PDA

View Full Version : Spart cont



cRz
13-07-15, 19:12
Deci cineva ia spart contu lu Trag hd . nu ii dati remove ca nu ar face el asta adica sa dea ban la cativa playeri . nu ii fac reclamatie ca stiu ca nu a fost el deci va rog TheLord si Strumf schimbatii parola ca e un admin foarte bun....
Uitati si dovada ca ia spart contu : http://www77.zippyshare.com/v/5RFOl1Lh/file.html

Sebastian.
13-07-15, 20:03
Pun pariu ca Nemo ii l-a spart , uite-te la reclamații sa vezi acolo.

T3m!n@tor4
13-07-15, 20:22
Contu daca i l-a spart, i l-a spart pentru ca a fost pr.... si a intrat pe alt server cu parola salvata , a dat cfgu , sau alte caca.turi. Deci e vina lui ca nu a avut grije....... Si sa zica multumesc ca ala a dat ban doar la cativa si nu la tot serveru:).

Christian #GD
14-07-15, 06:31
Bah frate cum am aflat ca mi-a spart contu am dat urgent PM lu Lord si Strumf la amandoi dar ei mi-au dat remove, dati-mi frate gradul inapoi.Si eu habar nu am cum a aflat ala parola ca eu nu i-am spus-o,deci fratilor dati-mi gradul inapoi .

QFlorinQ
14-07-15, 08:05
Bah frate cum am aflat ca mi-a spart contu am dat urgent PM lu Lord si Strumf la amandoi dar ei mi-au dat remove, dati-mi frate gradul inapoi.Si eu habar nu am cum a aflat ala parola ca eu nu i-am spus-o,deci fratilor dati-mi gradul inapoi .
probablil tia aflato(cum mia aflato si mie) dandu-ti un keylogger pe skype

Ano Original
14-07-15, 08:12
eu sustin ca TRAG HD este unul dintre cei mai ,,calumea" admini...care ajuta si playerii si care isi vede si de joc...daca-i dati remove,sa stiti ca ati mai pierdut un admin serios

SoriceLu
14-07-15, 16:10
degeaba ne batem capu cu voi , ca tot ce vreti voi faceti ..trebuie sa stea moxu dupa curu la toti , si eu sa stau sa-l ajut ..
v-am spus nu mai stati cu toti prapaditi pe skype ... doar pe cine stiti voi ca e de incredere .
Gen : temi , robi , crz zis cerebezeu ryder lord strumf moxu si eu etc.

Khajiit
14-07-15, 17:53
eu sustin ca TRAG HD este unul dintre cei mai ,,calumea" admini...care ajuta si playerii si care isi vede si de joc...daca-i dati remove,sa stiti ca ati mai pierdut un admin serios

Cānd te aud mă bufneşte rāsul şi-mi vine să mă piş īn sticlă :| . Cānd afirmi ceea ce afirmi, trebuie să ai argumente, nu impresii. Okay, next.

SoriceLu:
Eşti mai departe de subiect ca omul de Pluto.

Bun.. să īncepem:
Keyloggerele, le luaţi pe skype cānd descărcaţi poze,fişiere.exe sau alte rahaturi. Deci feriţi-vă de aşa ceva.
Mai nou sunt plugins pe servere, care in momentul īn care te connectezi, īţi citeşte fişierul de config. Singura metodă este să folosiţi CS-ul doar pentru a juca pe JB, cum de altfel şi eu fac.
Daţi dovadă de inteligenţă, nu īnţeleg cum mai puneti botul la căcaturi de programe... e ca şi cum trimiteai farse pe mess īn 2008 cu BANC, deschidea şi se īnchidea PC...
Dacă sunteti amatori, dar aveţi pretenţii la JB să fiţi admini si să aveti trei coaie īn loc de două, staţi calmi şi nu mai cereţi admin. Īţi asumi responsabilitatea cānd ai gradul. Īl protejezi. Mai se poate să şi greşeşti, dar nu ştiu cum se face că problemele apar la ăştia care-s paraleli la orice capitol dar se cred zmei.
QFlorinQ, tu care jucai cu hack pe server, comentezi? Şi-n ziua de azi mă mir de ce tu ai admin.( să nu mai zic de claudiu, slot sau ce o fi el, care juca cu aim+wall pe server--şi-a luat minne de la CRZ, dar īncă are funcţia).
Aviz amatorilor care īsi dau cu părerea, potoliţi-vă. Daţi voi sfaturi cu cine să vorbească omul pe skype şi spuneţi că voi vă chinuiţi să faceţi curat, cānd intraţi din an īn paste pe server şi cānd o faceti bateţi pul@ de toţi. :)

@Trag HD, mor 3d
Vorbeşte īn privat cu deţinătorii cu acces FTP, nu te mai face aici de rās. Daca ţi-a aflat cineva parola şi a produs daune server-ului, este vina ta, īnsă şi a celui care a făcut asta. Se poate verifica IP, se poate căuta Ip-ul īn listele de admini sau jucători şi aşa se execută cel ce vrea să facă rău. D-aia nu mai ajunge serverul nici măcar la o oră de 32/32, din cauza incompetenţei care apare īn rāndul adminilor, dar şi din cauza indiferenţei de care cei cu root-acces dau dovadă.

moxu112
14-07-15, 19:25
da... va explicat khajit ce si cum
temi,te rog eu,fara spectacol,ca nu impresionezi pe nimeni daca jicnesti asa ca , calm
restul,remove daca mai se intampla asa
topic closed

-lovaras.
14-07-15, 19:50
Scuze moxu ca ma bag peste tc.

Dar cum penisache lu dumnezoo va afla doar voua, celor de jb parolele ? Mie mi s-a imtamplat doar o data de am luat keylogger, dar dintr-o "metoda" de dropuri. Dar eu daca as fi strumf / lord , as da remove la peste 75% dintre voi.