PDA

View Full Version : Informatii MOD NOU ! (BUG / ETC.)



TheLord
07-02-18, 02:23
Am decis sa va prezint foarte pe scurt cateva informatii despre modul nou cat si comenzile de pe el ca sa va obisnuiti cat mai repede. Probabil la inceput o sa va para complicat, dar este fix lafel ca modul vechi doar ca aveti mai multe comenzi in meni-uri , day-uri noi etc. etc. descoperiti voi :)

Haidati sa incepem , astept si pareri despre modul nou ! ( daca nu reusesc sa il termin pana dimineata sa stiti ca mai am de bagat cateva pluginuri , skin-uri ct / hats/ trail / mape etc.) inca nu este finalizat 100%, vreau sa raportati si daca gasiti ceva bug ! Chestiile care apar pe ecran cand intra cineva simon de ex. sau la day-uri o sa mai fie modificate , momentan ramane asa !

Lucrurile noi le puteti vedea pe server, hud , modele etc. o sa fac acum o lista mica de comenzi:

sm_simon - Cu asta intrati la simon.
sm_unsimon - Cu asta iesiti de la simon.
sm_deputy - Simon alege un adjunct sau puteti devenii direct cu comanda asta adjunct.
sm_undeputy - Simon poate sa dea remove la adjunct sau adjunctul sa renunte la functia lui.
sm_vetosimon - Playerii pot vota sa il demita pe simon
sm_open - Simon poate deschide celulele
sm_close - Simon poate inchide celulele
sm_sparks - Simon poate activa/dezactiva gloantele cu scantei
sm_laser - Simon poate activa si da acces la Laser Pointer
sm_extend - Simon poate prelungii runda
sm_painter - Simon poate activa painterul
sm_noblock - Simon poate activa No Block
sm_setff - Simon poate activa friendly fire ( box )
sm_cdmenu - Simon poate folosii meniul de CountDown(numaratoare inversa)
sm_cdstart - Simon poate incepe o numaratoare inversa(countdown) (incepe in 10 sec.) - incepe fara meniu
sm_cdstop - Simon poate incepe o numaratoare inversa cu STOP! (Se opreste dupa 20 de secunde.) - incepe fara meniu
sm_cdstartstop - Simon poate incepe o numaratoare inversa START/STOP! (incepe in 10sec./se opreste in 20 sec.) - incepe fara meniu
sm_cdcancel - Simon poate da cancel la o numaratoare inversa deja in desfasurare ( in caz de bug sau alte chestii )
sm_killrandom - Simon poate sa ucida un prizonier random
sm_math - Simon poate incepe o problema de matematica. Player-ul care raspunde primul
sm_wmute - Simon poate da mute la prizonier
sm_wunmute - Simon poate da unmute la un prizonier cu mute
sm_markrebel - Simon poate marca pe cineva ca rebel
sm_count - Simon poate numara jucatorii din campul lui vizual (ex se uita la celule si da sm_count - sau alege din meniu - si ii apar cati prizonieri sunt in celula)
sm_givefreeday - Simon poate da freeday unui player
+beacons - bind "+beacons" pentru markere sa le puteti folosii cu click

Comenzi Admin:

sm_setwarden - Un admin poate seta un gardian Simon
sm_removewarden - Un admin poate scoate pe cineva de la Simon
sm_removedeputy - Un admin poate scoate pe cineva de la Adjunct

Sistem de request pentru cei de la ct (va apare meniul automat):


sm_request - Deschide meniul de request
sm_refuse - Simon poate incepe timpul de refuse si teroristii pot refuza comanda
sm_capitulation - Un prizonier rebel poate capitula( sa se predea )
sm_pardon - Simon poate accepta capitularea unui rebel
sm_heal - Prizonierii pot cere heal
sm_repeat - Prizonierii pot cere repetarea ultimei comenzi
sm_freekill - Prizonierii pot raporta un freekiller

Sistem de Last Guard Rule , cand ramane un singur CT atunci primeste mai mult HP si prizonierii devin rebeli.

sm_lastguard - Prizonierii pot vota pentru a se da Last Guard Rule

Meniul il puteti deschide si cu tasta "," sau in chat cu "!menu" sau in consola cu "sm_menu" !
sm_eventdays - pentru simon deschide meniul cu day-uri
sm_setdays - deschide meniul pentru a da un day pentru admini sau simon
sm_voteday - deschide meniul si voteaza pentru un day

Am bagat si sistem de minge, o sa trebuiasca sa spawnez mingea pe fiecare mapa, pana maine seara sper ca rezolv in totalitate server-ul !

Sistem de arme:

sm_weapons - ca sa deschideti meniul cu arme

Tag-urile la playeri sunt lafel ca in trecut , doar ca sunt alte culori si am adaugat dupa ele .Prizonier / .Gardian etc.

Ratie:

sm_guard - Prizonierii pot intra in queue-ul Gardienilor
sm_viewqueue - Playerii pot vedea queue-ul gardienilor
sm_leavequeue - Un player poate iesii din queue-ul gardienilor
sm_ratio - Adminii pot activa sistemul de ratie si playerii pot vedea daca acesta este activat
sm_prisoner - Un player poate intra la prizonieri
sm_spectator - Un player poate intra la spectatori

Ratie Admini:

sm_removequeue - Un admin poate scoate pe cineva din queue-ul gardienilor.

Iconite:
https://forums.alliedmods.net/image-proxy/5631bc9ab4d44e47d7b9eddfd86f9218b7024db3/68747470733a2f2f7368616e6170752e64652f4d794a61696c 627265616b2f696d616765732f69636f6e732d6f7665727669 65772e706e67

Cred ca doar atat pe scurt.
Descoperiti si voi lucrurile noi de pe server si astept pareri !
O sa mai adaug chestii si facem ordine si printre admini sa populam server-ul si sa fie forta <3

Ainsley
07-02-18, 09:28
1)Toti adminii (chiar si politistii) au acces la myjb LA TOATE comenzile
2)0 Skinuri de ct/t
3)Politistii pot executa comenzi din myjb pe grade mai mari,nu conteaza ce grad e
4)Este doar o singura harta si asta e trist
5)Nu mai exista comanda SWITCH
6)Nu se poate da box,open la celule,etc din simonmenu
7)Adminii pot abuza de setatul gravitatiei si pot ajunge in locuri foarte urate in care playerii normali nu pot ajunge(war day,torch relay,zombie day etc.)
8)Comanda timebomb.

Lamaie21
07-02-18, 09:29
nu mai este nimic la vip :(

TheLord
07-02-18, 13:13
1)Toti adminii (chiar si politistii) au acces la myjb LA TOATE comenzile
2)0 Skinuri de ct/t
3)Politistii pot executa comenzi din myjb pe grade mai mari,nu conteaza ce grad e
4)Este doar o singura harta si asta e trist
5)Nu mai exista comanda SWITCH
6)Nu se poate da box,open la celule,etc din simonmenu
7)Adminii pot abuza de setatul gravitatiei si pot ajunge in locuri foarte urate in care playerii normali nu pot ajunge(war day,torch relay,zombie day etc.)
8)Comanda timebomb.

Astazi o sa fie rezolvate toate astea!
Mape am luat 97 am lasat pc deschis seara ca sa se uploadeze toate. Mai trebuie sa la testez si gata.

Lamaie21
09-02-18, 08:21
Lord am o intrebare : Cum se numeste muzica asta? maskedv18 ca am gasit-o la muzici in steam/steamapps/common/Counter Strike Global Offensive/csgo/sound/misc/jbgoacst . Chiar e smechera muzica :)

AssAssiNsCreeD
09-02-18, 08:36
Am descoperit 2 bug-uri, una la mapa si una la gloves, le-am inclus pe amandoua intr-o singura poza: https://imgur.com/a/yjwxO

TheLord
10-02-18, 16:34
Lord am o intrebare : Cum se numeste muzica asta? maskedv18 ca am gasit-o la muzici in steam/steamapps/common/Counter Strike Global Offensive/csgo/sound/misc/jbgoacst . Chiar e smechera muzica :)

https://www.youtube.com/watch?v=Nvc0hgt9I1g

Momentan ma lupt contra acele crash-uri.
Cand o sa rezolv sa nu mai pice server-ul din motive banale ( ca nu primes erori..) atunci o sa mai bag chestii noi !
Sper ca reusesc sa rezolv cat mai rapid.

Senpay.
18-02-18, 23:50
Bai frate vreau sa stiu o chestie acum ai tot de la agent acces la revive? Sau doar la general?

TheLord
27-02-18, 21:10
Bai frate vreau sa stiu o chestie acum ai tot de la agent acces la revive? Sau doar la general?


O sa verific si daca aveti de la agent o sa fie scos.

Entity
03-03-18, 16:16
Propun sa:

Se adauge vip permanent
Se adauge sounds
Se rezolve bugul cu manusile de la banana
Sa se mai inchida aplicatiile,macar pt grade mari

Mai revin ca aveam mai multe acm am uitat

TheLord
14-12-18, 20:25
Tot ce este aici se regaseste de acum si in REGULAMENT : https://alphacs.ro/showthread.php?101370