Hmm am citit iar tot topicul si m-am dus sa ma cac ( acolo imi vin de multe ori ideile bestiale ) si ma gandeam asa (pe sourcemod pot realiza asta destul de usor adica pe csgo deci daca pot acolo si aici trebuie sa pot sa fac) ca la chestia cu orele nu are rost sa facem pe sv mai bine sa ramana GT deoarece sunt ore contorizate deja de 7 ani pe acest IP si totusi le este mai usor tuturor sa verifice pe gametracker orele + cand faci cerere iti scrie si acolo unde sa verifici.

1. Desigur putem realiza un sistem de contorizare ore pe NICK direct pe server,probabil o sa se ajunga la ciordalitul numelor intr-un an/2, da bine intr-un an/2 poate deja cs-ul o sa fie dead dead presupun, totusi nu as vrea sa risc sa se piarda orele de pe un nick deoarece nu mi se pare asa stabil amxmodx pe partea de salvarea de date ca sourcemod (de cand am creat sistemul de ore pe JBGO unii au deja si peste 300 de ore fara sa se piarda nimic iar pe amxmodx cu morcovii si astea au fost pierderi), totusi salvarea ar fi pe mysql si strict pe nume si la disconnect deci cu metoda asta sunt sanse foarte slabe sa se piarda datele. Dar totusi, nu o sa stau sa va bag orele de pe gametracker la fiecare in parte si pe server (ca 100% o sa fie cativa care vor asta).
Sau daca vreti sistemul de /ore atunci il facem si puteti alege la cerere ce sa luam in considerare /ore sau gametracker.
Astept pareri aici.


2. La sistemul de contorizare minute pe mapa m-am gandit in felul urmator si cred ca asta este cea mai buna solutie si ar functiona in proportie de 95%-99% fara pierderea minutelor de pe o mapa, sa fie o salvare locala doar si la final de mapa. Dupa ce intrati pe server sa inceapa un timer care din 2 in 2 minute face contorizarea ( sa nu facem timer repetitiv la 1 secunda ca la 32 de playeri sa cresti din secunda in secunda o variabila cred ca ar solicita destul de mult memoria, chit ca pe csgo nu sunt probleme dar csgo e joc din 2012 nu 2000) si din 2 in 2 minute va pune mereu 120 de secunde la minutele jucate. La final de mapa sau inainte de mapchange se face salvarea finala care ramane pana mapa urmatoare si cand se schimba mapa o sa va vedeti minutele jucate pe mapa anterioare.
Aceasi poveste si pe mapa urmatoare si la final de mapa iar se face salvarea, punem si o verificare daca deja exista numele in baza de date(sau fisierul in care se face salvarea) atunci la minutele pe care le ai deja sa se adauge si de pe mapa actuala si tot asa (adica daca eu joc o mapa 20 de min, mapa urmatoare apare in lista ca am 20 de min dar eu joc in continuare atunci la alea 20 de minute la finalul mapei se mai adauga restu 35 din mapa actuala si tot asa pana ies de pe server, si la final de mapa (sau inceput) daca nu mai sunt pe server sa se stearga datele mele adica resetare la minute dupa cand intru iar sa incep de la 0, si nu, nu va ganditi ca "plec sa ma cac si nushce se reseteaza" strict la final de mapa o sa se faca verificarea daca mai esti pe sv sau nu, daca nu out din lista sa nu fie probleme)


INTREBAREA MEA ESTE DIN NOU, SE MERITA SA FACEM UN ASTFEL DE SISTEM? Pana la final de an il fac (daca nu as fi o putuoare as face in maxim 1-2 ore sa zicem, dar cum eu fac ceva si dupa o luna continui si tot asa.... bagamias pula in viata mea ca nu fac nimic cu ea doar ma joc si ma duc la faculta FMM )