Salut ! Astăzi te voi īnvăţa cum să īţi faci un războinic pentru pvp .

Să nu ne mai lungim , şi să trecem la conţinut .
Să incepem cu statusul : Īntai adăugaţi la STR maximul de puncte , iar apoi adăugaţi la VIT , tot aşa maximul de puncte , după aceea adăugaţi la DEX , deoarece la 2-3 puncte adăugate la DEX īţi măreşte atacul . Restul de puncte adăugaţi la INT .

Bun , acum ca am terminat cu statusul , sa trecem la magii .

Ca să fiţi buni in pvp , va trebuii să alegeţi magia de corp .


Īntai , faceţi M1 aura sabiei , deoarece aceasta este foarte importantă in lupta de corp la corp .
A doua magie pe care va trebuii să o faceţi M1 va fi vartejul sabiei .
A treia magie va fi iureşul , deoarece vă oferă viteză de atac si viteză de mişcare .
A patra magie pe care o veţi face M1 va fi izbitura , deoarece vă oferă un oarecare avantaj , şi-l ameţiţi pe adversar , dacă nu are imun .
A cincea şi ultima magie de la warrior pe corp , este incizia triplă care nu este foarte puternică , insă vă oferă un mic avantaj .


Bun , acum că am terminat şi cu magiile , să trecem la iteme , la care trebuie sa fii cel mai atent .

Să īncepem cu coiful : 15 rezistenţă la magie, 10 semi-om, 10 īmpotriva diavolului, şi dacă ai puţin noroc 20-30 regenerare PV.

Scut : imun la necunoştinţă , 12 STR , 10 semi-om , restul nu contează
Brăţară : Max PV 2000 ( 2 k ) , 10 diavol , 15 rezistenţă la magie , 10 semi-om .
Cercei ( de abanoşi ) : 10 semi-om , 15 sabie , 15 două maini , 15 pumnal , 10 diavol .
Colier : 15 sabie , 15 două maini , 15 pumnal , Max PV 2 k .
Papuci : 15 sabie , 15 două maini , 15 pumnal , Max PV 2 k , şi dacă ai noroc , 10 critică .

Acum să trecem la armură şi la armă .

Armura : Max PV 2 k , 15 pumnal , 15 două maini , 15 sabie .
Armă : 12 STR , 10 critică , 10 semi-om , 10 pătrunzătoare , şi dacă īţi pică , 10 diavol .


P.S. : Unde am specificat chestii de genul : "dacă ai noroc " , "dacă īţi pică " este doar dacă īţi pică , dacă nu vă pică , lăsaţi asa , doar cu bonusurile esenţiale .

Acum ştiţi cum să aveţi un războinic foarte bun de pvp .
Ce mai aşteptaţi ? Duceţi-va şi arătaţi-le tuturor că puteţi fii cel mai bun din regat .

Dacă mai vreţi tutoriale de genul , lăsaţi-mi nişte comentarii şi eu mă voi uita şi o să incerc sa fac