PDA

View Full Version : Castigatori concurs SCRISOARE MOS CRACIUN !!!



TheLord
03-01-15, 01:20
Am reusit sa decid si castigatorii concursului cu scrisori.
Am decis cu greu, erau foarte multe care erau doar poezii, fara cereri fara nimic. Voi trebuia sa faceti o scrisoare in care ceri ceva de la Mos Craciun nu doar o simpla poezie.
Am ales dintre toate (in total 18) 3 scrisori. Am ales cu greu , erau multe bune , multe rele si multe asa si asa... Unele erau prea scurte, altele erau 101001010110 foi de a4. Da daca era acest concurs cu 6-7 castigatori, atuncea as fi pus toate poeziile care mai meritau un premiu pe langa asta. Cand am facut concursu vroiam sa facem sa nu fie 3 castigatori ci fiecare sa primeasca ceaa ce isi doreste in scrisoare (desigur ceva pe jb daca e posibil) dar cum am pus premii asa sunt nevoit sa dau 3 locuri si nu 5-6-7 sau mai multe. Anul acesta cu siguranta o sa fie altfel, si o sa fie mai multi castigatori la acest concurs cand va mai fi organizat si asa fiecare primeste ce doreste.

Urmatorii sunt castigatorii.
Locul 1 : Soricelu*LoL a castigat VIP+SOUND 2 luni
Locul 2 : OriGiNaL?! a castigat VIP+SOUND 1 luna
Locul 3 : Fre[E]zy a castigat VIP+SOUND 1 luna

Aici puteti vedea scrisorile lor:
Soricel : 1 . In primul rand am facut o poezie frumoasa :D :

A venit din nou Craciunul
Anul trece ca nebunul,
Este iarna pe alphacs
Si cadouri cu sutele

Discutand despre jb
Mie-mi place, drept va spun
Cand plecam cu mic cu mare
La urat de grad-uri mare

Mai apoi el s-a visat
C-ar fi un gamer adevarat
I se prelevau organe
Pentru alte "animale"

Huh ce greu m-am hotarat,
Totu-mi parea urat.
Dar mi-am dat seama ceva:
Counteru-i pasiunea mea

Dar l-am pus eu pe TheLord
Cainele ! ca sa ia seama
Si sa-mi raporteze-n scris
Ce-i cu Elfu sinucis

La strofa anterioara
Greseala nu se repara
Am facut cacofonia
Ca sa-mi iasa poezie !

dupa 7 runde asa..
intra un strumf mai necajit
si incepe intr-o mirare
sa dea ban fara incetare.

Dar mai scriu vre-o doua vorbe
Ca sa fac 28 de strofe
C-am batut campii cu visul
Pana s-a terminat... pixul !!!”


2 .In a doilea rand inca o poezie :)) :

Haideti mai bine sa vedem cine sunt cu adevarat eu
Va salut pe toti . Silviu e numele meu
Nu va speriati va rog , asa am tipat mereu.
Lumea-n continuare ma priveste cu uimire.

3, scrisoare :D :

“Draga Mosule,
Scrisoarea catre tine am scris-o pentru ca tu aduci cadouri copiilor ascultatori. Eu sunt Silviu si am 16 ani. Sunt in clasa a X-G si imi place la scoala sa invat si sa ma joc pe cs.”. Silviu ii cere Mosului, “daca se poate”, vip/sounds/voice permanent. Micutul nu cere toate acestea fara sa ofere ceva in schimb. Isi incheie scrisoarea cu o fagaduinta: “ Promit sa fiu cuminte si nu voi abuza pe jb de acum incolo”.
. Mereu mi-a placut sa petrec timpul alaturi de jb si de TheLord si strumf , mai ales ca pe 23 am fost cu el(strumf) in conferinta pe skype , si m-am distrat super.
Pasiunea mea este sa conduc si sa ma joc alaturi de prieteni mei adevarti .Mosule iti urez mult noroc si sa ajungi cu bine la mine , fara sa se intample ceva , ai grija de tine.


La scrisoare a scris destul , detaliat frumos.

Original: Scrisoare: Draga mosule, am 12 ani, ma aflu undeva in Baia Mare, jud Maramures. Si de craciun mi-as dorii foarte mult ca familia mea sa se reuneasca de craciun. Tata plecat in strainatate, de asemenea a divortat de mama Si as dorii un miracol Eu... am fost crescut de bunica, si de tata in urma despartirii lor tata a stat cu mine pana la 7 ani... Dupa a plecat in strainatate. Daca nu se poate... Multa sanatate, sau un up + voice pe serverul meu preferat. Jb.Alphacs.ro .

Draga mosule ( TheLord ) Multumesc pentru timpul acordat.


Subsemnatul: OriGiNaL?! Data: Unknow

Lafel frumos a cerut, nu a inceput cu poezii si alte chestii.

Fre[E]zy:
Scrisoare: Mos Craciune'imi doresc ,
Daruri multe sa primesc ,
Eu foarte cuminte nus ,
Dar nu stau cu nasul in sus
Si-ti mai spun acuma asa
Sarbatori fericite da!
Sanatate si noroc.
Si-ti mai spun inca un rand
Dar imi vine sa rad ,
Dar scrisoarea de vei vedea
Sper sa ca nu te va speria ,
Scrisoarea ce-ti daruiesc
Cu de toate si colinde
Din inima scrisa de mine
Catre tine si oricine
Si o joarda sa nu primesc
Ca eu foarte mult imi doresc
Un laptop nou si de valoare ,
Sper ca tia palcut
Poezia ce ti-am spus !
Sanatate si noroc!
Sa ai parte de detoate
Si sa iti mai spun asa
CRACIUN FERICIT DIN PARTEA MEA !

El a facut poezie dar a facut si o mica cerere in ea.

Felicitari tuturor si sper ca anu viitor sa fiti lafel de multi participanti deoarece este o experienta placuta sa vad si eu ce va doriti de craciun si sa citesc ce scrieti :))

Pentru a evita eventualele discutii de retardati gen "favorizati bla bla" o sa inchid acest topic. Favorizez pula mea. Nu am avut niciodata tendinta/intentia sa favorizez si nici nu o sa am.