Quote Originally Posted by Zebaka View Post
1. Eu nu am intrebat "daca pot folosii macro bhop?" pe chat. Am scris ca " Am jucat hns, de accea fac bhopu asa" si ce am mai vorbit eu cu Prince. Prince poate confirma.
2. In demo putem observa ca la inceput de runda , am inceput sa fac Jukes ( asa se numeste pe serverele de HNS) iar admini au crezut ca am macro etc. Pot sa explic si sa si arat cum a putut sa realizez chestia asta:
-B-hopul il pot face destul de usor deoarece serverul este configurat bine avand tickrate de 128 (daca nu ma insel).
-Pentru a realiza ce am facut eu in demo a trebuit sa folosesc o comanda legala (Bind Key +strafe, in cazul meu am folosit ALT) care poate fii folosita pe orice server/MatchMaking doar ca pe MatchMaking este degeaba deoarece comanda sv_airaccelerate are o valoare mica comparativa cu majoritatea serverelor comunitare. Avand o valoare mai mare pe serverele comunitare (cum ar fii serverul vostru) pot realiza strafe-urile direct ( le pot face taiate). In momentu in care a inceput runda la fel cum reiese in demo, am tinut apasat bindul de care vam zis mai devreme si am inceput sa sar. Miscand de mouse am facut strafe-uri in circuit la fel cu reiese in demo. Oricine poate sa faca movementul acesta, si nu mi se pare normal sa fiu banat pentru acest lucru. + Nu exista sau cel putin nu am vazut pe net un cod care sa poti face chestia asta. cap
Ai primit unban.
T/C