Nu te inregistra daca esti idiot sau agramat!


AlphaCS.RO[ORIGINAL GAMING]


Thanks Thanks:  5
Likes Likes:  35
Results 1 to 10 of 43

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #39

    User Info Menu

    @TheLord @Strumf guritele mele, de ce nu vorbiti voi ca doua fetele dragute si frumoase ce sunteti in privat?
    E frumos?
    Toata treaba a plecat de la faptul ca nea Kato nu a stiut sa zica ca a fost "ars" pe nedrept, a inceput sa jigneasca si sa faca ca toate alea, cand putea sa-si spuna punctul de vedere intr-un mod civilizat direct catre Strumf.
    Nu cred ca nu au fost baietii de aici indulgeti si nu au iertat chestii.
    Eu inteleg perfect ce zici tu @TheLord, da, e okay sa stopezi abuzul de pe server, AM SA MODIFIC REGULAMENTUL CU O CATEGORIE SPECIALA( CE FACI DACA CINEVA INCALCA REGULAMENTUL), ca sa inlaturam orice situatie neplacuta. Cazul de acum a fost mai delicat pentru ca eu stiu situatia anterioara, stiu zecile de caterinci si abuzuri de pe server din acel ciclu- Raul-spider-kato si VerdeImparat.
    Nu repet discursul, da' va rog eu usor cu cearta inutila intre noi.
    Care e scopul nostru? De ce suntem aici? Sa ne batem pula de noi, sa ne injuram si sa ne criticam ca prostii unii pe altii cand putem foarte usor sa ne rezolvam probleme intr-un mod amiabil?

    Chiar nu inteleg atitudinea si prostia din acest topic.
    Stiu ca o ard cu topic filozofic si am vorbe mari si pule-n cur, da haideti dracu sa privim din alt unghi problema.
    Este oare acest caz o chestie peste care sa nu putem trece?
    Ce dracu, suntem oameni, avem experienta, hai sa le aratam oamenilor ca suntem capabili.
    Sunt uimit cum puteti sa ramaneti blocati in cutiuta voastra si sa nu vreti sa va depasiti, depasirea orgoliului de cacat si a principiilor de epoca.

    Cu totii avem de spus o opinie, corect, dar exprimarea unei opinii nu trebuie sa fie un atac la o persoana, poate cel mult la comportamentul unei persoane.

    Sa va explic prin urmatorul scenariu.

    FEEDBACK: Este procesul prin care un om/ entitate/ serviciu poate fi evaluat in functie de activitatile prestate.

    Ce a fost in acest topic? ATAC LA PERSOANA.
    Pai nu, daca un om face o actiune care necesita un FEEDBACK, fie el pozitiv - fie el negativ, pai acel FEEDBACK trebuie sa fie oferit si directionat catre comportamentul unui om, nu catre om in sine.
    EXEMPLU:
    Nea Ion conduce o firma de Delivery Shaorma. El ia decizia de a modifica sosul din Shaorma.
    Clientul vine si are doua posibilitati de a oferi feedback:
    Varianta pozitiva( CORECTA): Foarte buna decizia de a schimba sosul, a adus un plus gustului. <- ACEST FEEDBACK VIZEAZA COMPORTAMENTUL/ ACTIUNEA LUATA DE NEA ION.
    Varianta pozitiva( INCORECTA): Esti foarte tare boss, esti cel mai bun manager. <- ACEST FEEDBACK VIZEAZA PERSOANA SI NU AJUTA CU NIMIC LA IMBUNATATIREA CALITATILOR SERVICIILOR.

    La varianta negativa va las sa faceti un exercitiu de imaginatie, daca e okay sa ii critici decizia sau sa-l ataci ca persoana.


    Cam asta s-a intamplat si in acest topic, toate parerile vis-à-vis de decizia lui Strumf s-au dus catre ATAC DE PERSOANA si in niciun caz catre actiunea luata. Nu-mi spuneti voi mie ca a injura un om si a-I spune ca are ceva pe creier e un mod de a spune ca nu a procedat corect.

    Nu vreau sa o ard eu inteligent pe aici, dar imi doresc sa va ridicati si voi. Aveti ani de zile, mai schimbati mentalitatea asta invechita si urcati comunitatea.
    Eu unul sunt plictisit de atitudinea voastra, neschimbata de ani de zile.

    Khajiit va iubeste pe toti, dar uneori e foarte dezamagit de voi.

    Invatati sa va spuneti nemultumirile intr-un mod politicos, criticand actiunea si nu omul!
    Asta a fost greseala fatala a lui Kato, ca altfel se rezolva problema asta in secunda doi.
    Stiu ca el a procedat relativ corect, dar dovezile nu sunt in totalitate de partea lui.

    Trecem noi cu vederea aceasta situatie, asa sper.

    Si nu, nu-s creatorul serverului, si nu, nu o ard eu superior, va vorbesc din pricina unui fraier de cativa ani de zile pe acest server si-mi rezerv dreptul oricand sa-mi spun parerile, fie ca ma pozitioneaza intr-un rang superior, fie ca nu.


    pupix.
    Last edited by Khajiit; 12-10-18 at 21:22.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •