PDA

View Full Version : Tribe / Groups



xXPhoenix707
27-04-20, 11:30
» Nick : LeoGamer707
» Propunerea : cum ca eu am fost un jucator OG de Roblox si de unele jocuri de acolo , probabil cum stiu unii jucatori de roblox jocul " Booga Booga " , un joc frumos , am zis sa iau ideea de acolo cu " Tribe / Grupuri " si sa o facem aici ... De exemplu : Eu vreau sa fac un tribe / grup cu numele TheGods ( Fara font ca ar fi greu , dar culoarea poate sa ramana ca la clan settings ) creez grupul pentru 70k $ si apoi fac o baza a grupului , acum sa nu va ganditi ca e Clan versiunea 2 , eu ma gandeam sa dam remove la clan uri si sa baga Tribe / Grupuri le astea si sa ne facem cateva categorii , cu reguli cereri co leader etc . nu ma pricep la rank uri de astea dar sa facem un regulament de catre Leader pentru Tribe / Grup ul sau...
» Cu ce crezi ca ar ajuta serverul/playeri : ar fi mai interesant sincer , cu ce ar ajuta apai sa stie ce reguli are , o descriere frumoasa la clan si acol vad grupul de discord al tribe / grup ului si categoria tribe / grup ului , sa fie mai usor sa citeasca ei decat sa scriem de zeci de mi de ori in chat aceeasi regula ... plus ca ar fi multe reguli intr un clan
» Alte Comentarii: Daca va place ideea mea da ti :pro: , daca nu :contra: si aia e

1S1S
27-04-20, 13:48
:tc:
:respins:
Ce ai zis tu e exact clans doar ca tie prea lene sa setezi tu un server de discord si sa iti faci propriile reguli. Cu clans poti seta /clan home, poti sa iti setezi culoare la clan, ai si rankuri (membru, moderator, leader) si daca vrei sa aveti zona va puneti protectie si va dat add la toti. Nu o sa bag eu 100 de camere pentru fiecare clan care exista si pe langa asta sa va fac eu un regulament. Clanul a fost facut sa va puteti face echipe cu prietenii si sa aveti propriul chat fara sa deranjati chatul normal. De asemenea aveti clan description si motd. Si puteti dezactiva/activa pvp-ul intre membrii clanului daca vreti sa faceti voi pvp intre clanuri. Asa ca descurcati-va cu ce aveti deoarece aveti destul.