PDA

View Full Version : Sugestie



M@sT3r.
27-09-14, 23:00
<ul> <span style="color:rgb(0,128,0);">Nume: gogo</span>
<span style="color:rgb(0,128,0);">Prounere: La categoria : OWNER ROOM sa se puna exceptie gradul </span><span style="color:rgb(0,255,255);">Server Moderator</span> iar la<span style="color:#ff0000;"> Secret </span>sa se puna exceptie toate gradele inafara de membru , banned .
<span style="color:rgb(0,128,0);">Poze(daca este cazul):</span>
<span style="color:rgb(0,128,0);">Cu ce crezi ca va ajuta comunitatea?:</span> Asa ar trebui sa fie ;)
[/list]

P.s.: Exceptie se pune in felul urmator : ACP>FORUM>Administratir forum>edit OWNER ROOM > Bifare grad Server Moderator</p>


P.S.: Exceptie 2 : ACP>FORUM>SECRET>EDIT SECRET >BIFARE FONDATOR,ADMINISTRATOR,MODERATOR,GLOBAL MODERATOR</p>


</p>


Multumesc</p>

Cristian2
28-09-14, 09:57
Şi tu vrei să-mi spui mie că ai cunoştinţe IPB? :))</p>


La "Secret"</p>


</p>

</p><blockquote class="ipsBlockquote">Aici vor avea acces doar membrii staff-ului !!</blockquote>


Membrii staff-ului? Aceia sunt: Moderatorii, Global Moderatorii, Administratorii şi Fondatorii. Nu cum ai spus tu, să aibă acces toţi.</p>


Şi pentru a adăuga acces doar gradului de Server Moderator la OWNER ROOM, este nevoie de adăugarea unui grup de permisiuni din Members -> Groups.</p>


Deci contra pentru ce ai spus tu.</p>

R3mYx
28-09-14, 12:54
la owner room au acces numai cei cu servere in comunitate</p>


iar la Secret au acces numai Fondatorii si Administratorii</p>

RECORD's
28-09-14, 13:00
Asa si trebuie sa ramana, dar eu am server si nu cred ca am acces la owner room :))</p>

SkepT
28-09-14, 13:04
La OWNER ROOM au acces decat Server Moderatorii.(care modereaza un server)</p>


</p>


La Secret au acces Administratorii si Fondatorii.</p>


</p>


TC.</p>