Notele patch-ului 8.17


Bun venit la patch-ul 8.17, cel în care noul Nunu intră în Riftul Invocatorului, iar amicul său cu patru mâini i se alătură! Dacă simțiți deja chemarea Freljordului, puteți citi mai multe informații accesând link-urile de mai jos.

Vreți să rostogoliți cel mai mare bulgăre!? Înainte să vă apucați, vedeți ce echilibrări am mai făcut ca să aveți absolut zero scuze că nu știți ce se mai petrece în joc.

Acum treceți la treabă și încercați să nu răciți, căci vremea o să fie glacială!

Schimbările-cheie ale patch-ului


Nexus Blitz


Testarea alpha pentru Nexus Blitz va continua și în acest patch. Pentru o listă cu schimbările pe care le vom introduce, citiți articolul despre actualizări!

Campioni


Nunu și Willump

Annie

Bard

Fiora

Garen

Irelia

Kassadin

Kayn

Master Yi

Rengar

Varus

Wukong

Yorick

Taric


Obiecte

Colții furtunii

Amurgul lui Draktharr


Vrăji de invocator

Am modificat un serviciu legat de configurarea vrăjilor de invocator. Dacă nu v-ați mai înscris pe o anumită listă de așteptare în ultimele luni, vrăjile voastre de invocator pentru aceasta s-ar putea să redevină ''Vindecare'' și ''Fantomă''. Să nu ziceți că nu
v-am anunțat!

Eliminări de bug-uri

Am eliminat un bug din cauza căruia pasiva ''Dansatorului-fantomă'', ''Vals fantomatic'', uneori nu se declanșa.
Am eliminat un bug din cauza căruia daunele în funcție de viață ale abilității lui Akali de pe R, ''Execuție perfectă'', erau provocate în funcție de viața ultimului inamic lovit, în loc să fie calculate pentru fiecare inamic în parte.
Acum, efectele sonore ale abilității lui Maokai de pe R, ''Înlănțuirea naturii'', durează la fel de mult ca abilitatea.
Am eliminat un bug din cauza căruia efectele vizuale ale atacurilor la distanță și ale proiectilelor apăreau din ultimul loc în care fusese văzut campionul, dacă acesta nu putea fi văzut în acel moment.
Nami din adâncuri nu-și mai lasă coloana în urmă când se mișcă în timpul animației ''Rechemării''.