PDA

View Full Version : SHOP[PARERI] + Cateva fixuri.



TheLord
12-05-18, 20:15
Incepem cu fixurile:
Am rezolvat problema cu "sm_ban all" care daca era accesata va scotea la toti armele , cat si "sm_ban nume" care facea aceeasi chestie doar ca pe un anumit player.
Am rezolvat si bagat din nou TRAIL pentru cei care detin VIP.
Am bagat plugin de Sound, cand scrieti un cuvant in chat sa cante o melodie, cu STOP opriti melodia, sau cand accesati un sound din sm_soundlist sau !soundlist, mai multe detalii aici: http://www.alphacs.ro/jbgo_reguli/jbgo_sound.html
Am bagat si un sistem nou de SHOP.

Acum partea mai importanta este cu SHOP-ul , de asta fac acest topic, vreau sa va intreb daca va place shop-ul asa cum este acum bagat , cu ce are bagat in el etc.
Daca vreti sa mai adaug ceva in shop sau daca vreti sa mai scot ceva din el.
Daca credeti ca este prea greu sa obtineti credite (deoarece am marit preturile cu vreo 1-2k la itemele din shop) atunci sa mai reduc din preturi sau sa bag sa va ofere mai multe credite pe kill/playtime/win.
Daca vreti sa dezactivez sistemul de SHOP la day-uri speciale sau sa il las asa?

Astept pareri despre shop sa stiu daca va place si daca ramane :)

Va pupix dragutilor <3 :*

Adolf Hitler
12-05-18, 22:09
Eu sunt zic sa dezactivezi sistemul de SHOP la day-uri !!!

Ainsley
13-05-18, 10:20
Macar sa nu iti poti da heal la dayuri ca nu-i prea corect

TheLord
13-05-18, 21:18
Eu sunt zic sa dezactivezi sistemul de SHOP la day-uri !!!

Hmm ma gandeam si eu la asta, dar tot o sa ramana sistemul de credite on la day-uri.. deci la un arms race tot ar fi problema , va faceti cate 5k credite sau mai mult si dupa runda urmatoare e clar lose pentru CT.

Am mai modificat sistemul un pic , am scazut creditele primite pe kill la 100 de la 150 , si am marit la creditele primite din 2 in 2 minute de la 15 la 50.
La vampir de acum nu mai primiti 50HP pe 100damage, primiti doar 20HP pe 100 damage, daca si asa o sa fie prea mult atunci mai scad.

Am mai scazut din creditele primite pe cateva chestii , am mai scazut si marit preturile la cateva iteme.
Sa imi spuneti cum este asa.

Matei2019
14-05-18, 13:51
Eu zic sa nu mai poti cumpara nimic din shop in timul unui day dar la arms race tot sa faci puncte pentru ca fara arms race se fac cam greu puncte si sa se adauge slap pe shop doar pe tine 0 damage 20$ fiecare slap in chat sa nu scrie că ai cumparat slap ca ar vi pra mult spam ex:Acs-Shop:Slap 0 damage Matei2019 si sa se mai scada puncte la model gardian pt ca daca te uiti la el se vede ca e inamic sau daca vorbeste arata sus si nu prea mai e op deci zic sa coste cam 3000$ pentru 6000$ pentru one hit knife e op pt ca faci bhop au ajuns la ct ai dat e mort la model gardian nu e asa dar costa la fel de mult si poate sa se rezolve si bugul scri !knife schimbi cutitul si iti da zeus sanse de cam 50% si e cam op sai ai un zeus in fiecare runda ca se poatr face revolta in fiecare runda cu asta in și primeste 2 agrafe sa coste 750$ pt ca e cam ieftin in rest e k

Ainsley
15-05-18, 20:16
Eu zic sa nu mai poti cumpara nimic din shop in timul unui day dar la arms race tot sa faci puncte pentru ca fara arms race se fac cam greu puncte si sa se adauge slap pe shop doar pe tine 0 damage 20$ fiecare slap in chat sa nu scrie că ai cumparat slap ca ar vi pra mult spam ex:Acs-Shop:Slap 0 damage Matei2019 si sa se mai scada puncte la model gardian pt ca daca te uiti la el se vede ca e inamic sau daca vorbeste arata sus si nu prea mai e op deci zic sa coste cam 3000$ pentru 6000$ pentru one hit knife e op pt ca faci bhop au ajuns la ct ai dat e mort la model gardian nu e asa dar costa la fel de mult si poate sa se rezolve si bugul scri !knife schimbi cutitul si iti da zeus sanse de cam 50% si e cam op sai ai un zeus in fiecare runda ca se poatr face revolta in fiecare runda cu asta in și primeste 2 agrafe sa coste 750$ pt ca e cam ieftin in rest e k
Ideea e ca arms race-u nu e corect
E ca un exploit,ca sa intelegi
De-aia mai bine nu ai primi credite,sau macar sa primesti nu-ma 20 pe kill sau ceva de genul,DAR NU 100!

TheLord
16-05-18, 23:22
In weekendul acesta o sa mai fac modificari.
Azi m-am ocupat de probleme de pe forum , maine am de invatat pentru examenul de vineri :(((((((((((((((((((((

Va pupix :*

Grim Reaper
18-05-18, 08:17
In weekendul acesta o sa mai fac modificari.
Azi m-am ocupat de probleme de pe forum , maine am de invatat pentru examenul de vineri :(((((((((((((((((((((

Va pupix :*
Spor la invatat xD ce sa zic :D :D :D :D
Super fain shop-ul dar e un bug la acel flash de teleportare...
Daca il dai intr-un perete sau ceva din saritura mie mi se bug-ueste si ma teleporteaza in perete..... :(:((:((:((:((:((:((:((

TheLord
18-05-18, 23:30
Up up Up up Up up Up up