Avem nevoie de o comanda "/ore" sau "/timp" pentru a deschide un meniu in care sa avem 2 optiuni :
- ore jucate pe mapa
- ore jucate pe server
De asemenea sa fie precizat
a) " Vrei sa fii ct urmatoarea mapa? Ai nevoie de 20minute jucate pe mapa + microfon"
b) "Vrei sa ai slot pe server? Ai nevoie de 45 de ore jucate, dupa care acceseaza www.alphacs.ro pentru a depune cerere de admin la categoria JB.ALPHACS.RO, sectiunea "Cereri admin"

1) Orele jucate pe mapa pentru a vedea fiecare player cat timp a jucat pe mapa respectiva pentru a stii daca indeplineste conditia sa stea urmatoarea mapa ct. Multi dintre ei nu stiu sa acceseze gametracker pentru a vedea.
2) Orele jucate pe server pentru a vedea playerii daca au orele necesare pentru a formula o cerere de slot/admin

Multi playeri intreaba pe server "cate minute jucate am ?" "am minutele sa stau ct?" si multi nu inteleg cum sa verifice pe gametracker.

La aceasta comanda sa aiba acces:
- orice player pentru a-si vedea numai el minutele jucate( nu sa fie difuzate tuturor, pentru a evita spamul)
- si comanda separata la admini gen "/oremenu" sau "/timpmenu" in care sa arate toti playerii on de pe server ex :
1) Strumf
2) Thelord
3) www.alphacs.ro , iar in momentul cand adminul apasa butonul "1" sa arate la tot serverul (pentru a vedea toti playerii, inclusiv persoana in cauza) cate minute jucate are pe mapa, in interesul sa nu vada doar adminul pentru ca e posibil ca unul dintre ei sa pacaleasca un player spunandu-i ca are doar 10min jucate si nu poate ct, dar de fapt el sa aiba 20.

Avem nevoie de acest meniu, pentru ca exista posibilitatea sa fie mai multi playeri cu nume apropiat, iar meniul sa ofere posibilitatea sa selectam playerul dorit. Aceeasi situatie ca in cazul /teammenu cand dorim sa mutam un player la ct/t si sunt mai multi cu nume similare.