PDA

View Full Version : Vot map bug



Raul1236
30-08-20, 19:00
Re
Azi am patit un "bug" cum a patit si Blum1x(cand a scris de bug vote). Am mai observat bugul ista,de cand am luat manager,nu puteam da vot pt schimbarea mapelor.Dar,azi am vazut ca ii ceva mai grav,intru pe !admin,apas pe 3 ca sa pun la vote 3 mape,si nu ma lasa sa apas. Daca apas de mai multe ori 3,ma duce la vote ban,si daca nu esti atent,poti da vote ban de 30 de minute la al 3-lea player care apare in list vote ban. Am mai verificat odata sa vad ca daca nu am apasat pe 2 din greseala cand am dat vote ban la un jucator(iam dat unban,si playerul a inteles), tot la fel sa intamplat,ma dus la vote ban. M-am uitat si la ping-ul meu si era normal,si de acea mi sa parut cam ciudat. Deci,sa recapitulam,bug-ul sau bug-urile sunt asa:
-Daca apesi sa dai vote map,nu ma lasa sa mi se deschida tab-ul cu hartile
-Daca apesi de mai multe ori 3,se sare direct la vote ban 30 de min,la al treilea player.
Raul1236

BLUM1X
30-08-20, 19:02
Asa patesc si eu(tot timpul) chiar ar fi fain sa se poata faca ceva.

-#DaNNy#-
30-08-20, 19:30
fratiorti mei poate e de la script dar puteti face ca si mine sa scrieti in chat !vot map si pune 3 automat sau scrieti voi 3 mape nu e atat de grav precum ziceti voi...se poate remedia folosind comenzile nu !admin...btw faceti ce vreit
ELIT
MANAGER

KeNNNN VoDa
30-08-20, 19:44
nu stiu nu am patit dar nici nu am folosit comanda Raule scrie in consola sm_vote si scrii si tu acolo o mapa care iti place tie una care vrea oamenii de pe sv si una care e populara

Raul1236
30-08-20, 20:06
nu stiu nu am patit dar nici nu am folosit comanda Raule scrie in consola sm_vote si scrii si tu acolo o mapa care iti place tie una care vrea oamenii de pe sv si una care e populara

M-am gandit si eu sa folosesc consola,dar pana ma obisnuiesc,acum am facut cu !admin si asta am patit,acum nush ce are,sau ce nare,ori ii de la mine,ori ii de la !admin

Raul1236
30-08-20, 20:08
fratiorti mei poate e de la script dar puteti face ca si mine sa scrieti in chat !vot map si pune 3 automat sau scrieti voi 3 mape nu e atat de grav precum ziceti voi...se poate remedia folosind comenzile nu !admin...btw faceti ce vreit
ELIT
MANAGER

Asta a fost cel mai indemana sa fac,pana ma obișnuiesc,dar mna,cand am vazut ce s-a intamplat,am zis ca nu ii ceva bine,ca nu am mai patit deloc asta,si de acea am facut si post-ul,ca sa se mai discute despre chestia asta,ca si blum1x a patit lafel....

SilenTT
30-08-20, 20:26
Și mie mi s-a īntāmplat asta dar acum folosesc sm_votemap in consola

TheLord
11-10-20, 00:34
Și mie mi s-a īntāmplat asta dar acum folosesc sm_votemap in consola

Puteti sa folositi asa linistiti, acest bug nu stiu din ce motiv se intampla, oricum este de la sourcemod si pluginurile default din el nu de la noi.
Daca chiar este necesar o sa fac update la ultima versiune de plugin dar din cate am vazut nu exista modificari in script deci normal trebuie sa functioneze corect.

Nu apasati RAPID 1 1 1 1 1 ca atunci normal ca se bugheaza, apasati si voi linistiti pe map vote si alegeti linistiti mapele fara spam de taste si atunci o sa mearga cu siguranta :)
Daca totul este OK puteti lasa LIKE la postarea asta, daca tot nu merge atunci faceti din nou topic ca sa verific sau imi puteti scrie pe privat!
TC