ RaptorDigital. - nu cunosc dar el pare sa ma cunoasca
    ◆ RazvaN . - nu cunosc

    Designer:
    ◆ Alexandra. - o singura confa pe skype, a venit o data pe go.alphacs.ro sa ma ajute la teste ... pe fata o invit la o cafea ( in ciuda lui strumf )
    ◆ GraNNiNi. - pare fi omul care are cei 7 ani de acasa ... stie cum si cand sa vorbeasca ...
    ◆ Viktor H. - wa asta mai traieste ? ... nota 10 pentru omu asta ... face niste poze in ps de te lasa masca ...

    Veteran:
    ◆ LowWaterMark - asta-i skept cred .... geniu IT care a stat in umbra ceva vreme si insfarsit si-a aratat fata .... si nu il inteleg de ce s-a ascuns
    ◆ @Safu la desupra tuturor - iocastrat ... care-i treaba ? ... tot la glume tot la glume ?

Page 1 of 26 12311 ... LastLast

Similar Threads

  1. Despre Inregistrarea de pe Alphacs.ro!
    By CrAzZzY Official in forum Sugestii membrii
    Replies: 5
    Last Post: 03-02-18, 18:28

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •