Notele patch-ului 8.18

Patch-ul 8.18 introduce prima serie de schimbări axate pe Campionatul Mondial din acest an. În unele cazuri, asta înseamnă că vom scădea puterea campionilor care domină faza de alegeri și blocări (și a celor care probabil ar începe să domine în locul lor). În alte cazuri, le vom acorda buff-uri campionilor care sunt aproape de punctul în care ar fi aleși; unii dintre ei chiar au fost jucați de-a lungul sezonului, dar le-am micșorat puterea între timp. Patch-ul 8.19 va continua această serie de schimbări.

Revenind la momentul actual, testarea alpha a modului Nexus Blitz se sfârșește odată cu patch-ul 8.18, dar stați liniștiți, o să aveți ce face. Tocmai am lansat un nou eveniment: ''Odisee''. Așa că nu mai stați pe gânduri, alăturați-vă echipajului și distrugeți cât mai mulți tocilari spațiali!

Schimbările-cheie ale patch-ului




Testare alpha pentru Nexus Blitz


Testarea alpha pentru Nexus Blitz se sfârșește odată cu patch-ul 8.18. Le mulțumim tuturor jucătorilor care au încercat modul și ne-au oferit feedback! Vom reveni curând pentru a vă spune la ce concluzii am ajuns și care sunt planurile noastre pentru viitor.

Campioni



Aatrox


Akali


Braum


Kai'Sa


Lucian


Renekton


Ryze


Sejuani


Trundle


Vayne


Viktor



Auto-selectare ''Nimicire''



Nimicire


Iconițe de pe mini-hartă


AVEM ȘI 4K: Acum, dimensiunea iconițelor de pe mini-hartă crește în funcție de cea a mini-hărții (în Riftul Invocatorului, Abisul Urletelor și Pădurea Torsionată). Dacă aveți un monitor 4K, e momentul să sărbătoriți!

Eliminări de bug-uri

Am eliminat un bug din cauza căruia Nunu era uneori invizibil pentru inamici atunci când venea din negura războiului împingând W, ''Cel mai mare bulgăre''.
Am eliminat o problemă legată de cadrele pe secundă, care apărea în momentul în care Illaoi, prevestitoarea Vidului folosea ''Teleportarea'' în timp ce avea activ buff-ul oferit de abilitatea de pe W, ''O lecție dură''.
Căsuța de informații a ''Vânătorului lacom'' nu mai ia în considerare vindecările atunci când jucătorul are deja viața plină.
Dacă jucătorul folosește Alt+Tab în timpul ecranului de încărcare în modul ''ecran complet'', imaginile din ecranul de încărcare nu mai dispar la revenirea în joc.
Acum, indicatorul de avertisment al abilității de pe W, ''Materie întunecată'', a lui Veigar din Legiunea Omega are o claritate mult mai bună pentru jucătorii care folosesc modul acromatic.