PDA

View Full Version : Sugestie Concursuri



Catalin.
08-02-16, 23:38
Nume: Catalin.
Prounere: Sa se faca o categorie de concursuri gen 8ballpoll, lol , sau alte jocuri online. La sfarsitul fiecarui concurs un numar de puncte va fi acordat castigatorilor. Cu acele puncte castigatorii sa isi poata "cumpara" pe forum: Schimbare de nick (chiar daca nu au trecut 3 luni), Server Admin Permanent, Moderator o luna, reputatie daca vreti, si ne mai putem gandii si la altele.
Poze(daca este cazul):
Cu ce crezi ca va ajuta comunitatea?: Va aduce putin distractie si competitie pe forum :) .

Atentie! - Aceasta propunere este strict pentru useri / server admins / moderatori / globali! Eu am administrator deci nu am de gand sa imi "cumpar" moderator o luna!

NeBuNeL
09-02-16, 00:12
:pro: O idee interesantă după parerea mea.
As vrea sa adaug si faptul ca daca Cătălin doreste il pot ajuta si eu cu organizatul si toate cele

moxu112
09-02-16, 00:12
eu sunt de acord.. daca te ocupi de organizare si etc, eu te sustin.pot juca oamenii intre ei chiar si nesupravegheati de noi, si va fi un fel de regisrtu ( pt ca nu e un sistem automat de puntaje) in care fiecare va vedea cate puncte are si asa mai departe. mi se pare foarte interesant.

SoriceLu
09-02-16, 01:37
interesant . :pro: pentru acest concurs
ai gandit bine aici , daca ai nevoie de ajutor imi spui

Catalin.
09-02-16, 01:49
interesant . :pro: pentru acest concurs
ai gandit bine aici , daca ai nevoie de ajutor imi spui

Am mai propus odata asta, probabil pe anzo, si am fost injurat ca doar la grade ma gandesc si cum sa iau grade si cacaturi.
Asa ca, acum ca sunt administrator nu ma mai gandesc doar la cum sa iau eu grad.

George.
09-02-16, 06:42
Tpro
O idee extraordinara

KillerElite
09-02-16, 07:28
:pro: Merge,dar mnah...o sa ajunga ca si battle-write ala...

GraNNiNi.
09-02-16, 07:57
:pro: Gen Virtul $ ? sa cumperi ceva de ei pe forum ? bun idee

Fixion.
09-02-16, 08:03
Alphacs Shop , 25/24 , suna bine =)) , sa fie ceva mai greut ca dupa ne tragem toti grade etc , :pro:

Ph3n0m3n@L
09-02-16, 08:07
:pro: dar sa te gandesti ce jocuri o sa fie in concurs.

Ryu
09-02-16, 08:30
:pro:
Daca ai nevoie de ajutor cu categoria sa o moderezi te ajut si eu

Catalin.
09-02-16, 09:24
Acuma ziceti jocuri pentru competitii.
Vor fi 8ballpoll , lol 1v1 , lol 2v2 , csgo 1v1
Altele mai ziceti voi.

moxu112
09-02-16, 11:33
practic orice joc ce se poate juca 1v1 poate fi bagat ca si joc pt chestia asta..
frumos ar fi, dar cred ca e putin cam complicat, un sistem de coins pt fiecare user. cred ca la asta sar pricepe lord sau vlad..
cum e post count, sa fie si un coins count..sau cum se scrie acel count :D
pana una alta, se poate face doar un registru,unde moderatorul respectiv sa noteze manual fiecare coins/punct pe care un user il face..
bineinteles, ca neavand conexiune intre sistemu de punctaj si jocul respectiv, adaugarea punctelor in contul userului o sa se faca de unul din moderatorii care se vor ocupa de acest concurs, pe baza unei dovezi foto,pt ca nu cred ca sta cineva sa va urmareasca meciurile / jocurile ca sa vada cine castiga,cine pierde :))
daca ma joc cu lord ca go 1v1 si castig,ca sa intru in posesia punctelor, fac poza la WIN si ii dau pm lui catalin, care el mai departe ma noteaza in acel registru..
bine inteles, consider ca nu ar fi nevoie de inscrieri, pentru ca este un istem cu puctaj nelimitat, fara limita de timp. si bine inteles ca cineva sa intre in posesia punctelor in urma unui win , trebuie sa fi jucat neaaparat impotriva unui alt user de pe forum.
ca asa poate oricine sa joace 8pool pe miniclip contra boti si o sa fie win mereu. cred ca intelegeti ce zic.. !
ok, cam asta e parerea mea explicata in cel mai scurt mod !
astept sa vedem daca se aproba,si atunci o sa fiu si eu mai explicit in toate !

Catalin.
09-02-16, 11:49
Eu nu ma supar sa fac o lista cu toate punctele.
Si de meciuri se va face poza la cine castiga, si ambii useri trebuie sa aprobe asta si cu poza.
Cine nu aproba va trebuii sa vina cu dovada ca meciul a fost fake.
Punctele vor fi date si.adaigate de mine / moderatori

moxu112
09-02-16, 12:13
bun, vad ca ceilalti adm tac, deci luam tacerea ca pe un respuns pozitiv. fa un subforum nou undeva la relax cred, sau nu stiu,pe acolo pe undeva.. si vedem cum merge treaba !

NeBuNeL
09-02-16, 12:20
Eu v-am zis de la început ca mă bag și ca doresc sa va ajut.Jocuri care pot fi adaugate:
1,8ballpoll
2.CS:GO 1 v 1
3.Hearthstone
4.LOL
5.Minecraft 1 v 1 PVP

6.

Catalin.
09-02-16, 18:45
http://alphacs.ro/forumdisplay.php?1911-Competitii

gata categoria.
voi lucra urmatoarele zile la modele , liste si regulament.