Razboinicul Mental este cunoscut ca si "Tanker", de ce ?
Pentru ca datorita corpului rezistent el este prevazut cu o aparare care-i permite sa inlature in jurul sau grupe uriase de monstrii.
Acest razboinic mai este cunoscut ca si caracterul cu cele mai lente skill-uri si cele mai greu de utilizat, astfel incat , va trebui sa practice foarte mult inainte sa le stapaneasca bine.
Probabil aceste lucruri o mare parte din jucatori "metin2" le stiau deja !

2) Am sa incep cu avantajele / dezavantajele ale acestui caracter , war mental.

Avantajele Caracterului:
-Nu veti avea nevoie de potiuni cu PV la fel de mult ca si alte caractere;
-Veti avea destula aparare cea ce vă va transforma intr-un tank;
-Veti creste in nivel destul de usor fata de celelalte caractere.
-Veti avea nevoie de armuri cel putin +4-5-6; Mai precis nu aveti nevoie de un set neaparat +9.

Dezavantajele Caracterului
-Veti avea nevoie de arme foarte bune cel putin +7 , si in special arme care se folosesc cu 2 maini;
-Veti folosii ceva potiuni de Mana si vă va lua ceva timp la spart metine , ucis monstrii mai bine zis "farmat"

2) STATUS :La fiecare level veti primi 3 puncte de status pe care le veti distribuii astfel : 2 STR (Atacul) si 1 VIT (Vitalitatea). Primiti 1 punct pentru competente la fiecare level. Cand incepeti la level 1 nu primiti niciun punct pentru levelul pe care il aveti deja, asa ca de Razboinic Mental vorbim numai de la level 5 cand veti avea deja 4 puncte. Probabil aceste elemente foarte multi dintre voi le stiu , dar am zis sa le precizez.
Când ajungeţi la nivelul 5, duceti-va la invatatorul de putere mentala si puneti un punct pe Corp Rezistent , Atacul Spiritului , Zdruncinare , Zdrobire / Atacul Sabiei.
* Ei bine, în opinia mea, ar trebui să faceti 2 Str. 1 Vit, până cand Str. est plin (* adica 90 de puncte adaugate) . După ce Str. este complet continuati cu adăugarea de puncte pe Vit şi apoi pe DEX (Dexteritate).

3) Competente : Aici vreau sa precizez ca nu ma iau dupa nici un ghid si este facut doar dupa cum cred eu ca este mai ok, fiecare o sa faca cum crede.
PvP - Corp Rezistent > Atacul Spiritului > Zdrobire > Zdruncinare > Atacul Sabiei
PvM - Corp Rezistent > Zdruncinare > Zdrobire > Atacul Spiritului > Atacul Sabiei

Consider ca corpul rezistent este cel mai important skill al "war-ului mental"
4) Echipament:
Armura: Ei bine, dacă puteţi face rost de o armura cu cat mai multa aparare posibila. Nu aveti nevoie de o armura +9 neaparat, un war mental se poate descurca si cu una +6-7 .
Arma: Pentru level mic , va recomand un RIB +7-8-9 , cu acela va puteti face treaba pana la level 65-75, depinde cat de bun este acesta.
Cercei: Cercei de abanos neaparat +7/+8/+9
Papuci: Aveti nevoie de niste papuci, de preferat cu pv sau critica .
Colier: Colier Lacrima Cerului cu + cat mai mare .
Scut: La level mic scutul pentagon +7-8-9 este perfect, pana o sa faci rost de unul mai bun.
Bratari: Argint sau Aur Alb +9
Coif: Coif de Fier sau Masca Stafiei +7/+8/+9

Warning: * Vreau sa precizez ca acest "ghid" nu este facut in totalitate de mine , este cules din mai multe parti iar in final a rezultat acest ghid. Sper sa va placa .