PDA

View Full Version : Lagg



uRSu
24-08-18, 14:42
Ce probleme are serverul ?de la un timp a inceput sa fie foarte mult lag ,se blocheaza si in jur de 1-2 secunde uneori...

TheLord
26-08-18, 18:19
De cand a aparut problema asta?

uRSu
26-08-18, 20:32
2-3 saptamani.Se intampla si cand sunt putini pe server deci nu e de la prea multi on..si se intampla din ce in ce mai des .

TheLord
28-09-18, 17:38
2-3 saptamani.Se intampla si cand sunt putini pe server deci nu e de la prea multi on..si se intampla din ce in ce mai des .

DIn cate am vazut in consola server-ului sunt 0 frame drop , nu sare deloc ping-ul.
M-am interesat mai mult si din cate vad este de la mod... O sa mai vad cum pot sa rezolv chestia asta

cRz
28-09-18, 19:01
Cumparati-va un pc capabil de jocuri . Eu niciodata nu am avut lag pe sv

BRAI ZEW
29-09-18, 14:11
Nu are nici cea mai mica legatura cu pc-ul (Am un pc puternic rau) si am avut lag intr-o perioada (doar pe server).. Acum ca “a mai crescut tick-ul” pare ca s-au mai rezolvat din probleme!!
Sa speram ca nu o sa mai intampinam probleme de genul!

TheLord
30-09-18, 18:22
Nu are nici cea mai mica legatura cu pc-ul (Am un pc puternic rau) si am avut lag intr-o perioada (doar pe server).. Acum ca “a mai crescut tick-ul” pare ca s-au mai rezolvat din probleme!!
Sa speram ca nu o sa mai intampinam probleme de genul!

Am refacut si optimzat server-ul.
Verificati acum daca mai sunt probleme cu ping-ul si raportati cat mai rapid :)
Am marit si tick la 100 , il aveam pe 64 ca sa mearga bine si celor din alte tari dar cum vad ca aici multi sunt romani am pus pe 100 sa fie echilibrat si pentru romani ( pentru ei nici cu 128 nu sunt probleme ) si pentru straini.

Daca sunt probleme cu ping sau orice raportati cat mai rapid!

TheLord
10-10-18, 21:50
Din cate vad nu mai sunt probleme.
Pup Tc :*