Nu te inregistra daca esti idiot sau agramat!


AlphaCS.RO[ORIGINAL GAMING]


Thanks Thanks:  0
Likes Likes:  3
Results 1 to 6 of 6

Thread: Gratii/Gratie

  1. #1

    User Info Menu

    Gratii/Gratie

    Am intrat azi pe server sa vad si eu cum mai e...n-am mai intrat de mult.
    Am jucat un meci pe nu stiu ce harta si urmatoarea m-am bagat la ct.



    Dau comanda cine misca moare, ii omor pe aia care se misca, dupa care dau lipiti-va de gratiile celulelor.
    Se lipesc oamenii de gratii...ii omor pe aia care nu se lipesc si vin ROMANIA si Robitza sa zica ca alea nu sunt gratii...e gratie...ca e o singura celula
    Sunt eu prost, dar nici chiar atat de prost sa ma bata romana
    Imi mai da si Robitza slay pe motiv de fk ca aia e gratie...nu gratii
    DEXu zice clar

    gratie sf [At: DOSOFTEI, V. S. 104 / Pl: ~ii / E: ml *gratis] 1 Fiecare din barele metalice (paralele) așezate pe un cadru și care servește la protejarea (și securizarea) ușilor și a ferestrelor sau ca ornament arhitectonic. 2 (Înv) Instrument de tortură în formă de grătar (2), pe care erau arși condamnații. 3 (Reg) Împletitură de nuiele în formă de grătar (2) Si: (reg) leasă2.

    Fiecare din barele metalice.
    Aici sunt mai multe bare. deci sunt gratii.



    Vreau si eu sa stiu pentru linistea mea sufleteasca.
    Gratie sau Gratii? (desi stiu ca e gratii...sa nu mai primesc si data viitoare slay)

  2. #2

    User Info Menu

    ai zis gratiile celulelor
    corect era sa zici gratiile celulei da mna
    nu cred ca e motiv de slay totusi
    daca vr faci reclamatie si vezi ce zice t3m!

  3. Likes andrei_. liked this post
  4. #3

    User Info Menu

    Stiu ca am gresit si era celulei... da mna...singuru lucru pe care l au observat ei a fost ca am zis gratiile

  5. #4

    User Info Menu

    Nu conteaza, celule sau celulelor alea sunt GRATII nu GRATIE, suna si urat GRATIE nu am auzit vreodata pe cineva sa zica GRATIE, ce plm? ))
    "Hai scapam din puscarie dar trebuie sa trecem de gratie" sau "trebuie sa trecem de gratii?", chiar daca este o singura celula din care scapi tot GRATII zici nu GRATIE. @andrei_. zice bine, e corect GRATII, toti la GRATII sau puteti spune usa celulei, dar din nou poate faceti dupa ca nu e usa sunt gratii si dupa poate ziceti ca e gratie.
    Acum ori sunt prea obosit si nu imi dau seama ca gratie e corect sau nu (dar nu e corect 100%, ca reprezinta o bara doar), dar nu sunt drecu, ati reusit sa ma bagati si pe mine in ceata acum, dar in 9 ani NICIODATA nu am folosit cuvantul GRATIE chiar daca era o singura usa se spunea GRATII.
    Da aveti definitia din dex mai sus, deci cum am zis aici @andrei_. are dreptate.

    Daca doresti sa ma contactezi:

    Skype : thelord353
    Discord : thelordacs
    Nu imi plac oamenii falsi cu doua fete !
    Daca esti un lingau amarat nu te mai obosi sa ma bagi in seama !
    Dupa cum vorbesti/cum te comporti isi da oricine seama ca esti un fals ,
    un zero care provoaca greata doar prin simplul fapt ca deschide gura !




    Valoare




  6. #5

    User Info Menu

    Quote Originally Posted by TheLord View Post
    Nu conteaza, celule sau celulelor alea sunt GRATII nu GRATIE, suna si urat GRATIE nu am auzit vreodata pe cineva sa zica GRATIE, ce plm? ))
    "Hai scapam din puscarie dar trebuie sa trecem de gratie" sau "trebuie sa trecem de gratii?", chiar daca este o singura celula din care scapi tot GRATII zici nu GRATIE. @andrei_. zice bine, e corect GRATII, toti la GRATII sau puteti spune usa celulei, dar din nou poate faceti dupa ca nu e usa sunt gratii si dupa poate ziceti ca e gratie.
    Acum ori sunt prea obosit si nu imi dau seama ca gratie e corect sau nu (dar nu e corect 100%, ca reprezinta o bara doar), dar nu sunt drecu, ati reusit sa ma bagati si pe mine in ceata acum, dar in 9 ani NICIODATA nu am folosit cuvantul GRATIE chiar daca era o singura usa se spunea GRATII.
    Da aveti definitia din dex mai sus, deci cum am zis aici @andrei_. are dreptate.
    mie daca imi zici o gratie, eu o sa inteleg asta:
    Adica cat creier de nuca poate sa aiba si omu'?

    Oricum, in mapele care au o singura celula eu zic foarte clar: "Gratiile celulei", nu "gratia celulei" ca pana la urma in poza lui andrei sunt mai multe "bari" (aia mai mult e plasa dar ma rog) ceea ce formeaza niste gratii second-hand
    Last edited by TonY M.; 08-09-20 at 09:43.

  7. Likes TheLord, xXPhoenix707 liked this post
  8. #6

    User Info Menu

    Quote Originally Posted by TheLord View Post
    Nu conteaza, celule sau celulelor alea sunt GRATII nu GRATIE, suna si urat GRATIE nu am auzit vreodata pe cineva sa zica GRATIE, ce plm? ))
    "Hai scapam din puscarie dar trebuie sa trecem de gratie" sau "trebuie sa trecem de gratii?", chiar daca este o singura celula din care scapi tot GRATII zici nu GRATIE. @andrei_. zice bine, e corect GRATII, toti la GRATII sau puteti spune usa celulei, dar din nou poate faceti dupa ca nu e usa sunt gratii si dupa poate ziceti ca e gratie.
    Acum ori sunt prea obosit si nu imi dau seama ca gratie e corect sau nu (dar nu e corect 100%, ca reprezinta o bara doar), dar nu sunt drecu, ati reusit sa ma bagati si pe mine in ceata acum, dar in 9 ani NICIODATA nu am folosit cuvantul GRATIE chiar daca era o singura usa se spunea GRATII.
    Da aveti definitia din dex mai sus, deci cum am zis aici @andrei_. are dreptate.
    Deci cum am zis ramane GRATII cum este si normal.
    T/C

    Daca doresti sa ma contactezi:

    Skype : thelord353
    Discord : thelordacs
    Nu imi plac oamenii falsi cu doua fete !
    Daca esti un lingau amarat nu te mai obosi sa ma bagi in seama !
    Dupa cum vorbesti/cum te comporti isi da oricine seama ca esti un fals ,
    un zero care provoaca greata doar prin simplul fapt ca deschide gura !




    Valoare




Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •