PDA

View Full Version : Q&A de echipă: Team Toxic (DOTA 2)



Mihai.!?
18-01-17, 13:04
http://www.pgl.ro/wp-content/uploads/2016/03/teampresentationdota_teamtoxic-650x366.png
Rubrica “Q&A de echipă” continuă cu Team Toxic (DOTA 2), pentru toți cei care au intrat în ultimele săptămâni pe canalele de Twitch sau pe site-ul Diviziei PGL și s-au întrebat: “Dar băieții ăștia care joacă cine sunt?”. Urmărește site-ul pgl.ro pentru profilele de echipă pe care le vom posta și care te vor ajuta să cunoști mai bine echipele.

Team Toxic (DOTA 2) va juca în Divizia PGL împotriva celor de proXpert. Meciul va putea fi urmărit duminică, 20 martie, începând cu ora 19.00, pe canalul twitch.tv/pgl_dota2

Cine sunt membrii?

Bogdan Cărbunaru (Căpitan)

Nickname : BoB0
Localitate : București
Rol în echipă : Support
Petronel Petrescu

Nickname : District12
Localitate : Călărași
Rol în echipă : Support
Vlad Monceanu

Nickname : Kappa God
Localitate : București
Rol în echipă : Mid
Florin Andrei Ispas

Nickname : Khayuri
Localitate : București
Rol în echipă : Offlane
Adrian Mirza

Nickname : Kingsize_
Localitate : Chișinău
Rol în echipă: Carry
Cum ați ajuns să jucați împreună sau care este povestea formării echipei?

Echipa s-a format cu puțin timp înaintea calificarilor la Divizia PGL. Pur și simplu am discutat între noi și am zis să-i dăm un try out pentru această competiție. Toți jucătorii ne cunoșteam înainte, fie pentru că formasem alte echipe, fie pentru că eram “amici de joacă”.

De unde provine numele echipei?

Hmm, l-am rugat pe Khayuri să înscrie el echipa și m-a dezamagit rău când am văzut ce nume a ales:)) După aceea am stat (BoB0) și m-am gândit puțin și am spus “Gata, Team Toxic sau Toxic Boys!” De ce? Pentru că suntem toxici Kappa

Cât timp vă jucați sau cât timp este dedicat pregătirilor?

În momentul de față, eu (Bob0), Khayuri și District12 avem o echipă cu doi jucători străini și căutăm să ne antrenăm cât mai mult cu ei. Cu toate acestea, de cateva zile încercăm să ne antrenăm și cu echipa pentru Diviza PGL. În general, practicăm în jur de patru ore pe zi.

Eroii preferați?

Ember Spirit, Nature’s Prophet, Chen, Silencer, Spectre.

Cum a fost experiența qualiferelor?

Greu :))… În a doua etapă de calificări nu ne-am putut juca din cauza unei probleme cu steamul și Faceit-ul. Unul dintre jucătorii noștri se logase cu un alt steam pe Faceit (de la un cont pe care nu îl mai avea). Așa că a trebuit să ne jucăm în cel de-al treilea qualifier, unde nu am întâmpinat prea mari dificultăți, asta datorându-se și pentru că am ajuns pe un bracket cu echipe care nu ne-au dat prea multe emoții.

Care este obiectivul principal în Divizia PGL?

Calificarea în ultima fază a competiției, adică în playoff. Vizăm primele două poziții ale clasamentului.