Nu te inregistra daca esti idiot sau agramat!


AlphaCS.RO[ORIGINAL GAMING]


Thanks Thanks:  0
Likes Likes:  16
Results 1 to 2 of 2

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    User Info Menu

    Evolutie OldSkull ( User - Administrator )

    Salutare !
    Povestea este urmatoarea :
    Pe la sfarsitul anului 2012 ma jucam Bb.alphacs.ro sau Zm cred sau alphazone dar sigur era alphacs pe cs 1.6 carbon si intr-o zi cand vin de la scoala , eu pregatit sa joc bb nebunie pe acolo pac pac , imi apare in stanga cs-ului unde apare new game , imi apare Jb.Alphacs.Ro . "Ce dumnezeu era jb ?" mi-am spus si apas sa intru . Apare harta jb_snow inca mai tin minte si vedeam un nebun pe acolo care fugea , unul care vorbea , dadea comenzi , nu stiam ce Dumnezeu se intampla . Intru frumos , mor instant ca nu aveam duck sau hats , am zis bag *** ,nu mai joc, nu-mi place.
    Tot in aceea zi , vorbesc cu prietenul meu @l3x sau DaNgErOuS pe vechiul forum ( a avut global moderator pe forumul vechi pe care il detineau Director si Cristian ) ma rog si ii povestesc de server si imi spune " Pai stai ma , eu am admin acolo , chiar este amuzant hai sa intram ca te invat eu sa joci " . Intram toate bune si frumoase , dupa cateva ore de joc a inceput sa imi placa , inca mai tin minte , imi cumparam mereu Joker sau baston nu mai stiu exact cum era de 5$ .
    Ma jucam si imi propune @l3x , " Nu vrei admin ? , ca vad ca ai aproape 45 de ore pe server " . Eu habar nu aveam de unde stie . Dupa mi-a povestit ca exista un forum , exista gametracker etc .
    Imi fac cont pe forum , ma ajuta @l3x cu cont , categorii etc si fac primul meu post pe Alphacs pe la inceputul lui 2013 , 15-16 ianuare parca " Cerere gardian/slot Vlad " , exact asa . Deci nu va spun ca in ziua aia am stat 24/24 pe forum sa vad ce primesc ( pro/contra) , foarte serios , la fiecare pro ma bucuram si @l3x " Dar ho ca trebuie acceptata prima oara " . Mi-a taiat tot filmul , apare primul contra , eram ud , gata nu iau admin , ce-mi doream , nu o sa iau etc.
    Ei bine , iau gardian si incep sa fac posturi doar pe jb , cu Pro-uri la cereri , cu cate o parere pe la discutii etc . Momentan nu stiam cu ce se mananca forumul , dar la un moment dat gasesc muzica la Relax zone si incep sa postez si acolo .
    Trece timpul , trece si incep sa imi iau admin pe alte servere din comunitate gen dust2.alphacs.ro pentru care mi-am luat admin sa nu mai primesc ban ca cica am cod si tot am primit ca si admin .
    Apoi trec cam 1-2 ani ,Lord si cu Strumf refac Alphacs-ul cu un nou forum iar eu incep sa fiu atras de League of Legends , gasesc league of legends pe forum , intru sa vad ce e pe acolo . Gasesc Rune , masteries interesant , interesant . Vorbesc cu R3mYx care era Administrator atunci . Deci imi era frica de el , nu va spun . Il rog sa imi explice cum functioneaza categoria , cum sa postez etc . Postez ce postez , poc sunt moderator la Lol cu grad de moderator ( moaaaaamaa - mi-am spus ). Am vazut ca imi este apreciata munca si am inceput sa fiu atras de forum ( daca va uitati la league of legends toate runele si masteries sunt incepute de mine ). Incep sa fiu moderator si la Jocuri dar am stat putin ca nu m-a atras . Apoi primesc PM de la Remyx ,( nu vrei sa te ocupi de categoria Library ? , dar daca nu te descurci te scot imediat . Este destul de frumos , postezi carti , o sa fie frumos , am vazut ca te ocupi bine la lol ) ceva de genul era formularea si accept . Se creeaza categoria Library la Relax Zone iar eu eram moderator si singurul care se ocupa , asa cum este si acum . Dupa cateva saptamani primesc GM , iar bucurie , veselie etc .
    La un moment dat imi ziceam " Eu vreau mai mult , chiar cred ca merit sa fiu Administrator " si atunci era dupa de ziua mea si aveam niste banuti in plus si vorbesc cu lord sa donez pentru Administrator . Vorbesc , platesc, primesc . Ajung Administrator , toate bune si frumoase si ma ocupam de categorii din ce imi aduc aminte . Incepusem sa am grija de Recrutari pentru moderatori https://alphacs.ro/showthread.php?29...ategorii/page4 . Era chiar frumos Administrator atunci .
    Ei bine ... si vine partea nasoala . Ajung in perioada cu Bac-ul , clasa a 11-12 -a , ai mei nu ma mai lasau chiar asa de mult la pc , aveam grija si de League of Legends si de Library si asa de forum , ca doar eram Administrator si cu mintea mea sucita ( idioata , as putea spune ) imi spun " Hai sa renunt la grad , il tin degeaba ". Da ... asta mi-a venit in cap , ma retrag si primesc gradul de veteran si n-am mai intrat pe forum asa de mult spre deloc .
    Trec 3-4 ani cred , nu stiu sigur si mi se face dor de Jb . Ma joc , fac iar cerere de slot etc . Imi spun " Hai sa ma reapuc si de forum daca tot am revenit ". Primesc server admin apoi fac post la recrutari moderatori si trec categoria Library . Ajung moderator la Library , primesc co-moderator , postez , tot postez iar acum 3 saptamani sau o luna nu stiu sigur , primesc moderator .
    Iar acum sunt moderator la Library cu acte in regula . Sfarsiiiit !
    Sper ca ti-a facut placere ca mi-ai citit povestea ( Nu am mai spus unele faze , am spus esentialul dar pot spune ca am cunoscut o gramada de persoane pe acest forum si bune si mai putin bune , mi-am facut prieteni cu care mai vorbesc si acum , din 2012 pana in 2019 sunt 7 ani , totusi ) si sper ca ai invatat ceva din ea daca ai invatat .

    Stima si restect !
    OldSkull
    Last edited by OldSKull; 23-08-19 at 22:39.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •