Cum Counter-Strike 1.6 este deja pe "moarte" am decis ca sa mai ofer si eu din "resursele" mele acumulate in 8-9 ani , nu am ajutat pana acum pe nimeni cu chestia asta "Reliable channel overflowed" , multi dintre voi stiti foarte bine ca nu am oferit suport la ceva care era doar pe JB , daca era pe alt server detinut de mine gen BB/DR(in trecut) am mai oferit ajutor sau am creat alte moduri.

Deoarece ma intreaba si acum foarte multi oameni cum sa rezolve eroare cu "Realiable channel overflowed" am decis ca sa postez acest modul si aici ca sa il aibe toti si sa scape o data de eroarea asta enervanta. Si eu la randul meu m-am luptat cu eroarea timp de vreo 3 ani poate chiar mai mult cand am deschis server-ul JB.ALPHACS.RO dar de cand este instalat modulul (3-4 ani) nu a mai aparut niciodata eroarea!
Tin sa mentionez totusi ca acest modul NU IMI APARTINE , daca cautati pe internet il gasiti postat pe site-uri din strainatate dar nu il gasiti postat pe comunitati din Romania, o sa gasiti foarte multa prostie postata pe comunitatile din Romania cu "fixarea" acestei erori care desigur sunt informatii false sau acuzatii la adresa hosturilor .
Sa nu o mai lungim cu vorba , mai jos gasiti modulul si instrunctiuni pentru a instala acest modul:

ATENTIE !!!! ACEST MODUL FUNCTIONEAZA DOAR PE LINUX !!!!!

1. DOWNLOAD
2. Descarcati modulul de mai sus (click pe DOWNLOAD).
3. Dezarhivati fisierul descarcat.
4. Folderul nbex il copiati in cstrike/addons/
5. In cstrike/addons/metamod/plugins.ini adaugati linia: linux addons/nbex/nbex.so


Exemplu fisier cstrike/addons/metamod/plugins.ini cu linia adaugata:
ATENTIE !!!! NU COPIATI TOT DE MAI JOS IN cstrike/addons/metamod/plugins.ini DETINUT DE VOI !!!! ADAUGATI DOAR STRICT LINIA DE LA PASUL 5. !!
;Amx Mod X
linux addons/amxmodx/dlls/amxmodx_mm_i386.so
;Dproto
linux addons/dproto/dproto_i386.so
;Reliable
linux addons/nbex/nbex.so
Pentru orice problema sau ajutor legat de acest modul nu ezitati sa ma contactati sau sa postati in acest topic !
Sper ca mai ajuta pe cineva acest modul tinand cont ca Counter-Strike 1.6 este in scadere continua dar totusi cerinta pentru acest modul si in momentul de fata este foarte mare!
Bafta cu serverele de Counter-Strike 1.6 !