PDA

View Full Version : [Tutorial incepatori ] Īntrebări frecvente



Florin Salam =]]
02-04-15, 20:07
» Tutorial īncepători AlphaCs RPG «



Q: Cum fac bani?
A: Exista mai multe modalitati, cea mai buna ar fi, pentru inceput, un job: Trucker | Gunoier | Curier sunt cele mai profitabile.

Q: Cum fac level?
A: Singura metoda de a face level este sa stai cat mai mult timp in joc pentru a obtine "Respect Points". Cand ai atins minimul de "Respect Points", 2/2; 12/12 etc, poti da /buylevel.

Q: Cum fac respect points?
A: RP primesti la fiecare payday, cate 1 pe ora.

Q: Cum imi gasesc masina?
A: Tastezi "/locate car".

Q: Cum imi iau un job?
A: Te duci la Primarie si tastezi "/takejob", de acolo totul decurge de la sine.

Q: Cum imi schimb jobul?
A: Daca au trecut 2 payday-uri de cand ai vechiul job, poti tasta "/quitjob" si esti liber sa alegi alt job, sau poti

Q: Cum imi achizitionez o masina?
A: Cumpără-ti un GPS de la un magazin 24/7, şi foloseste ''/GPS'', iar acolo ai toate locatiile de la dealership-uri.


Q: Daca nu imi mai place vehiculul pe care il am, pot sa il vand?
A: Da poţi, prin comanda ''/sellcar''

Q: Cum iau licente?
A: Pentru licente trebuie sa folosesti comanda ''/instructors'' si sa suni unul, pentru a cumpara licenta dorita.

Q: Cum aflu numarul cuiva?
A: Pentru a afla numarui cuiva trebuie sa iti cumperi un telefon/o agenda de telefoane de la 24/7. Dupa ce ai cumparat aceste 2 lucruri tastezi "/number id/nume".

Q: Daca ies de pe server imi mai ramane masina personala?
A: Da, iti ramane unde i-ai dat /park.

Q: Cum o parchez in ce loc vreau?
A: Te duci in acel loc cu masina/motorul/hely si tastezi "/park".

Q: Cum imi aduc masina inapoi?
A: Poti folosi comanda "/towcar car" si o aduce unde este parcata.

Q: Cum imi schimb skinul?
A: Foloseste comanda ''/GPS'' --> Los Santos --> 'BINCO'

Q: Cum intru intr-o factiune?
A: Trebuie sa ai level-ul minim necesar si sa faci o aplicatie pe forum + teste cu leader-ul.

Q: In care factiune castig cel mai bine?
A: Cel mai bine castigi in departamente si agentia Hitman, dar te sfatuiesc sa alegi o factiune care iti place si in care o sa stai mult timp, nu intra pentru bani, nu asta e scopul.


Q: Cum dau anunt, cum este cel cu verde care apare pe chat?
A: Acel anunt se numeste advertisment, prescurtat "ad". Pentru a da un astfel de anunt trebuie sa ai level 5 minim. Poti da un anunt prin comanda "/ad [TEXT] " (/GPS --> LOS SANTOS/LAS VENTURAS --> CNN)

Q: Cum fac sa imi schimb '/stats' din dialog in text?
A: /changeinfo | /changestats

Q: Ce faci daca ai nevoie de ajutor urgent?
A: Foloseste comanda '/helpme' pentru intrebari legate de joc, exemplu: 'M-am blocat,cum donez?,cum trec la level-ul urmator?ETC. Si foloseste comanda '/report' pentru probleme tehnice, exemplu: 'Mi-a disparut masina, nu mai apare la /vhelp', 'nu merge comanda "x".ETC

Q: Cum vad ce masina am, si comenzile necesare pentru masina mea?
A: Tasteaza comanda '/vhelp'

Q: Ce beneficii are un cont VIP?
A: Tastează comanda '/vip'

Q: De la ce level pot devenii Lider?Dar Asistent?
A: Level-ul minim este: 15 + 500 ore jucate.

Q: Este permis DM-ul?
A: Nu, nu este permis.

Q: Ce sunt 'tikki' si la ce ajuta?
A: Tikki sunt niste statuete, care le gasesti in Los Santos & Las Venturas, este o mapa cu statuetele tikki la sectiunea 'palavrageala'
A2: La ce ajuta?1 statueta tikki, ajuta la RespectPoint's. La payday, in loc de 1 RP, iei 2 RP.

Q: Ce face RedzBux, le pot vinde?
A: Nu le poti vinde, RedzBux te ajuta in diferite moduri, pentru mai multe detalii dute la un tonomat /shop de la spawn/primarie/banca, dai '/shop' si vei vedea ce poti face cu RedzBux.





»» Topic creeat de către Florin Salam =]] on AlphaCs.Ro ««
Let the gammeddon continue!