Deci dupa cum am zis, vara asta vreau sa rezolv acel .txt cu "to do" pentru acest server. Deoarece putrezeste de 2-3 ani in pc, desigur mereu adaugand si rezolvand probleme/chestii noi din el am ajuns la punctul in care sunt deja propuneri mai vechi sau chiar noi si din care trebuie sa ma decid ce bag, ce nu bag. De asta fac acest topic sa va cer parerile.
Acolo sunt propunerile care au fost desigur bune/frumoase din toate topicurile de pana acum cu propuneri facute la discutii/anunturi inclusiv cel mare cu "big update".
.txt l-am impartit in 3 "capitole" sa zic asa de ceva timp, adica day-uri,shop,altele.
In acest topic va postez "to do" de la ALTELE si SHOP, probabil o sa fac topic si cu day-uri sa vedem ce bagam si de acolo dar momentan ca aici avem mai multe asta vreau sa decidem ce bagam si ce nu bagam din ele.

Vreau ca @Strumf si @Khajiit sa raspunda neaparat la acest topic si sa zica pro/contra la toate punctele scrise mai jos.
(desigur in txt nu e asa organizat ca aici ca eu inteleg dar sa intelegeti si voi pun 1. , 2. , 3. etc.)
Raspundeti toti (aici ma refer la toti de pe JB, inclusiv cei doi gay de mai sus) cu 1.1,1.2 PRO/CONTRA etc. , nu sunteti prosti drec As prefera sa si argumentati de ce dati PRO sau CONTRA. Daca eu imi fac timp sa implementez chestiile astea atunci ar fii frumos sa va faceti si voi timp sa raspundeti cu ceva concret.

Ce este cu VERDE este parerea mea, ce este cu NEGRU este propunerea facuta de ceilalti.

1. Niste topicuri recente

1.1 http://alphacs.ro/showthread.php?871...teme-PROPUNERI - Din propunerile astea (mai mult din ale mele ca celelalte nu prea imi plac sau au fost rezolvate) ma gandeam la Gang Day SAU la un sistem de Barbut intre prizonieri/gardieni sau prizonieri si gardieni etc. In loc de sistemul de Gang poate ar fii mai okay sa creez si aici sistemul de JOBS de pe JBGO. Sau poate nu vreti nimic din ele, astept pareri.
1.2 https://alphacs.ro/showthread.php?10...opunere-SebyxD - Se merita implementata propunerea asta? Sau ce idee ati avea de a oferii "gratis" avantajele de la VIP, intr-un interval orar/day sau sa nu fie deloc gratis si sa ramana ca pana acum?
1.3 https://alphacs.ro/showthread.php?111067-contrapunere - Aici ma gandeam ca sa fie cooldown de 2-3 minute pe jucator, sau 1-2 runde sa nu mai poata primii. Am verificat scriptul, daca primeste cineva incatusare pana runda urmatoare nu mai poate primii incatusare, deci ramane asa sau bag si limitari?

2. Propuneri SHOP

2.1 10$ chei si aici diferite modele ca ptr diferite usi/porti, ai cumparat model gresit, asta e ai pierdut banii. - Aici sa bagam cheie in SHOP care sa iti deschida celula, nu stiu daca se merita deoarece deja in shop este "Deschide celulele" dar daca vreti putem baga si asta.
2.2 Shop pentru CT. Hp, Gravitatie, poate o arma speciala( gen arbaleta), electrosoc, invizibilitate 80% gen... - Aici ma gandeam la electrosoc, cum aveam acum 5-6 ani pe server electrosocul acum sa il bagam iar in shop dar de data asta sa faca si ceva nu doar sa dea damage, gen freeze, sau speed redus sau efect pe ecran etc.
2.3 Sa se bage Gravity la Shop. - Aici daca tot exista SPEED in shop de ce sa nu bagam si GRAVITY? Ar merge dupa parerea mea.
2.4 Shop la ct - viteza / viata / hook / grab. - Aici nu stiu ce sa zic, grab sa zicem maxim, dar s-a abuzat si in trecut de el cand a fost bagat separat (dadeau astea de pamant cu tero ).
2.5 Shop la CT - Viteza : 20$. - Aici pentru viteza sunt pro(chit ca iti ofera si meniul de arme ct)
2.6 Gravitatie : 35$. Aici sunt pro din nou pentru gravity, de ce nu? In ambele shop-uri ar merge.
2.7 50HP : 50$. - Aici sa spunem +50 HP doar pentru CT sau putem baga +50HP la SHOP CT si +25 HP la shop TERO, ke ziketi?
2.8 godmode. - Aici ma gandesc sincer la propunerea asta, ar merge dar doar la SHOP CT, la TERO nu prea as baga asa ceva, 3 vs 20 din care 5 iau godmode deja e dusa runda. La SHOPCT daca ar fii sa bagam sa tina 3-5 secunde cat timp sa nu mori in caz ca te ataca unul fix la inceput.Pareri?
2.9 revive. - Aici din nou doar pentru SHOPCT si sa mearga sa cumperi REVIVE doar in primele 60-80 secunde din runda (asta am gandit-o acum pe moment dar asa ar fii cel mai okay).
2.1.1 Implementarea de REVIVE in SIMON MENU nu prea vad rost deoarece o sa se abuzeze de asta (cred), daca are rost ziceti si aici daca pro sau contra si idee cum am putea evita abuzul (in cazul in care il bagam in SIMON MENU)
2.1.2 electrosoc - posibil si un freeze sau daca ii da cu electroshock sa mearga 2 secunde incet. - Aici cum am zis si mai sus, ar merge chestia asta pentru CT.
2.1.3 Sa se mai adauge arme la tero in /shop ( aici ceva nou in shop). - Propuneti ce sa adaugam aici? Ceva idei, orice nu stiu. Mai mult propuneti pentru /knifeshop, deoarece propunerea asta cu /shop a fost facuta de foarte mult timp si de atunci am bagat multe chestii noi in /shop.


3. Propuneri ALTELE

3.1 PROPUNERI IN GENERAL: o comanda gen amx_donate in care sa ne dam bani intre noi, tero. Serios acum, puscariasii se ajuta intre ei. - Aici sa zicem ca este o propunere destul de okay, merita facuta?
3.2 Propun, ( ca si pe anzo ... ) sa se adauge la lr plugin-ul cu Pariuri. De ex, sa poti pune 5/10/20$ pe unul din cei de la lr, si daca el castiga, sa primesti inapoi dublu. ( evident, daca este sa castige t-ul, sa primeasca si el ceva din aceea suma. - Aici astept pareri.
3.3 Cutit special vip. - Aici sa adaugam ceva in /knifeshop doar pentru cei cu vip, pareri? Daca da, ce am putea baga?
3.4 LR harry potter. - Pro/Contra ?
3.5 clasele de la ct sa aiba unii electrosoc altii baston. - Aici daca vi se pare ideea asta mai okay decat sa bagam electrosoc in /shopct atunci scrieti ca vreti asta.
3.6 Limitare open o data pe mapa. - Aici se refera la /shop, vreti sa facem asta?

3.7 rata - gravity mai MARE. - Aici sa facem sa fie mai usor pentru CT sa ii prinda pe PRIZONIERI, daca aveti si alta propunere inafara de GRAVITY MAI MARE atunci propuneti sau PRO CONTRA la asta.
3.8 Hatsuri noi eventual. - Am lasat si asta aici doar ca sa vad daca vreti sa le schimbam sau momentan sa mai ramana asa?
3.9 La hook day sa maresc viteza de hook de la CT. - Aici din nou sa facem sa fie un pic mai usor pentru CT, inafara de marirea vitezei la HOOK ce idee ati mai avea?
3.1.1 Reducere cooldown la 1 runda in daysmenu. - Aici spuneti PRO/CONTRA , cum vreti sa fie?
3.1.2 https://alphacs.ro/showthread.php?109305 - Aici lasam atunci definitiv blocatul butoanelor doar la GodModeDay(cum este acum)? Sau vreti sa fie global blocatul?

4. Ideea de mai jos se incadreaza la day-uri dar vreau sa vad ce parere aveti de pe acum deoarece azi mi-a venit ideea(scrieti doar direct 4. PRO/CONTRA pareri):

ce idee bomba mio venit
ca tot vor mai mult reverse zombie sau day-uri reverse
cum au fost pe vremuri
sa nu amif ac un day separat sa umplu codul cu inca atatea linii cat are day-ul initial
ci sa fac cand alegi day-ul sa te intrebe care echipa vrei sa fie zombalai
si atunci bag doar un if cine sa primeasca avantajele si aia e
In timp ce am creat acest topic ce era asa mai "necesar" am rezolvat, ex. bugfix la LR/etc. o sa postez si aceste micute "update" in alt topic.