Nu te inregistra daca esti idiot sau agramat!


AlphaCS.RO[ORIGINAL GAMING]


Thanks Thanks:  0
Likes Likes:  0
Results 1 to 1 of 1

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    User Info Menu

    Tutorial Comenzi ascunse!

    Tutorial Comenzi Ascunse in Gamemode!
    1.Comenzile ascunse sunt defapt comenzi care nu sunt trecute in lista de comenzi pentru playeri, admini, etc, adica nu sunt prezentate.

    2.Unele comenzi nu sunt prezentate cu un scop anume, altele doar din simpla coincidenta.

    3.Comenzile ascunse pot fi gasite cu CTRL+F daca stii cum se numeste comanda.

    4.Pentru a gasi o comanda ascunsa nu trebuie sa verificam toate liniile ci callback-ul OnPlayerCommandText sau lista cu comenzi daca se afla pe un procesor de comenzi.

    5.Verificarea if(PlayerInfo[playerid][pAdmin] = 7); este inutila si gresita, deoarece daca iei un GM de pe internet, cel care l-a postat daca vrea sa execute o comanda nu are nevoie de admin pentru ca voi stergeti toate conturile inainte de a hosta serverul, iar ea se face asa: if(PlayerInfo[playerid][pAdmin] == 7)

    6.Iar pentru regula 5 este pentru cei care mi-au spus ca if(PlayerInfo[playerid][pAdmin] = 7); este una dintre comenzile ascunse!

    7.Un tip de comanda ascunse este asta!
    CMD:sfgsg(playerid, params[]) asa o gasii eu! La voi poate sunt altele mai am de cautat, poate sunt si altele am sa mai iau unele gm de pe net sa vad!


    Daca mai doriti tutoriale vreau PM si am sa vad pentru ca nu mai am idei de ce sa postez!
    +nu mai gasesc nimic azi despre SA:MP, multi s-au lasat si asta face scaderea jocului!
    Daca v-am ajutat, am sa va mai ajut! (si pe viitor)!
    O zi faina!
    Last edited by Grim Reaper; 29-01-19 at 20:29.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •