PDA

View Full Version : Propunere actualizare regulament



The D
09-05-16, 19:54
Salut,am sa propun o schimbare a regulamentului, mai bine spus o actualizare a lui cu unul mai complex care include 3 Thread-uri diferite in sectiunea Regulament, acestea fiind :
" Regulament Server"- Care include regulile de genul: sa se foloseasca un limbaj decent, fara reclame altor servere, sa nu se abuzeze de buguri, reguli in privinta lr-ului etc
" Regulament Jucatori" respectiv Ts si Cts - Care include regulamentul Prizonierilor si al Gardienilor de exemplu la Ts : Sa asculte doar de comanda Simon Spune etc si la Cts: Doar simon are voie sa dea comenzi, Nu aveti voie sa faceti fk etc.
" Regulament Admini " Care include bineinteles regulamentul adminilor si unele reguli ar fi : Sa nu se abuzeze de admin, Adminul are datoria sa ajute playerii, Un admin nu are voie sa jigneasca alt admin, Comenzile folosite intre admini fara un motiv intemeiat si fara dovezi solide sunt strict interzise etc
Cred ca intelegeti la ce ma refer
Si as mai recomanda o sectiune care nu dispune de regulament in care sa se afle BanList-ul - In care fiecare admin care a dat ban unui player ar trebui sa posteze poze cu un motiv, cu playerul care a primit ban si bineinteles durata banului
pentru a tine evidenta mult mai bine
Daca doriti as putea cotribui in crearea acestui nou regulament si in crearea BanList-ului
Un :pro: este binevenit si in cazul in care imi dati :contra: mi-ar placea sa stiu si de ce, adica mai pe scurt sa va justificati -------------- :multumesc: ANTICIPAT !

MisterWolf46
09-05-16, 20:03
:contra: Nu vad rostul la 3 Thread-uri doar pt un regulament + Daca un player are ban sa posteze la cereri unban si adminul sa dea motivul atunci. Cu aceasta schimbare un admin sar complica prea mult!

The D
09-05-16, 22:03
:contra: Nu vad rostul la 3 Thread-uri doar pt un regulament + Daca un player are ban sa posteze la cereri unban si adminul sa dea motivul atunci. Cu aceasta schimbare un admin sar complica prea mult!
De ce sa se complice prea mult ?Ti se pare greu ca scri un post pe forum ? Nu mi se pare o munca grea + ca modelul o sa fie cat mai simplu si usor, iar cele 3 thread-uri separa cele 3 regulamente, ar fi o cacealma daca toate 3 ar fi compuse in unul singur pentru ca
dupa cum am spus as dori o actualizare mai complexa pentru a evidentia fiecare lucru in parte, daca Lord mi-ar da o sansa as putea ca eu sa scriu regulamentul/regulamentele si sa i le trimit pe privat iar el sa vina cu o parere si un raspuns.
Sper ca intelegi ce vreau sa spun si ce vreau sa fac

MisterWolf46
09-05-16, 22:59
Tu vrei sa scrii regulamentul si deabea ca te vad odata la 4zile pe sv?
Plus ca regulie cum sunt mi se par bune asa cum sunt. As vrea sa vad si eu ce ai de adaugat.
Iar eu cand dau ban cuiva nu am nici un chef sa fac poza ca dovada si sa le arat celolalti ce o facut persoana respectiva deoarece eu nu stau sa inregizez tot ce fac pe sv.
Iar daca chiar daca vrei tu sa faci tot fati un sv si apucate sa faci tu toate regulile pe care le vrei.

The D
09-05-16, 23:07
:)) nu inteleg ce sari asa si de ce esti frustrat, zilele astea am avut teze si de paste am fost plecat asa ca te rog frumos sa nu mai comentezi.
asta e o sectiune de discutii/propuneri etc . Ok poate ca nu trebuie neaaparat sa pui o poza dar parerea me e ca un BanList ar fi bun.
Si propunand o actualizare a regulamentului nu inseamna ca vreau eu sa fac tot sau ca vreau sa imi fac un server

MisterWolf46
09-05-16, 23:10
Eu zic ca in banlist sa fie gasit doar o lista facuta de cineva(obligatoriu admin) si in acea lista sa fie gasiti toti oamenii banati fara poze fara nik doar un simplu nnume intro lista.

TheLord
28-02-17, 20:32
Topic vechi . A fost deja rezolvat T/C