Hellau dragutilor, ne-am gandit si de data asta destul de mult timp daca sa mai facem sau nu inca o strangere de fonduri, speram ca asta o sa fie si ultima strangere de fonduri si ca in viitor nu o sa mai fie "probleme"/"cereri"(nici nu stiu cum sa le numesc) de genul. Adica nu vreau sa intelegeti gresit, orice ajutor este binevenit si in afara acestui topic, toate donatiile fiind investite din nou in server/servere, doar ca probabil acesta o sa fie "ultima strangere" asa "publica", adica sub forma unei cereri venite din partea fondatorilor ca sa puteti ajuta la buna functionare a serverului si la repopularea acesteia.

Fata de anul trecut, anul acesta chiar ma mir ca server-ul o duce destul de bine pe parte de jucatori, desigur am mai bagat si noi boost-uri impreuna cu @Strumf si asta a ajutat mult, dar acum este si mai mare nevoie deoarece este vara si multi dintre voi sunteti in vacanta, deci este momentul oportun pentru o strangere si pentru achizitionarea cat mai rapida al unui boost.

Acum doi ani a fost organizata prima strangere de fonduri de cand este deschis serverul si a fost una cu succes, chiar m-am mirat ca au decis asa multi sa ne ajute si impreuna sa incercam sa marim numarul de jucatori pe server.
Din nou, anul trecut a fost organizata si a doua strangere, care spre surprinderea mea a fost din nou un succes, zic treaba cu "spre surprinderea mea" deoarece anul trecut chiar a fost scazut server-ul foarte mult, abea ajungea la 10 jucatori in timpul zilei si in vacanta, dar totusi au fost oameni care au decis sa ne ajute cu o donatie pentru strangere, fara sa ceara ceva in schimb si asa am ajuns din nou la +20 zilnic ca in trecut(de ajuns la 32/32 in 2021 ca pe vremuri o sa fie o treaba grea deja pe 1.6 mai ales pe un mod diferit de cs clasic). Desigur si donatiile au fost toate adaugate la strangerea de fonduri si asa am reusit sa o finalizam mult mai rapid.
Link catre topicul cu strangerea de acum 2 ani: https://alphacs.ro/showthread.php?105988 si link catre topicul de la strangerea de anul trecut: https://alphacs.ro/showthread.php?125516 , va multumim inca o data tuturor celor care ati ajutat sa strangem suma propusa in cele doua strangeri de fonduri organizate pana acum! Multumiri speciale lui @petR1x deoarece a propus aceasta idee si a luat atitudine si s-a ocupat de crearea primului topic de strangere fonduri, si pentru indrumarea a mai multor jucatori sa ajute !

Pe gametracker puteti vedea cel mai bine graficul de jucatori, fata de anul trecut nu prea se poate observa o scadere, acum este chiar okay dar de cand a expirat boost-ul din nou a reusit sa scada un pic:


Las intr-un quote ce am scris si in topicul de anul trecut:

Tristul adevar este ca nu prea este vina nimanui aceasta "scadere" semnificativa de jucatori de pe CS 1.6, adevarul este ca JB-ul nostru este printre singurele servere care REFLECTA SITUATIA REALA al acestui JOC. CS-ul este un joc care are deja 20 de ani, este foarte normal ca jucatorii sa scada zilnic, multi isi cumpara calculatoare mai scumpe si in scurt timp uita de joc, multi cresc si nu mai au timp sau multi pur si simplu vor o grafica mai buna sau un joc nou.
Spun asta deoarece cum am zis mai sus JB-ul reflecta situatia reala a unui server crescut NATURAL ani intregi, fara boost-uri, fara redirecte, fara minunatii. Dupa 9 ani (desigur in ultimii ani am bagat si noi boost-uri deoarece acest fenonem a inceput de minim 4 ani, cred ca stiti ca in fiecare an spuneam ca in curand se duce usor usor si cs-ul) cam ce vedeti pe JB este realitatea cs-ului, fara boost-uri sau alte minunatii. Serverele pe care le vedeti 32/32 ori au jucatori fake ori cumpara boost-uri lunare de la mai multe "firme"(ca nu le pot numi firme) si ajung sa plateasca peste 300 de euro lunar, practic pentru teapa putem spune ca multe "firme" le baga jucatori fake.

Suntem constienti ca nici cu boost(cumparam de la set-master deoarece 80% sunt romani, deja de multi ani au domeniile romanesti foarte bine indexate pe google astfel cam orice cs descarcati in Romania o sa aiba masterserver-ul lor) nu o sa stea server-ul 32/32, dar macar este un ajutor in plus pentru a sta constant cu +15 jucatori si asa usor usor poate ajungem iar la mai multi jucatori. Nu are rost sa luam din 50 de parti si sa umplem server-ul cu straini, asa aruncam banii degeba.
Haideti sa incercam impreuna sa cream o atmosfera cat mai placuta pe server, cu cat mai multi jucatori si sa ne mobilizam si de data asta sa strangem suma dorita! Desigur boost-urile o sa fie utilizate cand o sa fie mai mare nevoie sau cand sunteti si voi liberi(nu aveti scoala, de sarbatori, etc.)!

Warning: Suma pe care dorim sa o strangem este de 120€, echivaletul a 3 luni de boost.


Donatiile pentru aceasta strangere de fonduri se pot face la @TheLord sau @Strumf , metodele de contact le gasiti in SEMNATURA sau direct pe SERVER!
Toate comisioanele sunt suportate de catre NOI!

Metodele de plata acceptate pentru aceasta strangere de fonduri: PAYPAL(cea mai buna metoda pentru strangere deoarece plata o facem PayPal cand cumparam boost)/ Paysafecard (pierdere aproximativa de 1 euro pe comisioane pana ajung in PayPal)/ Transfer Bancar(cu suma de peste 10 euro(50 RON))

Cei care decid sa ne ajute la aceasta strangere de fonduri o sa fie rasplatiti cu beneficii pe SERVER sau FORUM(ramane la alegerea voastra)!

Lista donatii pentru strangerea de fonduri:




Cei care doneaza direct pentru strangerea de fonduri o sa fie trecuti mai jos cu SUMA+NICK CS si MENTION pe FORUM!
Donatiile PayPal de pe serverele JB/JBGO/ARENA/SURF care o sa fie investite in aceasta strangere de fonduri o sa fie trecute mai jos cu SUMA+NICK CS al jucatorului care a donat si cu mentiunea DONATIE JB/JBGO/SURF/ARENA!


suma €/RON - nume

9€ PayPal - Donatie JB(indianutalpaiute)
25 RON PSF. - Donatie JB(DenisMTA4)
10€ PayPal - Donatie ARENA(ZoNa)
5€ PayPal - Donatie JBGO(Froggy)
2€ PayPal - Donatie JB(W00den)
50€ PayPal - cRz ( @cRz )
5€ PayPal - Donatie ARENA(Oni)
100 RON Paysafecard - SergiuOfficial ( @SergiuOfficial )
15€ Paysafecard - Donatie JB(YanG)



120 € - Total
-----------------------------------------------------

Am reusit sa strangem suma propusa!
Multumim tuturor celor care au decis sa ajute si la aceasta strangere de fonduri cat si celor care au donat pe servere!
Va pupix si va iubix !