PDA

View Full Version : Mod Craciun!



TheLord
08-12-16, 03:24
Am inceput deja sa lucrez la modul de craciun, sper ca maine finalizez decorul pe fiecare mapa, momentan sunt 18 finalizate mai sunt 35 dar partea asta dureaza cel mai mult deoarece cand am inceput 2 ore am stat la 5 mape.
Ceea ce vreau eu sa va intreb prin acest topic, saptamana asta nu ca plec la tara si nu am cum sa termin in doar o zi toate mapele plus restu ce vreau sa bag.
Intrebarea este daca vreti sa bag modul de craciun de saptamana viitoare, daca da cam in ce zi, sau sa il bag inainte de de craciun cu cateva zile, cam in 20-21.

Momentan decorez mape cum am zis mai sus, mai precis cu niste luminite. Acum va zic cam ce o sa bag, sunete de craciun, modele, luminite.
Intrebarea a doua. Pe serverul de cs 1.6 am creat un day numit "craciun day" desigur gandit si scriptat de mine, adica a fost ceva unic pentru serverele de jb. Day ul era alcatuit din 2 day uri sa zic asa, bad christmas si god christmas. Dupa alegerea lui se da random unul dintre astea doua. La bad ttrbuie omorat mosul la good primesc toti freeday + sunet special si bani in shop.
Intrebarea este daca merita sa il rescriu in sourcemod pentru cs go si daca var placea un asemenea day, ceea ce ar fi unic iar pe serverele de jbgo.

O sa fie mai multe chestii bagate, sper sa nu bubuie serveru :))

Si in final astept propunerile / ideiile voastre, inafara de ce este mai sus ce vreti sa mai bag, sau orice idee de day este binevenita, sau la shop adaugari etc. Etc. Orice idee de craciun.

Inca ceva daca tot este acest topic vreau sa va intreb cati dintre voi ar participa la un concurs video despre server? Concurs organizat desigur de craciun, pe langa asta o sa mai fie organizate 2 concursuri probabil de desen si celalalt ma mai gandesc.
PuP:*

SmokerEveryDay
08-12-16, 04:18
Propunerile Mele:
1. La musica de LR sa fie schimbata in aia de la Fuego "Inpodobeste bradul mama...." ar fii jmeker rau =-))
2. Sa schimbi cutitul normal de la T intr-o acadea, la fel si la CT (Cum ai facut mai de mult) + la /hats -> Caciula de Craciun , Om de zapada, Elf si None
3. Mai de mult (acum 2-3 ani) se audea o melodie cand te conectai la svr... Ceva cu "Everything i want is you" cv de genu'...

La day nu prea ce ai sa modifici.... e perfect cum este facut

beleaua1234
08-12-16, 09:06
Lord chestia cu crăciunday sună bine si ar trebuii adăugata.Si cānd īl dai să īți dea skin de moș crăciun dacă ești la ct si la t un skin de elf

Ragnar
08-12-16, 11:27
Fain , ar trebuii sa pui simon cu skin de mos craciun , si ce-i de la ct cu skin de elfi , si cu mapele si celalalte chestii sa le pui mai devreme de craciun =) .

wjat.
08-12-16, 17:19
F fain
Ai putea să pui pe 20 =))

DoiUmflatiJR
10-12-16, 16:03
Lord chestia cu crăciunday sună bine si ar trebuii adăugata.Si cānd īl dai să īți dea skin de moș crăciun dacă ești la ct si la t un skin de elf
mi-ai copiat propunerea

TheLord
11-12-16, 22:45
Inca ceva daca tot este acest topic vreau sa va intreb cati dintre voi ar participa la un concurs video despre server? Concurs organizat desigur de craciun, pe langa asta o sa mai fie organizate 2 concursuri probabil de desen si celalalt ma mai gandesc.

jakəY
11-12-16, 22:48
Depinde...daca imi convine is primu =)))

TheLord
17-12-16, 20:43
Fac topic nou sa vedeti toti t/c