PDA

View Full Version : Classic-VIP



Syncron got his gun
18-07-15, 08:36
Descriere:Este un plugin pentr modul classic dar merge si la respawn,acesta contine un fisier cu benefici cu extensia.cfg deci va fi usor sa modificat dupa bunul plac beneficile la vip.Desigur are si un fisier .ini de unde puteti oferi VIP oricarui player dorit.
Descarcare: http://www.girlshare.ro/34943425
Nume: Cs-Vip
Versiune:2.5
Link oficial: --nu are--
Instalare:
Deci:

Intrati in
addons->amxmodx->configs si puneti fisierul VIP,
addons->amxmodx->scripting->puneti cs-vip.sma acolo,
addons->amxmodx->plugins->puneti cs-vip.amxx,
addons->amxmodx->configs->plugins.ini si treceti linia urmatoare->cs-vip.amxx
Restart Server ,ori schimbati mapa si asta e tot.
Mult succes.

Cvar-uri:Detine tot in vip-config.cfg
Comenzi administrative:
amx_addvips->Trebuie sa aveti acc la RCON pentru a adauga un VIP.
amx_reloadvips->Trebuie sa aveti acc la RCON pentru a actualiza lista de VIP.
Comenzi publice:/vips
Module necesare: nu necesita.
Imagini:Nu detin,momentan.

EDIT.:Am scos chestia care seteaza model,deoarece are bug+ca pe classic/respawn nu cred ca va trebuie MODEL.
Pentru toti ce-i care fo folosi acest plugin va rog sa dati o re-compilare locala ca sa va mearga fara probleme

w1zZaRd
18-07-15, 09:57
Si la VIP-list? Cum trebuie sa pun pentru a functiona?

Syncron got his gun
18-07-15, 10:12
Si la VIP-list? Cum trebuie sa pun pentru a functiona?
doar numele(fara parola) dar trebuie sa fiti atenti deoarece de EXP.: eu am numele SynCROn daca trec acolo asa apai asa trebuie sa intru pe server cu nick-ul asta intelegi?nu Syncron sau syncron sau etc...

Ano Original
01-08-15, 15:20
ok,deci,vip-ul cred ca merge,dar nu-l primesc...l-am scris in Vip.ini si nik ...nu tre scris sub forma asta? "Ano Original" ?

Syncron got his gun
01-08-15, 22:01
ok,deci,vip-ul cred ca merge,dar nu-l primesc...l-am scris in Vip.ini si nik ...nu tre scris sub forma asta? "Ano Original" ?

Nu,deci ai re-compilat pluginul?daca nu inceraca asa dupa intra in addons amxmodx configs si cauta acolo modules.ini si sterge ; din fata la tot ce e acolo inafara de propozitile alea si mysql si sqlite dupa intri pe server si sau gamecp dai restart sau schimbi mapa si pe server in consola jocului scrii asa amx_plugins si vezi daca ruleaza ar trebuie sa scrie running dupa plugin daca nu si nu cauta-ma.

GraNNiNi.
02-01-16, 11:20
Merge . Multumesc :)

Syncron got his gun
27-02-16, 18:05
Merge . Multumesc :)
Cu placere cand am timp am sa incerc sa termin si pluginul de vip pentru jb ramane la algere cum vreti sa dati vip prin flag sau din vip.ini.