PDA

View Full Version : Problema cu telu



Christian #GD
24-09-15, 08:46
Deci nush cum mama drc mi-a intrat un virus numit Monkey Test ma enerveaza la culme si nu poate fi dezinstalat si cu niciun antivirus nu il poate sterge doar cu cm security a fost detectat dar nu pot scapa de el imi 'mananca' din baterie se misca urat rau de tot si am octa core si 1 gb ram si consuma si datele de la internet deci va rog ajutatima cum drc scap de el.
Specificatii am allview p7 xtreme . Ms.

Alex Catalin
29-09-15, 17:00
reinstall la telefon , singura solutie...

<Rapp3r>
29-09-15, 17:12
Singura metoda e sa dai un reset la android sau il duci la service ;)

Christian #GD
29-09-15, 17:15
Am incercat cu resetu si nimic tot akl e si se descarca acuma bateria de la 75 % la 28 in 10 min drc

Alex Catalin
29-09-15, 17:49
Am incercat cu resetu si nimic tot akl e si se descarca acuma bateria de la 75 % la 28 in 10 min drc
du-l la un service gsm sau daca mai ai garantia mai bine il duci...nu are rost sa astepti
Si un lucru ciudat este ca reinstalul ar trebui sa functioneze...

Christian #GD
03-10-15, 10:29
Ma gandeam sa rootez telu i-an dat la resofturi de m-am plictisit

Alex Catalin
03-10-15, 15:50
Ma gandeam sa rootez telu i-an dat la resofturi de m-am plictisit
mai vrei sa iti las topicul deschis? ... eu ti-am zis ca singura solutie ca sa iti mearga la fel de bine ca inainte este sa il duci la un service gsm sau daca mai ai garantia sa il duci inapoi. Daca il rootezi cam 50% telefonul va merge mai greu ca inainte si vei observa sigur asta

xeleron
03-10-15, 16:39
Cum sa mearga telefonul greu din cauza la root ? :))
Root = obtinerea dreptului de administrator pe un smartphone Android permite utilizatorului sa realizeze mai multe operații care altfel i-ar fi interzise.
Fiind o procedura ce implica exploatarea unor vulnerabilitatii Android si folosirea unor programe neoficiale care pot avea erori, smartphone-ul s-ar putea strica în unele cazuri. Repararea telefonului implica, de obicei, folosirea soft-ului de service care nu este disponibil sau accesibil utilizatorilor obisnuiti.
Iar un alt dezavantaj este posibilitatea de a acorda drepturi de administrator unor aplicații periculoase, virusi sau aplicatii malware, care ar putea sustrage datele utilizatorilor.

Vezi aici o posibila rezolvare: http://forum.xda-developers.com/general/general/fix-monkey-test-time-service-virus-t3194907

-lovaras.
03-10-15, 17:28
Daca reinstalezi androidu, NU are cum sa mai fie virusu. Pentru ca, odata cu reinstalu se sterge TOT.
Nu i-ai dat tu bine format .

Alex Catalin
03-10-15, 20:44
Cum sa mearga telefonul greu din cauza la root ? :))
Root = obtinerea dreptului de administrator pe un smartphone Android permite utilizatorului sa realizeze mai multe operații care altfel i-ar fi interzise.
Fiind o procedura ce implica exploatarea unor vulnerabilitatii Android si folosirea unor programe neoficiale care pot avea erori, smartphone-ul s-ar putea strica în unele cazuri. Repararea telefonului implica, de obicei, folosirea soft-ului de service care nu este disponibil sau accesibil utilizatorilor obisnuiti.
Iar un alt dezavantaj este posibilitatea de a acorda drepturi de administrator unor aplicații periculoase, virusi sau aplicatii malware, care ar putea sustrage datele utilizatorilor.

Vezi aici o posibila rezolvare: http://forum.xda-developers.com/general/general/fix-monkey-test-time-service-virus-t3194907
da skept ... eu am facut asta tabletei si de atunci nu mai poate fi folosita , merge totul foarte greu si fiecare aplicatie da crash

Christian #GD
04-10-15, 08:49
Scrie akl sa imi iau aplicatia root nu mai stiu ce clar ca este nevoita rootarea telefonului pt ca atunci cand am luat busybox ala zicea ca trb rootat telefonul deci ajungem la concluzia ca pt a scapa de el trb sa rootez cel putin asta am inteles

Alex Catalin
13-10-15, 20:16
hai ca vad ca nu te mai intereseaza
:tc: