Ma tot gandesc de cateva zile sa fac un sistem pentru a organiza un "event de vara". Cum bine stiti multi dintre voi (cred) mai pe toate jocurile se gaseste un "summer event"/"summer quest" etc. si ma gandeam sa facem si pe cs 1.6 (chit ca nu am vazut asta pana acum pe altundeva) un "summer event" de asta.

In ce ar consta acest sistem? Zilnic o sa primiti o misiune noua (sau le primiti direct pe toate si le faceti in ce ordine vreti voi) pe care trebuie sa o completati pana la finalul eventului pentru a beneficia de diferite avantaje.
Acum ma gandeam ca sa facem acest event din 1 AUGUST si sa tina 10-14 zile dupa care sa primeasca toata lumea care a completat toate misiunile un premiu SAU daca vreti facem dupa 2 misiuni completate sa primiti un beneficiu si tot asa, sa zicem ca facem 10 misiuni dupa 2 completate primiti gravity de vip, dupa inca 2 primiti speed de vip, dupa inca 2 primiti un set de grenade vip si tot asa.

Inca nu m-am decis cum sa fie cu premiile si care sa fie ele sau cum sa fie acordate de asta fac si acest topic sa VA CER PAREREA DESPRE ACESTE "QUEST-URI" si sa spuneti si voi cum ar fi mai okay cu premiile.
In caz ca va place ideea SCRIETI SI CEVA IDEI DE MISIUNI , momentan asa ma gandesc rapid si as pune:

1. 15 KILL ca PRIZONIER
2. 100 KILL ca GARDIAN
3. 5 KILL cu arma X
4. 10 KILL cu arma X ca GARDIAN
5. Castiga o data un LR
6. Castiga o data la DAY-ul X
7. blablabla propuneti si voi ca momentan astea imi vin in minte daca va place ideea

Toate aceste eventuri, ca si cel de PASTE si de 8 ani cu morcovi/torturi sunt foarte bune pentru ca in viitor sa reusim sa va facem eventuri cat mai frumoase si cat mai bine optimizate.

Astept pareri, o sa ma apuc incet incet sa fac si propunerile si sa finalizez tot ce am propus pentru server.
Desigur am vazut si ideea cu RETRO jailbreak si am putea combina event-ul cu acel retro. Astept idei.


PS.: Am vrut sa fie o surpriza acest event, dar meh mai bine va cer parerea ca sa il facem cat mai okay