ChangeLog

Removed


- Am scos autorestartul. Serverul avea cateva buguri din cauza autorestartului inainte. E bine ca nimeni nu a aflat de ele inainte de whipe .
- Am scos RTP-ul sau RandomTeleport. Motivul pentru care l-am scos este faptul ca din 60 in 60 secunde jucatorii foloseau comanda si incarcau regiuni noi fara sa le foloseasca. Asta crestea marimea lumii fara sa fie necesar. Am adaugat in schimb warpurile: Nord, Sud, Est, Vest.
- Am scos ChatColor. Era un mic plugin dar dupa ce m-am gandit mai bine mi-am dat seama ca daca dau culoare chatului o sa fie prea amestecate toate. Prefer ca doar lucrurile importante sa le scot in evidenta si sa nu fie ascunse intre mesaje.
- Am scos Citizens. Nu prea foloseam asta era doar mai mult RAM folosit.
- Am scos ClearLag-ul. Unora o sa va placa asta. Acum monstrii si obiectele se despawneaza default. Adica cum este presetat de minecraft. Itemele se despawneaza dupa ce ai stat in chunk cu ele 5 minute fara sa le iei de pe jos iar monstrii odata ce s-au descarcat chunkurile. Exceptie fac monstrii special adica cei care au iteme in mana sau armura pe ei, cei care au nametag sau cei care au fost dresati in cazul cainilor, vulpilor etc. si animalele pe care le-ai hranit macar o data nu se vor despawna.
- Am scos store-ul online. Avand in vedere ca nu a fost si nici nu va fi folosit prea curand am decis ca donatiile sa le faceti direct la discordul meu. Desigur si prin alte metode de contact daca vreti .
- Am scos JumpPads. Nu le-am folosit decat intr-un singur loc si nici nu prea am gasit folosinta pentru ele pe aceasta mapa. Poate in viitor.
- Am scos mypet. Oricum inainte de wipe nu era facut si nici nu l-am bagat jucatorilor + foloseste mult RAM cea ce nu imi permit cu versiunea noua.
- Am scos Parties. Vreau ca experienta PvP sa fie cat mai vanilla astfel incat jucatorii sa nu poata face team intre ei fara sa ia damage unul de la celalalt + folosea mult RAM .
- PlayerHeads. Asta inseamna ca monstrii si animalele nu mai dropeaza capete decat cele default (cele omorate de un charged creeper). De asemenea nici jucatorii nu mai dropeaza capete dar inseamna ca puteti face witheri .
- PlayTime. Din pacate pluginul nu a mai fost updatat pentru 1.14 asa ca daca vreti sa vedeti cate ore aveti jucate va rog sa folositi "/profile".
- SilkSpawner. Dupa cum am mai zis si inainte vreau sa aduc o experienta cat mai default pentru jucatori asa ca vreau ca ei sa invete minecraft survival si cum sa faca spawnere direct acolo unde gasesc spawnerul .
! Pentru cei care nu inteleg asta inseamna ca nu mai puteti lua spawnerul cu silktouch si nici nu mai puteti folosi un ou pe el ca sa ii schimbati spawnul !
- StaffChat. Nu prea i-am vazut rostul atat timp cat avem helpop.
- CustomTab. Nu prea facea multe desi puteai sa iti vezi tagul in tab. Aceasta schimbare poate fi reversata in viitor .

Changed

Am schimbat:

- Sistemul login! Acum folosim un sistem cu PIN in schimbul celui cu parola. Motivul fiind faptul ca cel vechi nu mai era compatibil cu versiunea 1.14. Am platit niste banuti pentru sistemul cu PIN sper sa nu fiti dezamagiti
- Crates. Acum in loc de un votecrate primiti un Gold Ore pe care il puneti la warp crate pentru a primi premiile, iar tag crate se foloseste asa cum se folosea vote crate inainte. Asta inseamna ca doar puneti tag crate pe jos si primiti tagul.
- Kiturile. Dupa cum spuneam vreau sa creez o experienta cat mai apropiata de cea vanilla asa ca am dat nerf la kituri.
- RTP cu Warp Nord, Sud, Vest, Est.
- Protectiile le puteti lua cu comanda /claim si de asemenea de la /store.
- Am scazut timpul fly primit de la /vote.
- Meniul moneycommands cu store. Acum aveti /store in loc de /moneycommands deoarece puteti cumpara mai mult decat comenzi de acolo.
- Shopul si modul in care acesta functioneaza. Inca lucrez la el dar o sa explic aici cum functioneaza. De acum inainte puteti doar vinde la /shop. Si cu banii cumparati facilitati precum cele de la /store de unde puteti cumpara protectii, backpack etc. si vreau ca banii sa mai fie folositi si ca moneda de trade. Deci vreau sa va fac sa lucrati mai mult intre voi decat sa luati totul dintr-un loc. Aveti /trade si /ah pentru a vinde chestii