PDA

View Full Version : [..:: UPDATE ::..] Cs.AlphaCs.Ro



KrAzZzY
19-08-16, 20:13
Salutare dragi jucatori ai serverului Cs.AlphaCs.Ro
Curand voi da un mic update la server. Se vor adauga urmatoarele :
- Un nou sistem de inregistrare.
- Euro pe timp ( joci 10 minute fara intreruperi primesti 5 E )
- Sistem AFK ( scrii /afk, te muta spectator iar daca in 10 minute nu reintri in joc primesti kick )
- Sistem Camp ( Daca nu faci nici o miscare timp de 30 secunde te muta spec si se activeaza sistemul afk )

Daca mai aveti voi cateva idei, sunt dispus sa le ascult si bineinteles sa le aplic daca sunt bune.

Orlando
19-08-16, 20:17
propun restart la skin deja m-am plictisit si nu sunt singuru pentru ca nu mai e farmec deja ai toate skinurile bune doar stai si joci .......
+ concurs cel mai mare scor de pe server cand esti tu on sau daca alegi pe cineva sa stea spec cu demo on si castigatorul sa primeasca vip 1 saptamana pana la urmatorul concurs

KrAzZzY
19-08-16, 20:21
reset la skin-uri o sa dau ... concurs cu cel mai mare scor ? .... eu cred ca mai bine as face unul pe forum iar cel ce posteaza cel mai mare scor sa castige.
gen eu am 24-4 iar tu ai 23-1 ... tu ai sa castigi ... scorul sa se calculeze astfel 24-4 = 20 iar 23-1 = 22 ....


inca o propunere ... sa adaug la market sa se poata cumpara VIP o mapa iar acesta sa coste 50 E ???

Coxmin
19-08-16, 20:25
Ar fii fain cu vip'ul , dar sa coste mai mult , ca asa faci rapid 50 de euro .

KrAzZzY
19-08-16, 20:27
hm ... ma gandesc ca 50 E e ceva .. totusi ... 50 E mapa asta ,50 E mapa viitoare ...
daca tu spui ca e putin ... atunci o sa-l pun 75 E

Orlando
19-08-16, 20:31
propun 100 euro 1 ora adica 2 harti si vip 24 h 1000 euro pentru bogati =]] , concursul e calumea cum zici tu + ca marim activitatea playerilor care doresc sa participe la acest concurs si multii vor juca pentru a depasi scorul celuilalt si a castiga
vipu sa castige 10 euro pe 15 minute jucate :)

George.
19-08-16, 20:36
schimbarea unor skinuri

mykutzu
19-08-16, 20:41
sa se mai adauge admin_spectatori peeste toti jucatori nu doar pe team..
adica sunt adm si sunt mort pot sa stau spec doar pe jucatoridin echipa corespunzatoare..
10 min on 5 eurohm.. sistemu afk rezolva asta...:| si asa se poate cumpara vip...

KrAzZzY
19-08-16, 21:00
e buna ideea ca vipul sa castige mai multi euro pe timp ...
schimbarea unor skin-uri ... postati ce skin vreti sa scot si ce skin sa pun in locul lui ...

hm ... aia cu adminul nu cred ca e posibil ... o sa incerc ...

Bin Laden Is
19-08-16, 21:04
Poti da reset skins si sa bagi la playeri 2 euro/kill si la vipi 4 , asa e mai usor sa cumperi vip ( ma refer la playeri)

KrAzZzY
19-08-16, 21:16
iti dai seama cum se fac dupa banii ?
clar nu ...

Bin Laden Is
19-08-16, 21:53
Pai pui vip la un pret mai ridicat in plus pot si playerii sa deschida mai multe cutii.

Orlando
19-08-16, 22:13
Propun sa se face cutia bravo 15 euro este destul de mult 25 chiar si 15 euro este mult si din ea poate sa iti pice arme foarte naspa si cutia de 15 7 sau 8 euro
Propun sa se adauge Happy hour de la 23 pana la 24 sau alegi tu si la 10 killuri sa primesti 5 euro ca la key doar ca cu euro
si cand se termina happy hour Playerul sa ramana cu killurile pe care lea facut daca nu a terminat setul de 10 si sa continue a 2 a zi cu el pana termina setul

KrAzZzY
19-08-16, 23:52
asta e si ideea la cutia bravo ... nu vreau ca voi sa faceti rapid skin-urile finale ... totusi ...
inteleg nevoia de a deschide cat mai multe cutii ... dar asa faceti totul intr-o zi si gata ...

George.
20-08-16, 00:09
http://gamebanana.com/skins/142225
in loc de poseidon
http://gamebanana.com/skins/145953 in loc de ce vr tu la ak
http://gamebanana.com/skins/144924 in loc de orice awp vr tu care ti se pare mai urat, probabil boom
http://gamebanana.com/skins/145902 tot la awp daca vr le adaugi in plus arata foarte misto
http://gamebanana.com/skins/140860 asta in loc de sky sau jade
http://gamebanana.com/wips/45596 aici ai o gruaza de skinuri ce poti pune la karambit in loc de ala vanila care e pus acolo,arata mai bine sunt si hd, poate un lore sau gamma dopler sau ai acolo multe din care sa alegi
http://gamebanana.com/skins/145261 unu din astea in locul bayonetei galaxy
care este buguita

KrAzZzY
20-08-16, 00:44
1. arata ca drq m4a1 ala ...
2. am avut deja ak47 ala inainte ... doar ca era putin mai 3D ..
3. ce-i cu awp ala in plm ? ... parca mi-as fi fost dat drumu pe el ...
4. asa si asa
5. sunt de acord .. pare fainut ..
6. din cate vad nu esti una din persoanele cu probleme tehnice la skin-uri ... iti zic eu ... knife-urile "karambit" si respectiv "hustman" au o problema ... iti zic la sigur pentru ca si eu am avut problema ... cand puneam skin-ul pe knife si dadeam QQ sa apara ... poc .. iesea cs-ul fara nici o erroare ...
7. n-am auzit nici o reclamatie precum ca knife-ul ala e buguit ...

Ana M.
20-08-16, 10:47
1. arata ca drq m4a1 ala ...
2. am avut deja ak47 ala inainte ... doar ca era putin mai 3D ..
3. ce-i cu awp ala in plm ? ... parca mi-as fi fost dat drumu pe el ...
4. asa si asa
5. sunt de acord .. pare fainut ..
6. din cate vad nu esti una din persoanele cu probleme tehnice la skin-uri ... iti zic eu ... knife-urile "karambit" si respectiv "hustman" au o problema ... iti zic la sigur pentru ca si eu am avut problema ... cand puneam skin-ul pe knife si dadeam QQ sa apara ... poc .. iesea cs-ul fara nici o erroare ...
7. n-am auzit nici o reclamatie precum ca knife-ul ala e buguit ...
Ce răspunsuri dă krazy mor =)))
Eu propun ,pentru că mai întreaba lumea pe sv,sa faci eventuri:3

Costea George
20-08-16, 11:26
Ar fi frumos sa se bage mai multe skinuri la karambit fiindca eu joc cu un prieten si tot imi zice ca "nu se baga mai multe skinuri la karambit?"

KrAzZzY
20-08-16, 12:08
Ar fi frumos sa se bage mai multe skinuri la karambit fiindca eu joc cu un prieten si tot imi zice ca "nu se baga mai multe skinuri la karambit?"
am spus mai sus .... karambitul are o problema ... nu la toti ... sunt doar cateva persoane cu aceasta problema ( eu fiind una dintre ele ) .... sa spunem ca eu butterfly in mana ... nici o problema ... dar daca imi pun skin-ul karambit .... si il pun in mana ... imi iese cs-ul fara sa-mi dea vreo erroare ... nu stiu de la ce e ... ma gandesc ca modelul sa aiba ceva ? ...

Bin Laden Is
20-08-16, 12:23
Si eu am acea peoblema krazzy.Am inteles ca e de la acea animatie de la inceput.Poti adauga mai multe skinuri de karambit daca vor playerii, pana la urma joci cu ce iti place.

George.
20-08-16, 12:48
Bayoneta galaxy nu merge
Adixa arata la fel ca space

Orlando
20-08-16, 19:05
propun sa ne arate in menu cate puncte trebuie sa facem pentru rank up + rank up sa coste un anumit numar de euro ca sa punem jucatorii pe jucat pentru rank mare

Edi
21-08-16, 08:06
Eu sunt de acord cu vipul cu euro si cu resetarea skinurilor dar cu sistemul camp si sistemul afk pentru ce ne trebuie noua adminilor? cand ne putem baga noi! si nu primim kick!
Iar sistemul camp nu sunt de acord,daca un player face trade, cum face? sau bea apa si dupa intra imediat ? il trimite spec automat? iar el nu vrea spec! eu propun la sistemul camp sa nu fie ca sa te trimita la spec:comanda cu /afk si dupa 10 te scoate cu kick . se da slay daca stai pe loc 30 de secunde, ce este asa de greu.

George.
21-08-16, 09:21
ar fi misto sa poti sa cumperi skinuri la preturi gen ak aqua la 40 e sti
si sa maresti pretul skinurilor
si la vip sa fie reduse skinurile la pret

KrAzZzY
21-08-16, 12:19
Alexuzu.;238408']ar fi misto sa poti sa cumperi skinuri la preturi gen ak aqua la 40 e sti
si sa maresti pretul skinurilor
si la vip sa fie reduse skinurile la pret
nu ................

un meniu informativ cu rank-urile ... se rezolva ....

ok edi ... inteleg ... o sa vad cum fac ...

Orlando
22-08-16, 11:46
Propun Trade-Zone pe forum unde playerii sa isi vanda/schimbe skinurile pe euro sau alte arme si trade`ul sa se faca impreuna cu un admin si sa fie 3 - 4 admini alesi sa asiste la trade`uri si sa nu se faca scam`uri , daca playerii decid sa nu faca trade cu un admin si i-au scam sa nu fim raspunzatori de itemele pierdute

KrAzZzY
22-08-16, 15:17
Propun Trade-Zone pe forum unde playerii sa isi vanda/schimbe skinurile pe euro sau alte arme si trade`ul sa se faca impreuna cu un admin si sa fie 3 - 4 admini alesi sa asiste la trade`uri si sa nu se faca scam`uri , daca playerii decid sa nu faca trade cu un admin si i-au scam sa nu fim raspunzatori de itemele pierdute

daca isi ia scam tot cu admin tu ii dai ban el ramane pagubas ... si aici trebuie sa intervin eu lucru care necesita mult timp pe care nu-l am ...

sunt de acord sa fac categoria ... sunt de acord sa fiti de fata daca 2 playeri doresc sa faca trade .... dar nu sunt de acord sa rezolv problema in caz de scam ...

Orlando
22-08-16, 16:15
daca isi ia scam tot cu admin tu ii dai ban el ramane pagubas ... si aici trebuie sa intervin eu lucru care necesita mult timp pe care nu-l am ...

sunt de acord sa fac categoria ... sunt de acord sa fiti de fata daca 2 playeri doresc sa faca trade .... dar nu sunt de acord sa rezolv problema in caz de scam ...
Pai am stat si m-am gandit eu sunt un exemplu
Eu sunt omul de mijloc
Playeru X imi da mie Ak Jaguar
Playeru Z Imi da 10 euro / suma pe care a vrut sa io dea si au cazut deacord
Eu ii dau la X Euro , Apoi dau la Z Ak Jaguar
Omu de mijloc sta cu demo on mereu sa nu apara fel si feluri de chestii
@Edit propun amx_banlist cu jucatorii banati ip lor si steamid lor ca sa stim daca sunt pe server si nu respecta ban sau sa gasim jucatorii banati care au facut cerere unban si au luat aprobat sau au prezentat pozele si nu au primit unban

KrAzZzY
23-08-16, 13:27
Pai am stat si m-am gandit eu sunt un exemplu
Eu sunt omul de mijloc
Playeru X imi da mie Ak Jaguar
Playeru Z Imi da 10 euro / suma pe care a vrut sa io dea si au cazut deacord
Eu ii dau la X Euro , Apoi dau la Z Ak Jaguar
Omu de mijloc sta cu demo on mereu sa nu apara fel si feluri de chestii
@Edit propun amx_banlist cu jucatorii banati ip lor si steamid lor ca sa stim daca sunt pe server si nu respecta ban sau sa gasim jucatorii banati care au facut cerere unban si au luat aprobat sau au prezentat pozele si nu au primit unban

amx_banlist are nevoei de baza de date ( mysql ) ... nu avem baza de date ..

pai care-i problema cu trade-ul .... X pune la trade Jaguaru si Z pune 10 E ... amandoi dau accept si gata ...

mykutzu
23-08-16, 13:58
Ban list se poate face doar pe forum asta doar sa se vada activitatea lor pe forum.... gen ficare adm pozteaza in banlist propriu cui si dc i-a dat ban in rest nu este amre lucru... se poate face foarte repd o categorie de enul dar... cum doreste si fondatorul

*Or!g!naL*
27-08-16, 08:22
Propun sa adaugi skinuri noi si sa dai acces la comanda destroy de la admin's in sus , pot sa reamintesc cazul cu dyana cea cu ip dinamic , eu nu puteam face nimic , o tineam numai in kick-uri/ban-uri asa daca aveam acces la destroy era alta treaba .

mykutzu
27-08-16, 10:51
Propun sa adaugi skinuri noi si sa dai acces la comanda destroy de la admin's in sus , pot sa reamintesc cazul cu dyana cea cu ip dinamic , eu nu puteam face nimic , o tineam numai in kick-uri/ban-uri asa daca aveam acces la destroy era alta treaba .
o idee extraordinara daca nu distroy in pika sau fuckoff sau exterminated cv..

Alin - MDFK
27-08-16, 10:52
Propun sa adaugi skinuri noi si sa dai acces la comanda destroy de la admin's in sus , pot sa reamintesc cazul cu dyana cea cu ip dinamic , eu nu puteam face nimic , o tineam numai in kick-uri/ban-uri asa daca aveam acces la destroy era alta treaba .

Nu , propun sa nu se dea niciun acces genul :》 , iti ajung doar kick-urile si banurile...

Da nici nu gandesti...... avea imun la ban... :| si tu vrei sa ii dau destroy..... ca sigur nu avea imun.... ganditi oameni buni

IzVe
27-08-16, 11:31
Pai:

1:Adminii, cand mor la joc, sa se poata pune spec pe jucatori din ambele echipe;
2:Daca poti sa bagi /trail, /hats, /skin, pentru vip, ca sa se stie cine e vip :D;
3:Daca poti aduga comanda amx_spe <Nume>, ca pana scriu [amx_teammenu] si ma caut in toti playeri, mai mut si pe altu din greseala...;
4:Am vazut ca nu sunt singurul care nu o suporta pe aceasta "dyana".... daca poti baga <amx_spinon> iar atunci cand are spinon sa nu poata avea arme in mana. doar daca poti :D;
5:La o ora tarzie, sa fie HappyHour, in loc 5euro sa primesti 10 sau ceva de genul asta,iar daca bagi /hats; /skin, la acea ora sa le poata folosii si playerii fara vip...

Atat =))

KrAzZzY
28-08-16, 14:06
Propun sa adaugi skinuri noi si sa dai acces la comanda destroy de la admin's in sus , pot sa reamintesc cazul cu dyana cea cu ip dinamic , eu nu puteam face nimic , o tineam numai in kick-uri/ban-uri asa daca aveam acces la destroy era alta treaba .

are nvidia e9 ... imagineaza-ti ca esti un copil de 6 ani cu un balon in mana ... ea are 20 ani si tu o lovesti cu balonul ... cam atat simte ea din "destroy"
nici macar comanda de minne care e foarte avansata fata de exterminate si restul nu are efect asupra ei ..

KrAzZzY
29-08-16, 17:18
- noul sistem de inregistrare pregatit ..
- euro pe timp adaugat
- sistemul afk adaugat
- sistemul camp activat ( nu apasati butoanele AWDS timp de 30 secunde , va muta spec si se activeaza sistemul afk )

urmeaza sa adaug si restul ...

toate vor fi bagate la update ( curand maxim 2-3 zile )

KrAzZzY
29-08-16, 23:45
- Happy Hour Adaugat ( intre orele 11-12 , 20-21 si 00-06 dimineata )
- Vip o Mapa de cumparat la Market ( 75 E ) Adaugat
- Pagina 2 cu Adauga Euro de la trade cu sumele : 50 75 100 125 150 175 200
- Butonul de Help merge si ofera informatii despre : Joc , Cutii, Skin, Trade, Rank's, Clan

KrAzZzY
30-08-16, 02:07
- Sistem Skin Personal ( unele persoane pot detine skin-uri unice la T si CT )
- Sistem Clan ( Momentan 2 clanu-uri cu rank-uri : Leader, Co-Leader, Membru si Incepator , doar leaderul are acces la /invite , /uninvite, /giveup )
Aici se vor adauga /war -> dai war cu un clan advers ( jucati pe server daca un membru din clanul X omoara un membru din clanul Y , clanul sau primeste 1 punct la scor war )
Aici se adauga si Sistem Clan Points -> membrii joaca pe server iar pentru fiecare kill -> 1 punct la reputatia clanului -> 1 death -> -1 punct la reputatie )

Emy123
30-08-16, 20:41
sau poti baga stii cand deschizi cutii sa nu iti mai pice acelasi skin de 100 de ori sa iti pice odata si gata :)

mykutzu
30-08-16, 22:38
daca pica asa in maxim 200 cutii ai toate skin-urile si ce rost are sa te mai chinui sa joci?

Orlando
07-10-16, 17:49
:tc: ..................