PDA

View Full Version : Jessica Jones de la Marvel: Un nou serial al lui Netflix si parerea creatorului.



xeleron
22-07-15, 20:31
http://www.kafediem.com/wp-content/uploads/2015/07/jessica-jones-ritter.jpg

Co-creatorul benzilor desenate Marvel, Jessica Jones, si-a exprimat parerea dupa vizionarea primelor 2 episoade din serialul ce urmeaza sa apara la Netflix.

Brian Mitchael Bendis a scris seria de benzi desenate, “Alias”, impreuna cu artistul Mihael Gaydos din 2001 pana in 2004. Povestea explora viata Jessicai Jones, o fosta supereroina, Jewel, care si-a retras identitatea secreta in urma unei tragedii personale. Acum in fruntea unei agentii de detectivi particulari in New York, s-a specializat in rezolvarea cazurilor care includ oameni cu puteri. Lupta continua cu amintirile din trecut ajunge sa explodeze atunci cand personajul negativ din trecutul ei personal revine in viata sa.

Raspunzand la intrebari din partea fanilor, creatorul benzilor desenate ne incanta cu parerea sa pesonala despre viitorul serial.

“Stiu ca nu prea mi-am dat cu parerea despre Show-ul TV Jessica Jones dar cred ca trebuie sa incetez sa ma abtin. “

“Show-ul e asa de bun. Am vazut primele doua episoade si din cauza ca nu am contribuit la el direct pot sa spun fara rezerve: Il ador! si crede-ti-ma, trebuia sa fiu unul din cei mai critici telespectatori, mult mai aprig decat oricare dintre voi.”

“Jessica e o parte din ADN-ul meu. Un serial prost m-ar fi ranit profund. Dar este vie si credibila si orice alteva as fi putut sa imi imaginez pentru un personaj televizat. Exact ca si benzile desenate in perioada lor de popularitate maxima si exact ca Daredevil, aspectul show-ului este putin intunecat, dar are o nuanta proprie si asta il face deosebit.”

“Abia astept sa vizionez si restul episoadelor, si abia astept sa intre in casele voastre. Sunt foarte mandru ca numele meu este implicat in proiect.”

Jessica Jones este cel deal doilea din cele patru miniserii propuse de Netflix, co-produse de Marvel si ABC Studious, care se vor finaliza cu o echipa de Aparatori ce se afla in plan. Primul Daredevil, ce a avut premiera in Aprilie, apoi Luke Cage de la Marvel si Iron Fist tot de la Marvel, care sunt asteptate in 2016.

Serialul Jessica Jones este adaptat si produs de Melissa Rosenberg si le are in prim plan pe starurile Krysten Ritter ca Jessica, Mike Colter ca Luke Cage si David Tennant ca si Kilgrave. Premiera este asteptata la finalul anului acesta.