PDA

View Full Version : Big update!



TheLord
02-02-18, 13:55
Cum am zis si pe versiunea de vbulletin 5 :


Intr-un final am decis sa ma apuc de acest update(ca pana trece o saptamana pe platforma asta cam stam degeaba nu prea mai am ce baga pe forum momentan si decat sa stau degeaba am zis sa ma apuc si aici de update ca pe 1.6 este finalizat cam tot momentan).
Am vrut sa creez o sursa singur de la 0 , dar dupa ce am gasit ceva frumos si functionabil fara bug-uri am decis sa nu isi are rost-ul crearea sursei de la 0 ci doar editarea/modificarea si rescrierea unor parti al acestui script.
Din seara asta m-am apucat de treaba , acum mai am treaba cu limba scriptului dupa care o sa ii fac mici modificari si implementari si dupa care o sa fie bagat pe server.
Probabil saptamana asta o sa fie totul bagat pe server si functional , o sa va rog doar sa testati cam tot ce se poate si sa imi spuneti ce nu va place (dar nu cred ca o sa fie ceva ce sa nu va placa ca este sistem pentru absolut orice) si sa raportati orice bug descoperit.

Dupa ce termin de modificat/rescris acest script o sa dau un reinstall la server deoarece vreau sa fie totul curat sa nu mai avem probleme cu crash si alte minunatii si o sa fac update la fiecare plugin in parte !
Momentan nu prea am ce sa mai scriu in acest topic, probabil o sa mutam forumul inapoi pe vbulletin 4 si acolo atunci o sa fac si un changelog.
Cu asta vreau sa va anunt ca dupa aceasta implementare toti cei care au VIP acum o sa mai primeasca o luna in plus si absolut toti cei fara VIP o sa primeasca REMOVE si o sa trebuiasca sa faca din nou cerere , desigur gradul o sa il recuperati dar fac acest mic "remove" ca sa vad inactivii si activii.
Hai va pupix, a venit momentul sa facem treaba serios si pe CS:GO si sa ajungem in top-uri ca pe cs 1.6 !
Nu o sa mai fie permis abuzul si batjocura pe server, daca nu eu o sa stau pe server o sa caut 2-3 oameni care sigur o sa stea si o sa faca ordine.

Deci am cam terminat toata treaba de facut in aceste scripturi , urmeaza doar sa le bag si sa le configurez si gata :)
Saptamana asta candva sper ca rezolv daca nu lunea urmatoarea 100% rezolv ca sa mai pot testa chestii din el .
Va pupix :*

AssAssiNsCreeD
02-02-18, 14:38
Deci aia care au vip nu primesc remove? Si daca primim toti remove facem cereri de la politist iarasi treptat?

TheLord
04-03-18, 22:27
Topiccc nou T/C