Nu te inregistra daca esti idiot sau agramat!


AlphaCS.RO[ORIGINAL GAMING]


Thanks Thanks:  0
Likes Likes:  0
Results 1 to 10 of 10
  1. #1

    User Info Menu

    Problema windows

    Am si eu aceasta eroare https://postimg.cc/QHw6K4bX
    Am incercat toate posibilitatile, am sters paritiile le-am refacut formatat schimbat windows pus pe stick si e cd, tot am incercat. Eu zic ca e de la rami sau hard. A primit cineva aceasta eroare? Cum ati rezolvat? Daca nu aveti variante.. o sa il duc la garantie. Multumesc

  2. #2

    User Info Menu

    Din cate am citit sunt cateva cauze de la care se poate intampla asta, cum ar fi:
    Usb-ul are niste date corupte si trebuie reformatat cu un windows nou.
    Spatiul pe care il acorzi partitiei este prea mic, unde am citit recomanda 128 gb pentru partitia respectiva.
    Una dintre placutele de RAM este defecta si trebuie schimbata.
    Nu sunt 100% sigur daca este adevarat dar poti incerca si celelalte variante de aici
    Insa daca zici ca ai garantie mai bine il duci acolo si poate te rezolva ei.

    ☆☆☆☆☆☆☆☆
    CONTACT
    MyAnimeList : SageOTSP
    Facebook : Claudiu Obreja
    Instagram : claudiu_the_sage
    Discord : SageOTSP#6954
    ☆☆☆☆☆☆☆☆







  3. #3

    User Info Menu

    Quote Originally Posted by SageOTSP View Post
    Din cate am citit sunt cateva cauze de la care se poate intampla asta, cum ar fi:
    Usb-ul are niste date corupte si trebuie reformatat cu un windows nou.
    Spatiul pe care il acorzi partitiei este prea mic, unde am citit recomanda 128 gb pentru partitia respectiva.
    Una dintre placutele de RAM este defecta si trebuie schimbata.
    Nu sunt 100% sigur daca este adevarat dar poti incerca si celelalte variante de aici
    Insa daca zici ca ai garantie mai bine il duci acolo si poate te rezolva ei.

    Am facut tot ce ai zis tu acolo, si dupa site-ul ala am incercat sa fac cate ceva.. nu am incercat sa instalez windows 7, dar cred ca aceeasi eroare o sa imi dea. Un link de download windows 7 ultimate 64 bit?

  4. #4

    User Info Menu


  5. #5

    User Info Menu

    Quote Originally Posted by `ScoRp1oNN^^ View Post
    Degeaba il iau, ca tot aceeasi problema o sa imi dea cand instalez windows-ul, vreau sa rezolv eroarea aia ca sa nu il mai duc in garantie daca se poate

  6. #6

    User Info Menu

    Vezi sa ai un sticks de 8 gb , daca instalezi windows pe stick, apoi vezi daca il ai deja pe un stick reinstaleazal.Eu asa am facut si mi a mers.
    Poti incerca sa bagi stickul in front panel (usb-urile de pe placa de baza ) nu alea de pe carcasa , deoarece mai dau uri cateodata.
    Last edited by Illegal; 03-05-19 at 15:26.

  7. #7

    User Info Menu

    Quote Originally Posted by Illegal View Post
    Vezi sa ai un sticks de 8 gb , daca instalezi windows pe stick, apoi vezi daca il ai deja pe un stick reinstaleazal.Eu asa am facut si mi a mers.
    Poti incerca sa bagi stickul in front panel (usb-urile de pe placa de baza ) nu alea de pe carcasa , deoarece mai dau uri cateodata.
    Front = fata, bossule, adica fata carcasei, tu ai cumva port-uri si pe lateralul carcasei ?

    Ti-am spus ce sa faci pe profil, Sm0kin, acum depinde de tine.

  8. #8

    User Info Menu

    Quote Originally Posted by xeleron View Post
    Front = fata, bossule, adica fata carcasei, tu ai cumva port-uri si pe lateralul carcasei ?

    Ti-am spus ce sa faci pe profil, Sm0kin, acum depinde de tine.
    M a refeream la cele de pe placa de baza .. Nu m am exprimat corect.

  9. #9

    User Info Menu

    Am dus pc-ul la un baiat care se pricepe cat de cat, si a spus ca e din cauza hard-ului, maine va ateriza direct in garantie, pisamas pe ei, daca vor sa vanda pc-urile alea sa puna drq componentele care le pune in descriere. Se poate da tc aici.

  10. #10

    User Info Menu

    T/c
    La cerere

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •