Nu te inregistra daca esti idiot sau agramat!


AlphaCS.RO[ORIGINAL GAMING]


Thanks Thanks:  0
Likes Likes:  2
Results 1 to 5 of 5

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    User Info Menu

    Cât costă în România cel mai scump Samsung Galaxy S10


    Samsung Galaxy S10 e disponibil în mai multe versiuni, dar una dintre ele cucerește tot. Aceasta e disponibilă și-n România.

    Când Samsung și-a prezentat noile telefoane, a introdus și două versiuni diferite de strategia de până acum. E vorba de un telefon cu spate din ceramică, alb sau negru, și cu o cantitate impresionantă de stocare: 1 TB. Desigur, există și-o versiune cu 512 GB, dar dacă vrei tot ce are mai bun Samsung Galaxy S10 de oferit, aceasta e versiunea bună.

    Ca specificații, Samsung Galaxy S10 Plus are un ecran de 6,4 inci 2K+ HDR10+, un procesor Exynos 9820, 8 sau 12 GB de memorie RAM și 128 sau 512 GB, respectiv 1 TB de stocare. Totodată, telefonul are trei camere foto: 12 MP f/1.5-2.4 wide, 12 MP f/2.4 telefoto și 16 MP f/2.2 ultrawide. Bateria este de 4.100 mAh, cu încărcare rapidă și încărcare wireless reversibilă (denumită PowerShare).

    Versiunea cu 1 TB de Samsung Galaxy S10 Plus are și 12 GB de memorie RAM. Astfel, hardware mai bună nu găsești în toată linia de telefoane Samsung și, dacă iei în calcul și stocarea, e cel mai bun din lume. Desigur, vine cu un preț pe măsură.

    Cât costă Samsung Galaxy S10 Plus 1 TB la Orange, Vodafone și eMAG

    Samsung Galaxy S10 Plus cu 12 GB RAM e disponibil și la eMAG. Astfel, telefonul costă 7.800 de lei. E disponibil doar cu spate alb, dar e din ceramică, așa că ar trebui să te mulțumești cu el. Altfel, există și-o versiune resigilată. Costă 7.400 de lei resigilate și te bucuri de toate avantajele, doar că a fost cutia desfăcută de altcineva. Sunt disponibile patru unități resigilate.

    Samsung Galaxy S10 Plus cu 1 TB de stocare și 12 GB de memorie RAM costă 7.600 de lei la Orange. Dacă îl preferi cu abonament, atunci cu Orange Me 30 are un preț de 6.460 de lei. Toate informațiile sunt disponibile pe site-ul operatorului.

    La Vodafone, același telefon costă 7.600 de lei la liber, iar abonamentul este un Super Red 56 Plus cu Vodafone Pass. Dacă preferi abonamentul, prețul telefonului pentru cel menționat este de 4.200 de lei. Detaliile sunt pe site-ul operatorului.





  2. Likes hawahi liked this post
  3. #2

    User Info Menu

    Se merita totusi? Mai bine iti iei un S8 la second din parerea mea.

  4. #3

    User Info Menu

    Quote Originally Posted by hawahi View Post
    Se merita totusi? Mai bine iti iei un S8 la second din parerea mea.
    1. N-ai ce sa faci cu 1TB stocare + 12GB RAM. Apropo, nu este singurul telefon cu 1TB stocare, exista Turing Phone.
    2. 5G-ul in Romania prea curand nu o sa ajunga, deci, il cumperi degeaba.

    Nu merita neam, exista altele mult mai ieftine care fac aceelasi lucru si chiar mai bine.
    Last edited by xeleron; 11-04-19 at 15:02.

  5. #4

    User Info Menu

    Quote Originally Posted by hawahi View Post
    Se merita totusi? Mai bine iti iei un S8 la second din parerea mea.
    se merita din punct de vedere "estetic" si daca ai o boala pe telefoane.
    Multi il cumpara pt ca e ultimul aparut si mna, tre sa fie cnv cu ultimu tel in clasa/serivici/etc pt ca dc nu.



    Quote Originally Posted by xeleron View Post
    1. N-ai ce sa faci cu 1TB stocare + 12GB RAM. Apropo, nu este singurul telefon cu 1TB stocare, exista Turing Phone.
    2. 5G-ul in Romania prea curand nu o sa ajunga, deci, il cumperi degeaba.

    Nu merita neam, exista altele mult mai ieftine care fac aceelasi lucru si chiar mai bine.
    1tb stocare "n-ai ce sa faci cu el" am 64 intern si nu imi ajung nici daca ii bag card . daca tu iti ti doar 20 poze si niste aplicatii da, iti ajunge

    daca vrei sa ai filme si alte mizerii cum tin eu 1tb e perfect

  6. #5

    User Info Menu

    Quote Originally Posted by Cristian BG [~R] View Post
    se merita din punct de vedere "estetic" si daca ai o boala pe telefoane.
    Multi il cumpara pt ca e ultimul aparut si mna, tre sa fie cnv cu ultimu tel in clasa/serivici/etc pt ca dc nu.





    1tb stocare "n-ai ce sa faci cu el" am 64 intern si nu imi ajung nici daca ii bag card . daca tu iti ti doar 20 poze si niste aplicatii da, iti ajunge

    daca vrei sa ai filme si alte mizerii cum tin eu 1tb e perfect
    Vorbesti mult si prost, din nou.

    Detin Note 9 cu 512GB, plin de filmari 4k, poze si in jur de 25+ aplicatii. (ale mele, ignora bloatware-ul de la ei)

    20 Pro-ul cu 128GB este aproape plin, astept sa ajunga si pe la noi NanoMemory ca sa imi maresc spatiul de stocare.

    + ca sa te potolesc nitel, detin un NAS cu 4x4TB WD RED unde am ocupat cam 3,5TB pe el, daca mai pun la socoteala si stocarea de pe desktop-uri, te ingrop, asa ca te rog, gandeste intai sa tastezi.

    Sa iti mai zic si de conturile cloud de la Google (2TB), SugarSync (1TB), OneDrive (1TB) + Apple ?

    Pentru un power-user (aici nu ma refer la poze cu flori in cap pe Instagram, live-uri pe Streamago si poze cu mancare pe Facebook), se merita, pentru un utilizator de rand, nu merita.
    Last edited by xeleron; 13-04-19 at 14:47.

  7. Likes RayzeL liked this post

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •