Jandarmeria Română i-a avertizat într-un mod inedit pe participanții de la Neversea să nu se gândească să consume substanțe interzise pe durata festivalului.
Citeşte întreaga ştire: Silvia, surpriza Jandarmeriei pentru participanții la Neversea: ”Mirosim de la distanţă un mix bun”.
Silvia, un câine în vârstă de şapte ani specializat în detectarea drogurilor le-a transmis tuturor un mesaj pe pagina de Facebook a Jandarmeriei Române: „De mâine ne vedem pe plaja Neversea. Eu m-am pregătit. Vin cu gaşca, încă şase prieteni. Ne-am antrenat împreună şi reuşim să mirosim de la distanţă un mix bun. La noi vibe-ul ajunge în mod diferit şi vă garantăm că nu avem de gând să ratăm nimic din ce ne pune pe tavă festivalul. Sunt Silva, am şapte ani şi, deşi mă apropii de vârsta de pensionare, nu am ratat niciun festival Neversea, iar anul acesta rămân şi la after hours. Ne vedem la Neversea”.
Citeşte întreaga ştire: Silvia, surpriza Jandarmeriei pentru participanții la Neversea: ”Mirosim de la distanţă un mix bun”