PDA

View Full Version : Reclamatie surf.alphacs.ro[REZOLVAT]



BugsBunny.
29-11-20, 00:18
► Nick CS: BugsBunny/F0werzz
► Nick admin/player reclamat + SteamID: Adyshark si "comunitatea formata de ei".
► Motiv: Ti se pare ca f0werzz a avut timp sa raspunda la reclamatie? Normal se da 24 de ore la dispozitie sa raspunda si el.. A avut un motiv foarte bun sa i dea ban.. Cat timp in injura de mama. Si nu la injurat o data sau de doua ori.. Era pus pe el sa l injure anumit pentru a primi ban si sa i faca reclamatie. La injurat cam 2 ore incontinuu si pe el si pe G0ya. Pe server sunt multi staff sub varsta de 14 ani, sau cu o minte de copii corditi facuti pentru alocatie. Nu se da nici macar un test pentru staff sau ceva de genu.. In plm sunt toti terminatii in staff care nu ajuta serverul mai mult in incurca si il strica. Acum 2 ani cand am intrat prima data a fost foarte fain serverul si chiar m am jucat mult, si nu pentru staff sau ceva de genu. Pentru ca mi place. Acum s a dus pe pula tot serverul. Inainte erau 4-5 admini printre care si f0werzz care amuza playeri prin canterinca lui care inseamna si limbajul vulgar folosit de el. Acum sunt in jur de 20 si prosti majoritatea.Cei vechi ce sunt decenti. Nu mai au ei activitatea pe care au avut o. Nush cine esti tu Alin ca pana acum nu te am vazut in viata mea dar in plm lasa drq reclamatia macar o zii sa aibe timp lumea sa raspunda. Asta este un sfat. Serverul se duce usor,usor. Voi pastrati admini noi si terminati si ii banati pe cei vechi si buni. Ce ca injura pe server? Asta e un defect? Fiecare dintre noi injura.. E vina lor ca se victimizeaza la 11,12 ani. Din cate stiu pe csgo este o limita de varsta de 14 ani.. Deci ei ce pula mea cauta pe cs? Ma doare n pula ca se aude o injuratura. E mai caterinca. Dar daca voi sunteti niste pizde futute in cur nu e problema noastra. Ma doare n pula de server acum ca- s a dus pe pula grav. Ceea ce s a intamplat a fost aranjat de mai multi membrii staff pentru a primi f0werzz -1,chiar remove. Ei anumit au facut asta. F0werzz normal ca s a enervat cand vezi asa ceva de la niste copii. Are o vechime pe server si stie cum a crescut serverul. Nu avea el chef de genul asta de altercatii. Mai jos am toate pozele cu adyshark cum injura. Nu este un limbaj de staff. Asta nu inseamna caterinca sau ceva de genu. Limbajul pentru caterinca este :PLM, morti mei, bag pla,ceva de genu asta. Nu cand incepi sa injuri o persoana random de mama. Adyshark a intrat pe server si direct a inceput cu "Ce faceti pupincurisitolor!"si a continuat sa l injura fara motiv. El neavand timp sa raspunda la reclamatie si cand a vazut ca a luat -1 este logic ca s a suparat. Adyshark ar trebui sa primeasca remove.
► Dovezi (poze): 1.https://imgur.com/a/qc5VjEP

Alin
29-11-20, 00:33
Ady a luat -1 pentru limbaj și f0w a luat -1 pentru motivul banului. Nu se da ban cu motivul “îmi bag pl-n mă-ta” cum a dat el.
Dacă îl lauzi că are vechime ca admin, de ce s-a coborât la nivelul lui și s-au înjurat amândoi?
Ce nu-ți este clar?

BugsBunny.
29-11-20, 00:38
V1gle i a dat ban unui baiat pentru ca l a injurat de mama si nu a primit nimic.Te rog sa te interesezi putin. Nu a fost o singura injuratura, au fost o multime de injuraturi acordate lui aiurea

Alin
29-11-20, 00:41
Și cine te-a oprit să-i faci reclamație?

BugsBunny.
29-11-20, 00:48
Sa inteleg ca vrei sa i fac reclamatie lui Lord? Ca el a luat decizia...

Alin
29-11-20, 00:55
Vigal a dat ban acelui player cu reason “limbaj”, mai mult de atât a fost înjurat fără a face nimic.
Prietenul tău a fost înjurat și la rândul lui l-a înjurat înapoi și după a banat cu reason “îmi bag pl-n mă-ta”
Dacă nu ești capabil să vezi diferența dintre cele 2 exemplu n-are rost să stau să-ți explic.

v1gLe
29-11-20, 05:00
V1gle i a dat ban unui baiat pentru ca l a injurat de mama si nu a primit nimic.Te rog sa te interesezi putin. Nu a fost o singura injuratura, au fost o multime de injuraturi acordate lui aiurea

Ba tu ce mă bagi in discuție aici,eu nu banez jucătorii așa cum vreau eu,este un regulament,iar eu îl respect,când cineva mă înjură pe mine,ii dau ban conform regulamentului,iar dacă cineva e rasist cu mine aplic ban permanent.
Și cum să înțeleg după tine? Sa nu dau ban celui care înjură serverul/pe mine/oameni nevinovați și să nu le dau ban,corect? Ca să nu fiu sancționat? :))

Xixo
29-11-20, 10:43
Alin. Are rost a caut prin filmari cum injura bugs cu fower fara mortiv si cum fower de cand am facut reclamatia spunea din 5 in 5 min "Asta iar filmeaza sa imi faca reclamatie" si face misto de playeri. Ady nu a injurat fara motiv pentru ca si cand a fost ady pe sv fower l-a injurat si nu s-a coborat la nivelul lui prima data da are si omul o limita ca daca ala l-o injurat de morti, o campat in baza inamica, o zis ca ii da ban yodei dupa ce o injurat-o pe admin chat si nu a patit nimic inafara de 1 avertisment normal ca a fost exemplu ca poate si el sa il injure si sa scape doar cu 1 avertisment. El a intrat pe server si se credea Dumnezeu stiind ca Lord nu il sanctioneaza cu nimic inafara de avertisment (f0wer). Acm nici nu stiu daca mai are rost sa caut filmarea in care il injurat fower cu bugs pe ady cat timp nu era el pe server. Da, ar trebuii un test sau cv pentru admini doar ca sa isi dea seama cei 2 prieteni foarte buni ca adminii de 13 ani isi fac treaba mai bn decat ar face ei 2 la un loc. De aici va las sa discutati despre cum si-a luat ban "pe nedrept" cum spunea el pe discord. Daca vrei sa caul prin filmari sa iti arat cum injura si isi baga pl in regulament domnul fower sa imi spui ca eu unul m-am saturat de asa persoane ( si mai sunt cateva da astept sa le prind si pe ele cu abuz, probabil o sa se simta "regii" si "reginele" surfului�� ).

adyshark
01-12-20, 06:39
Da, am înjurat. Bănuiesc că din pozele alea nu se auzeau și înjurăturile adresate mie. Nu am nici o problemă că am luat -1, ba chiar doresc retragerea gradului pentru că oricum nu o să mă mai vedeți acolo. Adevărul este că am păstrat decența și mi-aș fi dorit să rămână așa serverul ăla, decent. Chiar dacă nu am făcut reclamație pe forum, tot postasem pe Discord cum sunt jignit și cum își face de cap fOwerZz. La un moment dat am răbufnit, Când nu se face dreptate din cauză că se cunoaște cu cutărică și că e vechi, că are mai multe ore decât toți la un loc (Eu având de 6 ori mai multe), îți cam vine să ripostezi. Iar tu, Bunny... De ce postezi într-un sfânt aici când mă înjurai și tu la microfon de l-ai umplut de salivă? Vă rog să fiți asumați.

adyshark
01-12-20, 07:16
"Voi pastrati admini noi si terminati si ii banati pe cei vechi si buni. Ce ca injura pe server? Asta e un defect? Fiecare dintre noi injura.. E vina lor ca se victimizeaza la 11,12 ani."

Dacă nu este un defect să se înjure pe server și eu, copil de 11, 12 anișori m-am victimizat, atunci de ce v-ați victimizat voi când v-am înjurat eu? Înjurat e mult spus, mai mult v-am făcut din cuvinte, "mă-ta" nu-i înjurătură, nu prea mi-am băgat și mi-am scos așa cum faceați voi spume la gură de vi s-au bălit microfoanele.
Eu nu sunt așa, băieții, fetele de pe server mă știu. Am vrut să văd cum reacționați voi, șmecherașii serverului atunci când se inversează rolurile. Să vă arăt că și eu pot. A durut? Cine se victimizează până la urmă?

TheLord
06-12-20, 04:43
Deja a raspuns Alin cu ce trebuia pe aici.
Fowerz a primit remove, deja stiti si voi de ce.

Am citit reclamatia asta cand am fost plecat alea 5 zile, intr-o seara in pat ca si asa nu aveam ce face, dar nu am raspuns ca eram de pe telefon si e mult de scris asa. Dar i-am lasat un mesaj lui Alin pe care il postez si aici. Cam aia era raspunsul meu cu cateva adaugari in plus, probabil. Nu editez nimic in el, las asa cu greselile facute de pe telefon.

"da aici e cu doua drumuri, unul in care daca am lua apararea lui fowerz ca a fost provocat se revolta ceilalti, si celalalt in care dam dreptate la aia si renunta astealalti doi da cam au dreptate.

Da, -1 a meritat pt ban ul dat cu acel motiv, dar a fost provocat de aia cum au zis si ei, ady din nou e bine - ca lo provocat.
Diferenta dintre banul lui si vigle a fost ca vigle a dat corect si asta cu motiv prost deci plm. Fiecare are vina lui, eu sunt constient 100% ca adminii au complotat impotriva lui ca am vaz doar si pe discord chestia asta din cauza acelui avertisment. Ei ma futeau la cap sa ii dau remove ca daca nu se lasa ��
Dar aici vine si partea a doua spusa de xixo care il apara pe ady, fowerz a "luat la pula" pe adminchat, nu pe public sa nu vada si ceilalti si cam avea dreptate. Nu a facut camp a facut 2 3 kill si a plecat. Altfel sunt inutile tp urile de pe mapa. Am vazut logurile acm 2 zile si astea "comunitatea adyshark" baneaza instant pt limbaj, baneaza INSTANT pt kill in buyzone, nu slay sau kick cum este specificat in regulament. Deci aici e cu doua taisuri plm... nush ce sa zic sincer. Tu ce parere ai?"

Eu zic ca din acest mesaj puteti intelege si voi mai multe chestii.
1 la mana, sariti prea rapid cu ban/kick/gag la orice chestie micuta. REPET, nu zic ca nu este bine, este okay, dar nu trebuie sa fiti asa drastici cu BAN-ul.
Camp in baza inamica, kill in buyzone, etc. se pot sanctiona si cu un SIMPLU SLAY si daca se repeta faza abea atunci cu kick si doar dupa BAN. Dar voi sariti peste prima etapa si a doua etapa, a fost provocat fowerz, trebuie sa recunoasteti si voi, a reactionat normal pentru aceste provocari, putea sa faca mult mai multe dar nu a facut. Chit ca m-a injurat (fapt pentru care ma pis pe rasa lui de jegos), avea si el dreptatea lui.
Imi pare rau pentru limbajul meu, sunt obosit, nervos, etc. :))

Dar ca sa nu o mai lungim, majoritatea au primit ceea ce au dorit, problema s-a rezolvat deci putem da T/C