Ma gandeam de mult sa fac un micut update la modelul de cerere admin si sa mai adaug niste reguli la aceste modele ( ele exista si acum dar nu sunt specificate acolo , multi care sunt la inceput cu server-ul nu le stiu ) si sa adaug un model nou , adica Model postare la cererile de admin - care se refera strict la posturile pe care le faceti in cererile de admin !

Tot ce trebuie sa stiti din ce am bagat/scos in acest topic: http://alphacs.ro/showthread.php?34778

Modificari la Model cerere POLITIST respectiv regulamentul de aici

◆ Am scos cerinta "Donez(DA/NU)" era cea mai inutila casuta de completat de la cererile de admin, daca cineva vrea sa doneze nu mai face cerere
Adaugare regula noua: 3. In caz ca primesti ACCEPTAT la cererea de POLITIST trebuie sa astepti 21 DE ZILE/3 SAPTAMANI pentru a putea face o cerere de UP (vezi model pentru cerere up mai jos).
Regula de la punctul 4. a fost editata si acum suna cam asa: 4. La cererea de POLITIST raspund doar cei care au minim acest grad POLITIST dupa modelul de mai jos "Model postare in cereri admin".
Regula de la punctul 7. a fost editata si suna cam asa: 7. Cei care raspund la cererea de admin sunt obligati sa respecte MODELUL si REGULAMENTUL de la "Model postare in cereri Admin/UP" altfel risca WARN/INFRACTION pe FORUM sau AVERTISMENT pe SERVER !
Adaugare regula noua: 8. Cel care face cererea de admin are voie sa posteze O SINGURA DATA in acel topic altfel risca WARN/INFRACTION pe FORUM sau chiar ANULAREA topicului de cerere admin !



Modificari la Model cerere UP

Editare regula 2. si suna cam asa: 2. In caz ca primesti RESPINS la cererea de UP, revii peste 7 ZILE/1 SAPTAMANA cu cererea de UP.
Am adaugat o noua regula : 3. In caz ca primesti ACCEPTAT la cererea de UP, revii peste 21 DE ZILE/3 SAPTAMANI cu o noua cerere de UP.
Editare regula 4. si suna cam asa : 4. La cererea de UP raspund doar cei care au minim gradul POLITIST dupa modelul de mai jos "Model postare in cereri admin".
Regula de la punctul 7. a fost editata si suna cam asa: 7. Cei care raspund la cererea de UP sunt obligati sa respecte MODELUL si REGULAMENTUL de la "Model postare in cereri Admin/UP" altfel risca WARN/INFRACTION pe FORUM sau AVERTISMENT pe SERVER !
Am adaugat o regula noua: 8. Cel care face cererea de UP are voie sa posteze O SINGURA DATA in acel topic altfel risca WARN/INFRACTION pe FORUM sau chiar ANULAREA topicului de cerere UP !

Am eliminat in totalitate sectiunea "Model propunere" deoarece nu isi are rostul. Am decis acum foarte mult timp ( parca am facut si topic ) ca sa pun anumite ore pe gradul de GENERAL deci se poate obtine totul prin cerere , nu este necesara propunerea ( initial sectiunea de propuneri a fost facuta pentru a obtine gradul general strict pe propuneri , dar cum timpul nu ne permite nu ne putem ocupa chiar asa detaliat sa facem si propuneri ).


Modificari la toate sectiunile

◆ Am editat cateva chestii in reguli (unde era gresita ora , denumirea ex. gardian in politist) + am schimbat toate denumirile de SLOT in POLITIST
◆ Am modificat unele denumiri ca sa fie mult mai explicite si sa se vada ce regulament la care model vine si am facut niste modificari de design sa fie mai usor de deosebit fiecare model cu regulamentul lui


✦✦✦ Adaugare sectiune noua: Model postare in cereri admin ✦✦✦

Pun asta intr-un spoiler ca sa vedeti modelul si regulile sa nu ocupe asa mult loc aici ( ca sa vedeti toate detaliile intrati la pe topicul de model cerere admin ).
Click pe spoiler sa vedeti sectiunea noua (click din nou ca sa inchideti spoilerul).


Vreau sa mai evidentiez o data regula 2. de la Model postare in cereri admin care suna asa: 2. Sunteti obligati sa respectati formatul de "Model postare in cereri admin" dar NU sunteti obligati sa faceti copy-paste si sa completati modelul , puteti simplu sa postati direct raspunsurile la cerintele din acest model ! (Ex. TheLord / Creator Server / PRO / motivul blablabla / Lulu )

Deci voi nu sunteti obligati sa postati asa intr-un topic de cerere admin/UP:

Nick Cs: TheLord
Grad detinut: Creator
Votez PRO/CONTRA: PRO
Motivul pentru care am votat PRO/CONTRA: specificati motivul
Ce "Nick CS" are cel care a facut cererea?: Lulu

Puteti sa postati simplu doar asa in cererile de admin/UP:

TheLOrd
Creator
PRO
specific motivul
Lulu


Sper ca am mentionat toate adaugarile/stergerile etc. dar oricum CITITI SI VOI IN TOTALITATE MODELELE SI REGULAMENTELE DIN ACEL TOPIC.

Va pupix , astept pareri daca este bines asa cat si pareri daca mai vreti sa adaug/scot ceva din ce este postat acolo.