"Salutări, genii ale tacticii! Bun venit la notele patch-ului 9.16 pentru Maeștri tacticieni.

Subiectul principal al acestui patch este lansarea originii hextech, împreună cu patru campioni noi: Camille, Jayce, Vi și Jinx. Efectul originii hextech contracarează echipele inamice care se bazează pe un singur campion cu o grămadă de obiecte. Pe de altă parte, atunci când veți juca împotriva compozițiilor hextech, fiți pregătiți să vă împărțiți obiectele la mai mulți campioni, astfel încât să diminuați efectul originii.

În afară de aceste noutăți grozave, am pregătit și câteva îmbunătățiri mai puțin spectaculoase pentru câteva sisteme din Maeștri tacticieni. De exemplu, sistemul aleatoriu nu vă va mai pune față-n față cu același jucător în mai multe runde consecutive. În plus, limităm și numărul de runde terminate la egalitate, prin introducerea unui buff URF, care se activează spre sfârșitul luptelor prelungite. Suntem destul de mulțumiți de schimbările pe care le-am adus daunelor jucătorilor în patch-ul 9.15; cu toate astea, nu vrem ca meciurile strânse să se întindă prea mult, așa că am crescut daunele de bază în funcție de etapă. Încheiem prin a vă spune că, odată cu acest patch, lansăm trei noi mici legende, precum și al doilea permis beta MT.

Folosiți acest portal dacă sunteți în căutarea notelor patch-ului pentru LoL! "