PDA

View Full Version : Admini care stau degeaba



cRz
16-10-16, 14:17
Bun deci azi am intrat pe sv si eram 7-8 admini dintre care doar eu eram intrat pe gt , erau 4 ct care nu aveau minute si pe admini ii dureau undeva , sunt multi care ii doare undeva de ce se intampla pe sv . ei vor doar sa se joace dar fara sa aiba grija de sv , creatori care dau open in secunda 2 de cand a inceput munca . admini care nu folosesc gametracker , admini care nu folosesc /t , deci nici in cur nu ii doare de sv . daca ai admin te joci dar ai si grija de sv nu doar te joci , chatu e spamat cu . cutare nu are minute si adminii ce fac? se joaca nici nu baga in seama ce se scrie pe chat , astept pareri daca e adevarat ce zic sau nu

Yety#
16-10-16, 14:32
cRz ai mare dreptate sunt unele zile in care sunt 5-6 admini on si doar eu si inca 1 sau 2 ne facem trb in rest nimic

Bin Laden Is
16-10-16, 14:53
Ce dracu ma.. ai creator , il folosesti si te doare in pla de reguli ca "asa se facea inainte si nu se supara nimeni".Un exemplu concret ar fi domnul facebook care ia arma la grenade si dupa ce ia quit da minne si ban pe motive de genul "COS TEL BI JU" ca asa a auzit el de la pripasii lui de copilasi o faza de acum 2 ani care deabea acum a ajuns celebra.A ajuns serverul intr-un punct "critic"(zic eu) in care cei cu grad mare abuzeaza pe cei cu grade mai mici si nu se ia nici o decizie.Stim si noi povestea "ii dau 5 euro si inchide reclamatia".Daca intru pe server o sa fie 15 admini si 2 playeri..de ce?Raspuns simplu:se dau comenzi de genul ban,minne, destroy playerilor carora nu li se explica nimic si ies .Probleme vechi, idioti noi.

Astept infraction si ban .

GoAgLe#
16-10-16, 17:49
corect uni stau degeaba , în pana mea la câte quit am primit și de pe degeaba se simt admini , am tăcut din gura ca au imun și nu le pot face mai nimic ca donează înapoi și din nou își bat pla de mine și teammenu și de toate dar încă nu or ajuns la minne sa îmi dea .
luam grade le bani și facem p.... mare pe servar eu dacă comentez iau kick și în cel mai rău caz ban.

George.
16-10-16, 18:13
deaia pleaca toti
csf

RMV.
17-10-16, 07:53
Adminii nu isi dau interesul..
Sunt admnii de 11-12 ani care isi dau silinta sa faca dar pur si simplu nu pot...
S-a cam lasat "mana" libera la adminii..se merge pe premiza "Adminu cutare abuzeaza ? fa-i reclamatie si se rezolva"
De multe ori se rezolva cu un simplu avertisment sau un -1..(Da acuma o sa vina multi care o sa zica , Tu te-ai lasat ce te mai intereseaza?) Uite ca ma intereseaza...ca aici timp de un an de zile am depus si eu o "munca"
Eu propun un control drastic la adminii..
Si se schimbe sanctiunile la adminii care abuzeaza..
Sa trecem peste fazele cu avertisment , -1...
Propun ca la adminii care fac lucruri minore gen: scriu un mesaj pe y@,sau se reinvie prin retry etc etc sa se dea sanctiunea de avertisment..
Dar la cei care abuzeaza de kick,ban,destroy,minne,t/ct,hlquit,voice,jbmoney,revive lucrurile mai importante care poate pe unii jucatori ii deranjeaza..
La cei mentionati mai sus ar trebui sa se aplice aceias regula ca la "creatorii" sa fie lasati fara grad timp de 1-2 saptamanii. Sa joace si ei din postura unui player sa vada cum e si ce simte acel player...
Poate ca mai trebuie si un control mai amanuntit in randul adminiilor.
Pentru ca dupa cum stim , Durerea in .... fata de server este foarte mare...
Ma dau pe mine ca exemplu..poate am fost si eu "rau" pentru unii si "bun" pentru altii..Am avut si eu partii bune partii rele dar am stiut sa le tin ascunse..in cat sa nu iasa in evidenta in fata jucatorilor..
Ceea ce avem nevoie pentru JB este de adminii responsabili si de cineva care sa ii controleze periodic..nu doar odata la 1-2 sau poate chiar 3 saptamani..
Acum nu vreau sa ii invinovatesc pe Strumf,TheLord, pentru ca fac si ei tot ce pot sa tina serverul in functiune..doar fac asta de 5 ani de zile, nu?
Acum prin acest post nu vreau sa scot in evidenta doar adminii de 12 ani..
Mai sunt si adminii care au mai mult de 15..si au o gandire de ...
Cum am spus e nevoie de un control amanuntit la adminii..

LioNNN
17-10-16, 08:10
Adminii nu isi dau interesul..
Sunt admnii de 11-12 ani care isi dau silinta sa faca dar pur si simplu nu pot...
S-a cam lasat "mana" libera la adminii..se merge pe premiza "Adminu cutare abuzeaza ? fai reclamatie si se rezolva"
De multe ori se rezolva cu un simplu avertisment sau un -1..(Da acuma o sa vina multi care o sa zica , Tu te-ai lasat ce te mai intereseaza?) Uite ca ma intereseaza...ca aici timp de un an de zile am depus si eu o "munca"
Eu propun un control drastic la adminii..
Si se schimbe sanctiunile la adminii care abuzeaza..
Sa trecem peste fazele cu avertisment , -1...
Propun ca la adminii care fac lucruri minore gen: scriu un mesaj pe y@,sau se reinvie prin retry etc etc sa se dea sanctiunea de avertisment..
Dar la cei care abuzeaza de kick,ban,destroy,minne,t/ct,hlquit,voice,jbmoney,revive lucrurile mai importante care poate pe unii jucatori ii deranjeaza..
La cei mentionati mai sus ar trebui sa se aplice aceias regula ca la "creatorii" sa fie lasati fara grad timp de 1-2 saptamanii. Sa joace si ei din postura unui player sa vada cum e si ce simte acel player...
Poate ca mai trebuie si un control mai amanuntit in randul adminiilor.
Pentru ca dupa cum stim , Durerea in .... fata de server este foarte mare...
Ma dau pe mine ca exemplu..poate am fost si eu "rau" pentru unii si "bun" pentru altii..Am avut si eu partii bune partii rele dar am stiut sa le tin ascunse..in cat sa nu iasa in evidenta in fata jucatorilor..
Ceea ce avem nevoie pentru JB este de adminii responsabili si de cineva care sa ii controleze periodic..nu doar odata la 1-2 sau poate chiar 3 saptamani..
Acum nu vreau sa ii invinovatesc pe Strumf,TheLord, pentru ca fac si ei tot ce pot sa tina serverul in functiune..doar fac asta de 5 ani de zile nu?
Acum prin acest post nu vreau sa scot in evidenta doar adminii de 12 ani..
Mai sunt si adminii care au mai mult de 15..si au o gandire de ...
Cum am spus e nevoie de un control amanuntit la adminii..
Dar pentru ce e facuta comanda jbmoney?
Sa stea ? atunci dupa ce a pus Lord comanda JbMoney?
Ca sa stea dupa mintea ta...
Apropo...cat timp eu stau pe server imi fac treaba foarte bine....care ma injura de mama primeste destroy sau ban 10/30 minute....
Si cat timp stau pe server mai vin astia ..Muceatio...care daca vede un player cu minute il scoate sa se bage el.....Sau imperfect care da gag 20 minute fara motiv....
In rest toti sunt cu admin pe server doar ca sa abuzeze de grad...
Tot ce ai gandit Ektro e bine....dar aia cu jbmoney pt ce e facuta?

zotyyk
17-10-16, 08:36
Hai ca zic si eu ceva.. Bun, cei care doneaza sau fac cerere de admin sa i se puna niste intrebari legate de admin si de server (bineinteles dupa ce citeste regulamentul) iar dupa ce le-a citit sa vada cum e cu admin si daca face abuz paa remove sau suspend si cei care fac cerere de admin dar csf da-m admin la niste abuzatori csf..

I'm Windous
17-10-16, 08:54
Tocmai d-aia intru eu mai rar pe server ;D Daca un admin injura sau ceva, gag kick ban etc etc, daca un player zice de cineva ca nu are minute *durere-n**la maxima*

SmokerEveryDay
17-10-16, 10:36
Hai ca zic si eu ceva.. Bun, cei care doneaza sau fac cerere de admin sa i se puna niste intrebari legate de admin si de server (bineinteles dupa ce citeste regulamentul) iar dupa ce le-a citit sa vada cum e cu admin si daca face abuz paa remove sau suspend si cei care fac cerere de admin dar csf da-m admin la niste abuzatori csf..
Se vede ca joci doar SA:MP...E usor m8. De acum avertizmentul sa fie de x2 mai mare si din -1 sa fie suspend 2 saptamani, s-a rezolvat tot.

RMV.
17-10-16, 10:54
Dar pentru ce e facuta comanda jbmoney?
Sa stea ? atunci dupa ce a pus Lord comanda JbMoney?
Ca sa stea dupa mintea ta...
Apropo...cat timp eu stau pe server imi fac treaba foarte bine....care ma injura de mama primeste destroy sau ban 10/30 minute....
Si cat timp stau pe server mai vin astia ..Muceatio...care daca vede un player cu minute il scoate sa se bage el.....Sau imperfect care da gag 20 minute fara motiv....
In rest toti sunt cu admin pe server doar ca sa abuzeze de grad...
Tot ce ai gandit Ektro e bine....dar aia cu jbmoney pt ce e facuta?


Hai ca zic si eu ceva.. Bun, cei care doneaza sau fac cerere de admin sa i se puna niste intrebari legate de admin si de server (bineinteles dupa ce citeste regulamentul) iar dupa ce le-a citit sa vada cum e cu admin si daca face abuz paa remove sau suspend si cei care fac cerere de admin dar csf da-m admin la niste abuzatori csf..
1. Mesaj pentru Scrambler821
Pentru ce e facut Jbmoney? Pentru ati da banii desigur , dar nu ca animalu din primele 5 runde...Iti poti da si tu din runda a-10-a..dar din runda a-2-a ...E putin cam incorect nu?Pentru tine ca admin ca ai prietenie cu unu care e creator e OK..dar pentru un player nou care observa aceste lucruri , oare ce parere isi face el despre server inclusiv Staff ?
2. Mesaj pentru Sm0kin.
Incepi bine propozitia "Hai ca zic si eu ceva" Mai bine zis postezi pentru +1..Oameni care doneaza , doneaza ca sa ajute serverul nu sa ii fac rau...dar la latitudinea ta de copil de 13-14 anii spui ceva de genul "Ala a donat , sigur o sa faca ceva rau"
"Da-m admin la niste abuzatori" citez "Da-m" nu era "Dam" ?sau inventezi tu cuvinte noi?
"Admin la abuzatori" ai uitat ca printre ei te aflii si tu? Hai sa nu amintim trecutu ok?
"Sa i se puna niste intrebari" Crezi ca e greu sa invete partiile esentiale din regulament si sa raspunda dupa?..
Hai sa mai citim odata acest post "Hai ca zic si eu ceva.. Bun, cei care doneaza sau fac cerere de admin sa i se puna niste intrebari legate de admin si de server (bineinteles dupa ce citeste regulamentul) iar dupa ce le-a citit sa vada cum e cu admin si daca face abuz paa remove sau suspend si cei care fac cerere de admin dar csf da-m admin la niste abuzatori csf..."
Eu zic sa iti verifici postu' si o sa observi unele greseli...Hai ca iti dau eu niste exemple
"Sa i se puna" Tu folosesti intrebari la plural dar inainte de asta ai folosit propozitia de mai inainte care se refera la o singura persoana! (Asta a fost primu exemplu)
"Da-m" De cand se pune cratima la "Dam"?e un cuvant nou sau asa ai invatat tu la scoala?..

DANUTZ.JB
18-10-16, 06:00
Aici imi recunosc si eu vina de cand a inceput scoala am cam lasat-o moale cu adminatul:)) si vorba aia sunt si eu creator.Adminez dar foarte putin.
Cat despre comanda jbmoney eu nici n-o folosesc daca se va verifica consola se va vedea acum 1 zi 2 ca i-am dat unui player 35 de banuti ca ma inebunea la cap.Din partea mea se poate scoate daca are legatura cu abuzul...si cam are
Intr-o zi eram pe un nick:WraiThu ca sa vad si eu ce se mai intampla pe sv(nu eram pe nick-ul cu admin) era grenade day raman ultimul,desigur ca apare bestia69 care vine cu 300hp din revive si ma omoara...aici imi pare rau ca n-am adus si dovezi...
De-asta ne pleaca playerii ma stati cuminti...sau reclamatia facuta lui d0m1nator acum 1 zi 2 (puteti sa va uitati) eram pe acea mapa cand spargeai cutia si urcai prin tunelele alea pe sus.Am spart cutia si d0m1nator ca sa ajunga la mn logic ca isi da slap si apoi ma omoara.
Cum dq sa mai joci cu asa admini pe sv?Te sictiresti la un moment dat.Daca m-am sictirit eu de creatori gen d0m1,bestia dar playerii v-ati gandit?Sunt unii saracii care si-ar dori sa prinda o runda la lr:))
Deci din partea mea se poate scoate comanda de bani eu nici nu o folosesc...imi fac banii singur!
Si da,ar fi necesar un control asupra adminilor...au ajuns si propunerile sa se cerseasca exemplu domnu THRILLER imi transmite mie prin TRAG ca vezi doamne el are activitate de 2 saptamani si sa-i fac o propunere...=))Ce dovada da?de mentalitate de copil de 12 ani
In final aici imi recunosc vina ca nu prea am adminat in timpul scolii...daca intru seara 1 ora-2 sa ma joc zic "saru' mana".In timpul verii m-am mai legat si eu de adminii abuzatori,dar vad ca nu si-au invatat lectia=>Solutia?Reclamatie fratilor faceti poze si demo-uri pana se satura
Va las pe voi sa decideti mai departe...mi-am spus parerea ca sa nu-mi aud vorbe ca nu-mi pasa.Abuzurile vor mai fi...si mai ales la creatori.Un admin cu grad gen sef,general,comandant v-ati prins voi poate fi articulat mai rpd decat un creator care stai cu frica ca iti da minne.
Chiar sper sa se ia o decizie buna asupra creatorilor macar...Bafta

Facebook
18-10-16, 14:49
Un exemplu concret ar fi domnul facebook care ia arma la grenade si dupa ce ia quit da minne si ban pe motive de genul "COS TEL BI JU" ca asa a auzit el de la pripasii lui de copilasi.



https://www.youtube.com/watch?v=3FnQDDY9kcU

LimZAR
18-10-16, 17:50
De asta dau eu minne la adminii tampiti gen Slow , Bestia .... daca intru pe server sar playerii ca muta ca fa ca drege , stai ba frate ca o frecati degeaba , de acum o sa ma doara-n p*la de voi ( adminii imbecili) si va dau minne direct , fara revive , fara quit-uri degeaba.
Daca doriti sa fie treaba treaba , va ajut eu .
Cine doreste sa imi faca un comentariu este liber sa o faca.Daca eu stiu ca singurul abuz care l-am facut vreodata a fost jbmoney si voice si am primit advertismente la greu pe cacaturi , facem legea pentru toata lumea.
Mai pe scurt , cine greseste plateste , Mi se rupe DE RECLAMATII(Bineinteles ca nu fac abuz din aceasta cauza delicata).

LioNNN
18-10-16, 18:10
De asta dau eu minne la adminii tampiti gen Slow , Bestia .... daca intru pe server sar playerii ca muta ca fa ca drege , stai ba frate ca o frecati degeaba , de acum o sa ma doara-n p*la de voi ( adminii imbecili) si va dau minne direct , fara revive , fara quit-uri degeaba.
Daca doriti sa fie treaba treaba , va ajut eu .
Cine doreste sa imi faca un comentariu este liber sa o faca.Daca eu stiu ca singurul abuz care l-am facut vreodata a fost jbmoney si voice si am primit advertismente la greu pe cacaturi , facem legea pentru toata lumea.
Mai pe scurt , cine greseste plateste , Mi se rupe DE RECLAMATII(Bineinteles ca nu fac abuz din aceasta cauza delicata).
Tu macar vezi ce ai scris acolo?
Tu macar intelegi ca iei remove odata si odata?
Tu intelegi ca esti un mucos?
Tu intelegi ca esti doar un copil trist care se baga singur in seama?
Tu intelegi ca si tu faci parte din categoria Adminilor care stau degeaba....hmmm...sa zicem ca stai mai mult sa dai minne la orisicine....pana te prinde Macio sau unu sa-ti dea ban 6 zile si sa te tina tot asa
Tu intelegi ca esti facut din rekt?
Tu intelegi ca esti un copil neajutorat?
Tu intelegi ca daca injuri pe server pe toti de mama nu rezolvi nimic?
Tu intelegi ca esti doar un copil care sta in fata unui monitor si ameninta pe toti...si daca te prinde unu dintre toti astia de pe server iti iei rau?
Tu intelegi ca NU TE MAI SUPORTA NIMENI DE PE SERVER?
Tu intelegi toate astea mai ?

LimZAR
19-10-16, 08:34
Rectificare: Sugi pula si tu si ma-ta smecheru' drq de 15 ani . Nu are cine sa ma prinda cu ce , insa tu nu scapi... sugativa de om...

Bestia69
19-10-16, 18:16
:)) minne? nu intru iar? nu eu am luat remove de la creator:)) din contra tu. oare ti-o dat remove ca ai adminat prea bine:)) zice strumf :
-Hai ba, sa-i da remove la asta ca admineaza prea bine ,nu face abuz nu injura.

Khajiit
20-10-16, 22:08
:)) Hai sa ne plangem =]]]]]]

Stiu ce zici Nobody( a.k.a numele ala cu e si h si p s.a.m.d), dar asta e realitatea.
Dispar usor, usor, ratatii de pe server, ai sa vezi :>
Timp de aveam, pula de voi mi-o bateam, dar imi fac eu timp si va ard la instalatie.

Kinda
20-10-16, 22:18
Ca tot s.a pus problema de BANI.
Sunt uni (nu dau nume) care din prima runda,sau a doua ei deja au bani de 10 drujbe!!!!
Acceasi problema si cu revive!!

cRz
20-10-16, 23:15
Am facut acest topic ca sa vada si lord/strumf ce mai este pe sv . cand intra ei 2 este abuz maxim daca ii rezolv eu o sa am sute de reclamatii deci .....

AlCappone
20-10-16, 23:49
da da da da , eu zic remove la toti inafara de mine :) =]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]

Yety#
21-10-16, 05:59
da da da da , eu zic remove la toti inafara de mine :) =]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]
Bee nici mie remove

Baby Boy
21-10-16, 14:02
Eu zic ca tu esti ala care merita rmv -,-
da da da da , eu zic remove la toti inafara de mine :) =]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]

AlCappone
21-10-16, 15:07
Eu zic ca tu esti ala care merita rmv -,-

de ce ma kindere ?Cand intru eu pe server nici musca numai zici =]] Ca la armata , DREPTI !

Yety#
21-10-16, 15:10
de ce ma kindere ?Cand intru eu pe server nici musca numai zici =]] Ca la armata , DREPTI !

mare periculos esti tu ma

SiNiSTER
21-10-16, 15:14
Multi dintre admini au liceu , scoala , facultate
Nu mai au timp de jb

AlCappone
21-10-16, 15:15
mare periculos esti tu ma

taci ca si tu joci cum zic eu , asa ca nu mai fa p**a mare aici in topic :))))
Tot sub aripa mea esti si tu mai soldat

Bin Laden Is
21-10-16, 15:42
Usor ba tigrilor ca nu e freechat aici....vi s-a prezentat o problema , va spuneti parerea si argumentati.Respect Cappone si yety (2 nume "mari" de pe jb)

Ticu2001
22-10-16, 03:59
Eu imi fac treaba pe server cand intru si vad ca is 6-7 admini on pe el si nimeni nu muta ct care fac fk sau care nu au minute!!Sunt prea multi admini care nu fac nimic!!
Reclamatile au crescut ca nici Strumf nu mai face face!!Scapati dracu de adimi care nu sunt activi si de admini care nu fac nimic si care fac ceva atunci cand e vorba de ei!!

SiNiSTER
22-10-16, 13:06
Eu zic sa se faca curatenie intre creatori inactivi sunt prea multi

Khajiit
23-10-16, 09:03
Creatorii inactivi sunt de vina :)) ca sunteti voi petarde si aveti 14 ani, 14 neuroni si 14 degetele la o mana =]]] Ai ''dreacu hoameni''.

dEv.
23-10-16, 10:42
Și eu am fost,dar atunci am avut doar vip,dar acum că am și comisar pot să îmi fac treaba de adminpogchamp

cRz
23-10-16, 11:46
Multi dintre admini au liceu , scoala , facultate
Nu mai au timp de jb nu m-am referit la asta . m-am referit la adminii on care se joaca fara sa admineze . am zis ca am intrat pe sv si doar eu mutam playerii fara mic si minute . eu dadeam gag eu faceam tot si restu de 6-7 admini care aveau accese nu faceau nimic

SiNiSTER
23-10-16, 13:59
Sunt multi admini cu varsta mica de exemplu : Gabyro , eu habar n-am cum a luat admin acel copil

SergiuOfficial
25-10-16, 18:19
Credeam ca se mai schimbase astia dar tot asa au ramas ..