PDA

View Full Version : [Tutorial]Cum sa poti fi acceptat usor intr-o factiune



Aldu.
08-05-15, 20:11
Salutare, eu sunt Alexutzu1409 şi doresc să vă lămuresc despre treaba cu "intratul īn facţiuni".

Pasul 1.
-Īncearcă să nu faci DM/DB, sa nu vorbeşti vulgar şi şa nu faci alte lucruri ce īncalcă regulamentul. Ca să ştiti, adminii pot vedea sancţiunile voastre oricānd. Deci, īncearcă să fii cāt mai paşnic şi să eviţi certurile.

Pasul 2.
-Ai level 10, 100 de ore jucate şi te-ai plictisit să fi civil. La level 10 poţi aplica īn Paramedic Department LV/SF, Taxi LS/LV/SF, School Instrctors LV/SF şi īn mafii. Nu vă recomand mafiile, mai ales dacă sunteţi la īnceput de "carieră".
-Vă alegeţi o facţiune care vă place dintre acestea şi aplicaţi. Ţin să precizez faptul că va trebui să scrieţi o aplicaţie cāt mai complexă şi cāt mai interesantă, ca să nu se plictisească liderul/co-liderul cānd o citeşte.
-Dacă nu sunteţi acceptat, asta este, nu este capăt de lume. Īncercaţi să faceţi cāt mai multe ore jucate, cā tot odata şi odata vă acceptă.

Pasul 3.
Regula de aur: Nu stresaţi liderul/co-liderul cu sms-uri, gen: "Mă accepţi şi pe mine?", "Am şanse?". Dacă veţi trimite astfel de sms-uri şansele de a intra īn facţiune devin aproape nule.

-Mulţi spun că īn facţiuni se intra doar pe pile. Nu este adevărat, totul se bazează pe ore jucate / aplicaţie / FH. Dar īntradevăr, există facţiuni unde se intră pe pile, dar asta nu īnseamnă că trebuie să refuzăm să mai aplicăm la acea facţiune.

-Cel mai mult contează FH-ul (dar daca nu ai FH contează orele jucate), iar după orele jucate, respectiv aplicaţia.