PDA

View Full Version : [Tutorial] Un ghid detaliat pentru SA : MP Harta Editare



SiNiSTER
18-09-16, 18:56
Er .... Am încercat să găsească un loc pentru a pune acest lucru , dar eu nu pot găsi nici : P . Mulți oameni nu știu cum să- l folosească asa ca aici merge
Vă rugăm să păstrați în minte am făcut acest lucru pe forumuri MTG Unele lucruri nu se pot face sence : P

Deci, eu sunt ghicitul ai auzit ce SAMP Map Editor este deja . Dacă nu știi ce ești tu suge

Ce este SA : MP Map Editor
SA : MP Map Editor este un program care vă permite să plasați obiecte în baza de date de jocuri oriunde ! Acesta poate varia de la a face Mall mai plăcut sau pentru evenimente cum ar fi rp închiderea mall-ului și introducerea vehiculelor de construcție peste tot , astfel încât se simte ca un șantier de construcții .

Aici sunt cateva exemple:
Aici Tommy a transformat această proprietate într- o mulțime sechestra . Aceasta a fost o muncă de înaltă calitate

Puteți face, de asemenea, interioare personalizate precum Tommy a făcut aici:
http://mt-gaming.com/index.php?threa...nterior.27398/
La mai multe imagini pentru a posta

De unde pot obține SA: MP Editor Harta?
SA: MP Harta Editor este disponibil pentru descărcare de pe SA: MP forumuri si a fost creat de "JernejL". Aici este o legătură directă cu firul său pe SA: MP Forum pentru orice program de ajutor legate de CLICK. Aici este o legătură directă pentru a descărca CLICK editor
Ce pot să știu?
Mai întâi trebuie WinRAR pentru a extrage fișierele de pe desktop. Apoi ați tăiat fișierele și puneți-l în folderul GTA SA. Acesta nu va funcționa dacă este afară. Puteți avea o comandă rapidă pe desktop! Odată ce ați plasat elementele faceți clic pe "editor.exe". Apoi, odată ce vă aflați în editorul faceți clic pe "Load". Acum SA: MP Harta Editor va da naștere într-un loc aleatoriu. Dacă știi că ești cale spre Los Santos, pur și simplu faceți clic dreapta și pentru a muta harta în jurul și de a folosi tastele direcționale pentru a găsi drumul în jurul valorii. În cazul în care nu copiați și inserați acest "1305.87, -1,254.35, 15,21, 0,00, 0,00, -90.00", în caseta de sub camera de luat vederi. Odată ce se face clic pe "Camera Point la aceste Coords." Care coordonează vă va plasa de Advis. Acum, odată ce ați găsit un început de cartografiere loc! De asemenea, aveți posibilitatea să ștergeți chestii făcând clic pe obiect și apăsând butonul "Delete"
Am lag în SAMP Map Editor
Pe de o căpușă din dreapta jos "Mod alfa corect" Vei experimenta lag în timp ce se deplasează, care este normală

Cum îmi retreive codul meu
Faceți clic pe "Show Code", pe partea de sus și verificați dacă ești cod. Copiați și inserați-l în pastebin.com dacă doriți de cartografiere personale. În cazul în care maparea este de extins pentru a finaliza într-o singură zi de utilizare ".pwn Export" în fereastra de dialog "Show Code" și salvați codul undeva, nu va pierde. Data viitoare când lucrați în SA: MP harta editor faceți clic pe "Import .pwn" de pe partea de sus și alegeți fișierul.

Bug-uri cunoscute
Dacă apăsați pe butonul în jos pentru mult timp atunci când caută un obiect Editor Harta nu va răspunde. Editorul se execută, dar nu răspunde. Vă sfătuiesc să vă salvați în mod repetat proiectul de fiecare dată când faci ceva important

Eu încă nu înțeleg cum să hartă
Cartografiere este foarte dificil, dacă nu știi ce să faci. Aici este un video am avut constatare probleme. Acesta poate fi într-o altă limbă, dar te învață bazele de cartografiere. Cartografiere nu este pentru toată lumea și necesită creativitate. Dacă nu sunteți stumped încercați MTA (Multi Theft Auto). Da, editorul poate fi gunoi, dar copilul te pași în crearea de lucruri distractive. De asemenea, trebuie să se joace în jurul cu editorul de hartă pentru a te obișnuiești cu el. Du-te prin tot meniul și plasați un obiect în jos și să se joace cu instrumentele nudging. Asta e singura cale am învățat

Anumite ghiduri video:
Tot ceea ce am explicat acolo sus, dar sub formă de film:
[Ame] http://www.youtube.com/watch?v=A0knRiQUUsA [/ ame]

Cum Pentru a cartografia un interior personalizat:
http://www.youtube.com/watch?v=aMiin3N_BS0&feature=plcp