Quote Originally Posted by calin9802 View Post
Propun sa se creeze un joc in cadrul serverului destinat persoanelor care au murit in cursul rundei iar acei membrii sa primeasca bani samd. Uneori dureaza destul de mult sa se deruleze o runda, de exemplu la Gode Mode daca mori chiar la inceput rundei poti astepta lejer 5-10 minute pana se termina runda, ar fi placut un joc interactiv intre jucatori de exemplu barbut, ghiceste cuvantul cheie, ghicitori samd. In cadrul carora jucatorii sa poata primi premii in $ ( fiind greu sa faci multi $ ca jucator normal, fara VIP sau admin ) sau sa parieze cu $ cine castiga jocul.

O alta metoda faina ar fi ca playerii decedati sa se poata respawna ca "fantome" care nu pot interactiona cu restul jucatorilor dar care se pot plimba prin mapa, sa faca DR-uri sau alte activitati sau sa aiba quest-uri, sau sa se poata duel ca un fel de LR iar castigatorii sa primeasca valoarea in $ pusa in joc de celalalt coechipier, sau o suma generala de intrare in joc, gen 5$ pentru fiecare win.

Stiu ca deja exista un joc de tipul " tasteaza cuvantul " dar acela nu e prea promitaro mai ales cand sunt multi jucatori online si apare o data la cateva minute.

Multi playeri merg afk pana trece runda sau chiar ies de pe server pentru timpul de asteptare ridicat.
Ce parere aveti ?

Eu sunt de parere sa se adauge ceva /trivia sau nu stiu.. sa ii bage automat pe jucatori (morti) intr-o competitie de cultura generala si sa primeasca 1$-5$ pe raspuns sau faza cu fantomele nu ar fii rea dar cred ca ar fii buguri o gramada.