Fac acest topic ca sa raportati mai multe chestii ori de cate ori puteti sau ori de cate ori va apare chestia din titlu sau alte erori!
NU o sa inchid acest topic pana problema nu o sa fie rezolvata deci fiti si voi cat mai ajutatori si haideti sa o rezolvam definitiv. (deoarece voi intrati foarte des pe server si daca luam si boost sa nu il luam degeaba)

Vorbesc despre eroarea asta : https://i.imgur.com/Rg2W4Dn.png - Fake client. Connection was in idle state. care presupun ca este de la inceputul server-ului (sau poate nu ca pe atunci aveam versiune dproto mai veche) si persista pana in momentul actual la unii playeri.

Din cate am inteles unii jucatori rezolva problema asta daca scriu in consola : cl_allowupload 0 si dupa intra din nou pe server si nu le mai arata eroarea.

Dar eu vreau sa rezolvam problema definitiv fara sa fie necesar sa scrieti ceva in consola ca sa puteti intra pe server ( in cazul de mai sus cl_allowupload 0 ) deoarece exista un numar imens de cliente pe internet , nu toate au setarea asta setata pe 0 , presupun ca nici la boosturile renumite unele cliente nu il au pe 0 si atunci exista posibilitatea sa va apara eroarea asta (mie nu imi apare nici cu 0 nici 1).

Acum am instalat o versiune mai veche de "modul" sa ii spunem asa momentan (ca dusmanii o sa sara daca afla ce) si am dezactivat toate optiunile legate de eroarea asta , toate detectarile care pot face ca sa apara eroarea asta, eu am testat mie imi merge(cum imi mergea si inainte cu cel vechi).

Asa ce trebuie sa raportati in acest topic ?

1. Pun pe locul unu o raportare "generala" sa spun asa , RAPORTATI orice eroare intampinati la conectarea pe server , fie timeout , fie ORICE eroare care nu va lasa sa intrati pe server(inafara de ban)!

Completati dupa "formularul" urmator in caz ca eroarea NU este Fake client. Connection was in idle state.:

Warning:
Poza cu eroarea:
De unde ai descarcat clientul(CS-ul)?:
Te conectezi pentru prima oara pe server de pe acest client(CS)?:
Daca scrii in consola cl_allowupload 0 sau sv_timeout 200 sau cl_allowdownload 1 iti mai apare eroarea?:
In caz ca ai o metoda de rezolvare la problema din poza scrie aici:


2. Raportati daca va apare eroarea Fake client. Connection was in idle state (asta este foarte important sa raportati cat mai rapid ca de eroarea asta vrem sa scapam). Cititi mai jos ce sa faceti daca va apare aceasta eroare.

Completati dupa "formularul" urmator in caz ca eroarea ESTE Fake client. Connection was in idle state.:

Warning:
Poza cu eroarea Fake client. Connection was in idle state:
De unde ai descarcat clientul(CS-ul)?:
Te conectezi pentru prima oara pe server de pe acest client(CS)?:
Daca scrii in consola cl_allowupload 0 sau cl_allowdownload 1 iti mai apare eroarea?:
In caz ca ai o metoda de rezolvare(inafara de cl_allowupload 0) la problema asta scrie aici:



Vreau sa luati acest topic FOARTE IN SERIOS ca sa putem rezolva problema asta cat mai rapid de acum (sau alte probleme de conectare daca mai sunt) si sa fie totul okay. In caz ca sunteti neseriosi si postati pentru +1 va dau ban pe forum pe o perioada lunga.