PDA

View Full Version : Tragedy #30.10.2015



Macio
03-11-15, 07:46
http://i.imgur.com/GQfZjbS.jpg

Va-si ruga sa va exprimati si voi opinia despre aceeasta tragedie...

-lovaras.
03-11-15, 07:57
Ca sa fiu sincer. Nu cred in chestiile satanice. Eu cred ca au fost oamenii nepotriviti, in locul nepotrivit.

Macio
03-11-15, 08:00
Tip am gasit

Un anonim poarta niste discuti cu niste persoane :
(eu)Un moment de reculegere pentru ce ?


(el)Pentru tragedia din clubul Colectiv ...

(eu)Nici nu inteleg dc ati facut atata caz cu asta. Awy.

(el)Petrache Florin Robert pentru ca suntem oameni si pentru ca ne pasa. mai e nevoie si de alt argument plauzibil ce putea fi dedus?

(eu)Pentru copilu care a fost ars cu tigara si batut nu mai faceti caz dar pentru niste morti faceti. Apropo , nu impresionezi pe nimeni daca vorbesti cu acei "termeni stiintifici". Se presupune ca asta e un grup de caterinca, nu unu de inmormantari , tristete , pareri de rau. Ce era grupul inainte si ce-i acum.


(ea)(si imi spune frate)Frate,tu chiar nu ai suflet? Ai mai fi vorbit la fel si daca prietenii tai,rudele tale sau familia ta ar fi fost acolo? Nu cred!

(eu)Nicoleta , nimeni nu este nemuritor, toti avem un sfarsit, nimeni nu o sa te planga asa cum o fac rudele. Ceea ce simtiti voi se numeste parere de rau sau doar cereti atentie #papagali#maimute daca vedeti ceva la stiri "hai sa facem si noi" , in cazul unui grup pentru a fi cat mai "activ" sau in cazul repet "stirilor" ca sa faca rating. Nimanui nu-i pasa de tine pe lumea asta cu exceptia parintilor,bunicilor,verilor. Acum as vrea sa iti raspund la intrebare. Da , nu mi-ar pasa daca s-ar intampla ceva cu un membru al familiei. De ce ? Simplu. Daca tot ma axez pe acel "eveniment" o sa ajung sa fac caz cum ati facut voi iar acesta imi va afecta propria viata. Nu ca nu mi-ar pasa de a altora... Acum asta e parerea mea , am dreptul sa o spun dar si altii au voie sa-si spuna parerea la ce am comentat. Acum scuzele mele daca te-am jignit cu ceva sau daca am influentat cu ceva acest post. O seara placuta.
1 x

Alin - MDFK
03-11-15, 08:02
1. Nu a fost al 666-lea hallwoeen
2. Accidentul nu s-a intamplat la 23:00 ci la 22: 30 , ce treaba ae 23 cu 11?
2. Nu s-a intamplat in timpul melodiei cu titlul " Ziua in care vom muri" , ci la mijlocul concertului la a doua serie de artificii
Tot ce e scris acolo , sunt doar speculații.
Vina este a patronilor , pentru ca accea contructie nu se putea numi "club" , arata mai mult ca o hala.
Stiu astea ca si un prieten da-lu' sormea a fost , si a reusit sa scape.

Si.. Chiar trebuia sa faci acest topic? A trecut si doliul național..

Vorba lui Lover , oamenii nevinovati , in momentul nepotrivit.

Mi-a zi un tovaras:" Ba , eu cand ma duc in club de acum.. Imi iau masa langa usa" =))))

Macio
03-11-15, 08:06
Am facut aceest topic pentru ca sa aflam ce s-a intamplat acolo .

Macio
03-11-15, 08:14
O alta persoana zice :
-: Halloweenul nu are nici o legatura cu asta , este pur si simplu o sarbatoare . chestii de genul se pot intampla in fiecare zi , nu numai de halloween . este drept sa fii atat de .. sa arunci cu artificii intr-un loc inchis . chiar ma amuza faptul ca voi credeti , ca halloweenul este de vina :))

"Simbolurile și obiectele artizanale asociate Halloweenului s-au dezvoltat īn timp. De exemplu, sculptarea de jack-o'-lantern provine din obiceiul de Ziua Tuturor Sfinților de modelare a unor felinare din napi pentru luminarea sufletelor din purgatoriu."
"Termenul Halloween reprezintă o variantă scoțiană a denumirii All-Hallows-Even („evening”), adică noaptea de dinainte de „All Hallows”. Pānă īn secolul al XX-lea era scrisă și „Hallowe'en”, eliminānd „v”-ul și scurtānd cuvāntul. Deși sintagma All Hallows apare īn engleza veche (ealra hālgena męssedęg, „sărbătoarea tuturor sfinților”), conform Oxford English Dictionary (ediția a doua) de la Oxford University Press, All-Hallows-Even a fost atestată abia la 1556"
"expresia All Hallows' Even, numele sărbătorii creștine a tuturor sfinților, sărbătoare cu care Halloweenul a devenit asociat īn țările unde predomină creștinismul occidental — catolic și protestant, deoarece īn aceste culte creștine ziua tuturor sfinților este sărbătorită pe 1 noiembrie."

Scuza-ti

Catalin.
03-11-15, 09:22
Destinatie finala 6 ? (Sau cat este)
Acuma se plimba moartea dupa aia care au scapat asa e?

Macio
03-11-15, 10:12
S-ar putea ... Nimic nu e sigur .

Fixion.
03-11-15, 14:39
Lucrurile cu chestii satanice si alte porcarii sunt inventate de niste oameni incuiati la minte care nu pot gasi o scuza clauzibila pentru moartea lor , vinovatii au fost cei de la trupa care cantau respectiv in seara aceea pentru ca au venit cu ideea "hai sa punem si niste artificii intr-un loc inchis si sa ardem ca prostii clubul". Inca se cauta vinovati pentru "omoruri" , chiar si daca nu sunt vinovati astia inca cauta unii ca altfel nu li se explica faza , cu toate astea au uitat toti dintr-o data de impostorii din tara noastra si inca o data ne arata cat de idioata e Romania.

Macio
03-11-15, 18:13
Lucrurile cu chestii satanice si alte porcarii sunt inventate de niste oameni incuiati la minte care nu pot gasi o scuza clauzibila pentru moartea lor , vinovatii au fost cei de la trupa care cantau respectiv in seara aceea pentru ca au venit cu ideea "hai sa punem si niste artificii intr-un loc inchis si sa ardem ca prostii clubul". Inca se cauta vinovati pentru "omoruri" , chiar si daca nu sunt vinovati astia inca cauta unii ca altfel nu li se explica faza , cu toate astea au uitat toti dintr-o data de impostorii din tara noastra si inca o data ne arata cat de idioata e Romania.


O parere care imi place . Bravo :--.-.-..m,

goodnight.juan
03-11-15, 18:47
Satana? SATANISME? Astea is niste chestii inventate doar pentru ca aduce a contra altu-i lucru
Dumnezeu -> au bagat-o si pe satana
PRO -> contra
Orice trebuie sa aiba si contra
Si cu clubul , e vina proprietarului . Daca avea materiale care nu sunt inflamabile pe perete era ok si toti erau bine.

Fixion.
03-11-15, 18:53
Satana? SATANISME? Astea is niste chestii inventate doar pentru ca aduce a contra altu-i lucru
Dumnezeu -> au bagat-o si pe satana
PRO -> contra
Orice trebuie sa aiba si contra
Si cu clubul , e vina proprietarului . Daca avea materiale care nu sunt inflamabile pe perete era ok si toti erau bine.

Cred ca nu ai inteles cum sta treaba , vroiai sa faca pereti din metal si din materiale non-inflamabile? In primul rand nu era vina proprietarului, poate doar oleaca la faza ca au bagat 400 oamenii intr-un club care normal trebuia 100 dar au intrat pe propria raspundere , in caz de nu ai inteles nu proprietarul a fost de vina ca a luat foc clubul , ideea geniala a venit de la trupa respectiva in noaptea aceea.

KinderBueno.
03-11-15, 19:05
Artificiile acelea au fost unele destul de inofensive. Mama mea pune si acum artificii din acelea dar mai micute , si nu se gandeste deloc ca ar putea lua foc ceva..
Exista un filmulet pe net ce circula de cateva zile , in care se arata clar ca buretele care era pe stalpul din fata nu poate lua foc de la cateva scantei ce provine de la un artificiu situat la 3m.

RazvaN .
03-11-15, 19:22
Ba, stii cum e "Bine ati venit, Rau ati nimerit" =))

Alex Catalin
03-11-15, 20:04
fratilor , voi faceti chat aici :tc:
Condoleantele mele pentru familiile celor decedati... Dumnezeu sa ii ierte .