PDA

View Full Version : wat is this shit ?



R3mYx
20-08-15, 18:54
"Titlu: Why is this option is unavailabe?

You must have a steam purchase that is between 30 days and a year old with no recent chargebacks or payment disputes.
Steam support cannot remove this restriction."

M-am tot uitat pe google si am intrat pe tot feluri de site-uri pentru problema asta si n-am inteles nimic.
Unii zic ca trebuie sa ai steam cumparat, altii zic ca trebuie sa ai jocuri cumparate, altii zic ca trebuie sa cumperi 1 joc si sa astepti 30 de zile.

Stiti careva cum pot sa fac sa rezolv asta ?
PS: Am Cs-ul cumparat din 2014 prin Sept - Oct - Nov. Numai stiu sigur in ce luna, oricum stiu sigur ca a fost pe la sfarsitul anului 2014.

jesemE
20-08-15, 19:15
Daca nu ai bagat nici-un leu in steam, nu o sa poti sa cumperi nimic niciodata.
Bagi 5e si dupa o luna poti cumpara/vinde/folosii marketul..

b1zon
20-08-15, 19:16
In caz ca iti da asta la Market sau oriunde unde vrei sa folosesti banii din Steam Wallet, trebuie sa fi cumparat un joc cu cel mult 90 de zile inainte. Aka daca e din 2014 sfarsit, nu e valabil acum.
E in Steam buyer policy ca sa previna botii/hack-urile, daca nu ai cumparat nimic in timpul de 30-90 zile ceva iti dezactiveaza multe privilegii.

M.Cristian
21-08-15, 11:11
AM si eu aceeasi problema, trebuie doar sa bagi 5e in steam dupa care sa astepti 30 zile. E ca si un cont cu restrictii, nu ai voie sa adaugi prieteni din steam, sa cumperi, sa vinzi, sau sa dai la schimb chestii din market..

SoriceLu
26-08-15, 13:56
te mai intereseaza remuc?

SoriceLu
30-08-15, 15:13
:tc: vad ca nu mi-ai raspuns + nu a mai raspuns nimeni